מהם המאפיינים של חברות שעונים מובילות ויוקרתיות?

Gotawatch > מהם המאפיינים של חברות שעונים מובילות ויוקרתיות?

מהם המאפיינים של חברות שעונים מובילות ויוקרתיות?

עבור מרבית האנשים, רכישת שעון יוקרתי היא לא משהו שנעשה באופן אימפולסיבי, אלא מבוססת על החלטה שקולה. אחרי הכל, זה לא רק שעון, אלא גם צורה אישית עמוקה של ביטוי עצמי והשקעה לשנים רבות קדימה. זה אומר שמציאת השעון המתאים לכם עשוי לקחת זמן. 

אחד הדברים הראשונים שאנשים מחפשים בשעון יוקרתי הוא אומנות. הדבר הקשה הוא שכאשר מדובר בשעונים, זה יכול להיות מונח מאוד סובייקטיבי. אם כך, כיצד תזהו שעון יוקרה אמיתי ומהם המאפיינים של מותגי שעוני יוקרה? להלן כמה מהאיכויות והמאפיינים של שעוני יוקרה.

  1. מארז השעון והחומרים

במשך מאות השנים, יצרני השעונים בעולם השתמשו במגוון רחב של חומרים ליצירת השעונים שלהם, אך ללא ספק שעוני היוקרה הטובים ביותר כיום ישתמשו בחומרים באיכות גבוהה כגון נירוסטה, פלטינה או זהב. למרות שאולי לא תוכלו לזהות את המתכות הללו לפי הראייה, רק החזקת השעון בידכם תיתן לכם מושג ברור לגבי איכותו – שעוני היוקרה הטובים ביותר נוטים להיות מזוהים באופן מיידי על ידי המשקל הייחודי שמעניקים להם חומרים אלה.

חברות שעונים מובילות בעולם ביססו את העדפותיהן לסוגים מסוימים של חומרים. רולקס, למשל, משתמשת לעתים קרובות באם הפנינה, פליז זהב ופלדת אל חלד, בעוד ברייטלינג מסתמכת על טיטניום וסגסוגות פלדה – כמה מהמתכות החזקות בשוק.

  1. זכוכית השעון

זכוכית השעון מכונה לפעמים קריסטל השעון ותפקידה העיקרי הוא לאטום את פעולתו הפנימית העדינה של השעון מפני מזהמים חיצוניים כמו מים, לכלוך או חלקיקים אחרים.

בעוד שקריסטל השעון עשוי להיראות כמו רכיב פשוט יחסית במבט ראשון, ישנה הקפדה רבה בבנייתו כמו כל אלמנט אחר בשעון. חלק ממותגי היוקרה משתמשים בזכוכית מינרלית או פרספקס, אך רוב שעוני היוקרה הטובים בשוק עשויים מגביש ספיר.

קריסטל ספיר הוא ללא ספק ממצא נדיר בעולם הטבע, ולכן רוב שעוני היוקרה משתמשים בגרסה סינתטית שנוסחה במיוחד במעבדות למטרה זו. לסוג זה של קריסטל יש מבנה זהה למקבילו הטבעי, והוא נועד להיות קשיח ועמיד להפליא – עד כדי כך שתהליך הייצור דורש חותכנים מעוצבים במיוחד עם קצה של יהלומים, אחד החומרים הבודדים הקשים יותר מקריסטל ספיר. זה נותן לשעון עמידות אופטימלית לשריטות וסדקים, ומעניק לרכיבים הפנימיים רמת הגנה מצוינת.

  1. תנועת השעון

תנועת שעון היא מונח המתייחס בעצם לסוג המנגנון המפעיל את השעון. הקונצנזוס הכללי הוא שיש שלושה סוגים של תנועות שעון – קוורץ, מכני ואוטומטי. רוב האנשים מכירים את שעוני הקוורץ. תנועות אוטומטיות, לעומת זאת, מזיזות את היד השנייה סביב הפנים בתנועה חלקה אחת ללא הפרעה.

רוב האספנים וחובבי שעוני היוקרה מסכימים שתנועה אוטומטית היא סימן בטוח לשעון יוקרתי איכותי, אבל זה לא כלל אוניברסלי – יש הרבה חלקים מכאניים ושעוני קוורץ יוקרתיים באותה מידה.

כמעט כל השעונים האיכותיים ביותר בעולם משתמשים בתנועות אוטומטיות. זה הפך להיות סימן של יוקרה שאימצו מותגים של שעוני יוקרה.

