מותגי שעונים פופולריים ויוקרתיים: הכירו את הסיפור של חברת רולקס

Gotawatch > מותגי שעונים פופולריים ויוקרתיים: הכירו את הסיפור של חברת רולקס

מותגי שעונים פופולריים ויוקרתיים: הכירו את הסיפור של חברת רולקס

חברת רולקס היא מעצבת ויצרנית שעונים שוויצרית. החברה נוסדה בבריטניה בשנת 1905 בשם Wilsdorf and Davis על ידי הנס ווילסדורף ואלפרד דייויס. החברה רשמה את המילה 'Rolex' כשם המותג של השעונים שלה בשנת 1908, והיא הפכה ל-Rolex Watch Co. Ltd בשנת 1915. לאחר מלחמת העולם הראשונה, העבירה החברה את בסיס הפעילות שלה לז'נבה בגלל המצב הכלכלי בבריטניה באותה תקופה. מאז 1960, החברה נמצאת בבעלות קרן הנס ווילסדורף שהיא קרן משפחתית פרטית.

Rolex SA וחברת הבת שלה Montres TUDOR SA מעצבות, מייצרות ומשווקות שעוני יד הנמכרים תחת המותגים Rolex ו- Tudor.

חברת רולקס לא ייצרה את השעונים שלה במפעל החברה מאז היווסדה עד לתחילת המאה ה-21. אז החברה רכשה את יצרני הרכיבים שיצרו את השעונים עבור רולקס, בעיקר ז'אן איגלר. המודל העסקי של רולקס בעבר הורכב מרכישת כל רכיבי השעונים מיצרני צד שלישי וסיום ההרכבה הסופית במטה רולקס.

ענידת שעון רולקס היא סמל של יוקרה וסטייל

הסיפור של רולקס החל כאשר המייסד הנס ווילסדורף יצר את שעון היד הראשון העמיד למים – ה-Oyster – והתפתח למגוון של שעונים שהפכו לסמלים של ייצור שעונים. כיום ניתן לראות שעוני רולקס על ידיהם של אנשי עסקים, אמנים וספורטאים נחשבים ברחבי העולם.

שעוני רולקס מתוכננים ונבנים להחזיק מעמד הודות ליצרנים, המעצבים והמהנדסים המקצועיים שהכישורים והידע שלהם מועברים לכל שעון רולקס.החברה היא אחת מחלוצות הפיתוחים של שעוני היד ונמצאת בשורה הראשונה של חידושיים מרכזיים בייצור שעונים. 

כשמדברים על מותגי שעונים פופולריים ויוקרתיים, אי אפשר שלא להזכיר את שעוני רולקס. החברה רשמה למעלה מ-500 פטנטים במהלך ההיסטוריה שלה. מעטות החברות שזוהו באופן עקבי כל כך עם החתירה למצוינות, החיפוש אחר שלמות, גילוי גישות מקוריות ופתרונות חדשניים.

איך הכל התחיל?

בשנת 1905 אלפרד דייוויס וגיסו הנס ווילסדורף הקימו את Wilsdorf and Davis, החברה שבסופו של דבר תהפוך ל-Rolex S.A. הפעילות המסחרית העיקרית של ווילסדורף ודיוויס באותה תקופה כללה יבוא של התנועות השוויצריות של הרמן איגלר לאנגליה והצבתם במארזי שעונים מתוצרת דניסון ואחרים. שעוני יד מוקדמים אלה נמכרו לתכשיטנים רבים ולאחר מכן הם שמו את שמותיהם על השעונים. השעונים המוקדמים ביותר מווילסדורף ודיוויס סומנו בדרך כלל "W&D" בתוך המארז.

ב-1908 רשם ווילסדורף את הסימן המסחרי "רולקס", שהפך לשם המותג של שעונים מבית ווילסדורף ודיוויס. הוא פתח משרד ב-La Chaux-de-Fonds, שוויץ. ווילסדורף רצה שיהיה קל לבטא את שם המותג בכל שפה, ושהשם יהיה קצר מספיק כדי להתאים על פניו של שעון.