  1. השם והמוניטין של היצרן

שעון יוקרתי אמיתי עשוי מהרבה יותר מאוסף של מתכות, חומרים וטכנולוגיה המשמשים לייצורו – הוא גם בנוי על ההיסטוריה והמוניטין של האומנים הנחשבים שיצרו אותו. במילים פשוטות, שעוני היוקרה הטובים ביותר מיוצרים על ידי מותגי שעונים לגברים ונשים בעלי שם עולמי שבילו עשרות או מאות שנים ללא הרף בחידוש או חידוד השעונים שלהם.

שוויץ היא אולי המדינה המפורסמת ביותר בזכות מורשת השעונים שלה. כביתם של השענים המיומנים ביותר על פני כדור הארץ, המדינה מתגאה במסורות שלה, והיוקרה שלה היא כמעט ללא תחרות. כמה מהשעונים השוויצרים היוקרתיים ביותר מציגים את חותם ז'נבה, הנחשב באופן אוניברסלי כחותמת האיכות האולטימטיבית של מומחי השעונים המובילים בעולם.

  1. רצועת השעון או הצמיד

שעוני יוקרה מעוצבים בדרך כלל כך שיתאימו מאוד לפרק כף היד, כך שהרצועה היא מרכיב חשוב מאוד בשעון בכללותו. יתרה מכך, לסוגים שונים של רצועות יכולה להיות השפעה ניכרת על האסתטיקה והתחושה הכללית של השעון. כמו בחומרי השעון שציינו, עם צמידי מתכת ניתן לרוב לדעת את איכותם לפי המשקל. השעונים הזולים והאיכותיים יותר ישתמשו בנירוסטה קלה יותר, בעוד שעוני יוקרה ישתמשו בפלדת אל חלד מוצקה וכבדה יותר, זהב או פלטינה.

  1. דירוג כרונומטר

כל כמה זמן, אתם עלולים להיתקל בשעון יוקרתי עם 'Chronometre Certife' או ביטוי דומה על החוגה. זה אומר שהוא דורג ככרונומטר, כלומר נבדק באופן עצמאי לפי סטנדרטים מחמירים על ידי Contrôle Officiel Suisse des Chronomètres (המכון הרשמי לבדיקת כרונומטרים שוויצרי) – המכון המוביל בעולם שאחראי על אישור הדיוק של שעונים שוויצרים.

הבדיקות עצמן ממצות ומנטרות את דיוק השעון בסביבות שונות, טמפרטורות ותנאים שונים במשך מספר ימים. רק שעונים שעוברים את המבחנים הללו זוכים לדירוג כרונומטר המהווה עדות לעמידותם ולדיוקם.

  1. פיתוחים

סיבוכים הם מונח רחב למדי המשמש להתייחס לפונקציות נוספות שונות שעונים מסוימים יכולים לבצע מעבר לזמן. חלק מהפיתוחים הנפוצים ביותר כוללים לוחות שנה וכרונוגרפים פנימיים, וחלק מפיתוחי התאריכים המורכבים יותר עשויים לעקוב אחר התאריך והשעה באזורי זמן שונים. חלק משעוני הצלילה, לעומת זאת, עוקבים אחר רמות החמצן לצלילה במים עמוקים.

שעון לא בהכרח צריך פיתוחים מיוחדים כדי להיות מסווג כשעון יוקרתי אבל הוא בהחלט יכול להוות אינדיקציה מצוינת לאיכות השעון.

  1. הערכת שווי

זוהי תכונה נוספת שלא בהכרח ניתן לדעת בהסתכלות על השעון, אך עבור אנשים רבים זה חלק מכריע בהחלטת הקנייה שלהם – במיוחד אם הם אספנים. אם אתם מתכוונים לרכוש את השעון לשימוש עצמי למשך שנים רבות, יתכן שבמקרה כזה להערכת השווי שלו לא תיה משמעות מיוחדת עבורכם, אבל אם אתם מתכוונים למכור את השעון, פרמטר זה בהחלט מהווה שיקול חשוב ברכישה.

אפשר לומר בביטחון שאם לשעון יש הערכת שווי גבוהה, זה סימן בטוח שזה אחד משעוני היוקרה הטובים ביותר.

ב"גוטהלף ש. שעונים" תמצאו מגוון שעוני יוקרה של החברות המובילות בעולם. היכנסו ומצאו את השעון האידיאלי עבורכם. 

התחילו להקליד ולחצו ENTER לחיפוש

Shopping Cart

אין מוצרים בסל הקניות.