בנובמבר 1915 שינתה החברה את שמה ל- Rolex Watch Co. Ltd. בשנת 1919 העביר הנס ווילסדורף את החברה מאנגליה לז'נבה, שוויץ בגלל שלאחר המלחמה הוטלו מיסים כבדים על יבוא יוקרה ומכסי יצוא גבוהים על הכסף והזהב ששימשו לקופסאות השעונים. בשנת 1920 שונה שם החברה באופן רשמי ל- Montres Rolex S.A. ומאוחר יותר ל- Rolex S.A

כאשר כל הדאגות האדמיניסטרטיביות טופלו, הפנה ווילסדורף את תשומת הלב של החברה לאתגר שיווקי: חדירת אבק ולחות מתחת לחוגה ולכתר של השעונים, שפגעו בתנועתם. כדי לטפל בבעיה זו, בשנת 1926 ייצר יצרן צד שלישי עבור רולקס שעון יד עמיד למים ואבק, והעניק לו את השם "אויסטר". השעון כלל מארז אטום הרמטית אשר סיפק הגנה מיטבית לתנועה.

כהדגמה, רולקס הטביעה באקווריומים דגמי אויסטר, אותם הציגה בחלונות נקודות המכירה העיקריות שלה. בשנת 1927 שחתה השחיינית הבריטית מרסדס גליצה מעבר לתעלת למאנש עם צדפה על השרשרת שלה, והפכה לשגרירת הרולקס הראשונה. כדי לחגוג את ההישג, רולקס פרסמה פרסומת בת עמוד שלם בעמוד הראשון של ה-Daily Mail לכל גיליון במשך חודש שלם, המכריזה על הצלחת השעון במהלך שחיה במשך 10 שעות. 

בשנת 1931, רולקס רשמה פטנט על מנגנון סלילה עצמי הנקרא Perpetual Rotor – זהו לוח חצי עגול המסתמך על כוח הכבידה כדי לנוע בחופשיות.

עם מות אשתו ב-1944, הקים ווילסדורף את קרן הנס ווילסדורף – קרן נאמנות פרטית, שבה השאיר את כל מניות הרולקס שלו והבטיח שחלק מהכנסות החברה יועברו לצדקה. ווילסדורף נפטר בשנת 1960 ומאז הקרן מחזיקה ומפעילה את חברת Rolex S.A.

חברת הבת Tudor SA

 חברת Rolex SA מציעה מוצרים תחת המותגים Rolex ו- Tudor. החברה מעצבת, מייצרת ומשווקת שעוני טיודור מאז 1946. מייסד רולקס, הנס ווילסדורף, ייסד את חברת שעוני טיודור כדי ליצור מוצר למכירה של סוחרי רולקס מורשים שהציע את האמינות והשירות של רולקס, אך במחיר נמוך יותר. מספר שעוני הרולקס הוגבל על ידי קצב ייצור שעוני רולקס במפעלי החברה, ולכן שעוני טיודור נכנסו לתמונה ועשו שימוש במארזים וצמידים באיכות דומה.

מוניטין ויוקרה 

כיום שווי המותג רולקס מוערך ב-8.053 מיליארד דולר. שעוני רולקס ממשיכים להיות בעלי מוניטין של סמלי סטטוס. החברה מייצרת יותר ממיליון שעונים בכל שנה.

שעון של רולקס הוא סמל סטטוס עבור אנשים רבים ברחבי העולם וניתן לראות את השעונים הללו במגוון סרטים, כמו סרטי ג'יימס בונד, על סלבריטאים ובקרב אנשי עסקים רבים. חלק משעוני רולקס נחשבים נדירים ובעלי ערך רב מאוד עבור אספנים וחובבי שעונים. ענידת שעון רולקס היא סמל ליוקרה ולאיכות כבר יותר ממאה שנים ובזכות החדשנות של החברה, השעונים נשארים פופולריים כל כך בכל שנה. 

חברתת גוטהלף ע. שעונים משווקת מגוון שעוני רולקס יוקרתיים ויפיפיים. באתר שלנו ניתן לראות את הדגמים השונים ושלל שעונים מותגי שעוני יוקרה אחרים.

התחילו להקליד ולחצו ENTER לחיפוש

Shopping Cart

אין מוצרים בסל הקניות.