האם רכישת שעוני יוקרה יד שניה הם השקעה חכמה?

Gotawatch > האם רכישת שעוני יוקרה יד שניה הם השקעה חכמה?

האם רכישת שעוני יוקרה יד שניה הם השקעה חכמה?

שעון יוקרתי הוא הרבה דברים. מבחינה היסטורית, זהו סמל של שפע ועושר, השתקפות של אישיות וביטוי של סגנון. אבל עכשיו יותר מתמיד, הוא גם מהווה השקעה חכמה.

בעוד שטכנולוגיה דיגיטלית היא ללא ספק הדרך קדימה, יש למוצרים אנלוגיים כוח חדש – הם עשויים להיות בעלי ערך רב גם כשהם נמכרים מיד שניה ויש להם ביקוש גבוה במיוחד. כשמדובר ברכישת שעון, אנשים רוצים יצירה שניתן לחוש ושהיא בעלת חיבור להיסטוריה, משהו שקשור למסורת או שמכיל תחושה של בלעדיות.

אמנות וינטג', מכוניות קלאסיות, תקליטי ויניל וכמובן שעוני יוקרה, כולם משגשגים עכשיו בשוק המודרני של מכירות חוזרות.

לפי חברת הייעוץ האמריקאית מקינזי, שוק שעוני היוקרה בבעלות קודמת היה שווה למעלה מ-25 מיליארד דולר אוסטרלי ב-2020 והוא צפוי לצמוח ליותר מ-40 מיליארד דולר עד 2025. שוק שעוני יוקרה מיד שניה, מונע לא רק מתשוקת אספנים מסורתית אלא גם מקהל יעד מתפתח והיצע מוגבל.

על אף הדעה הרווחת שייצור שעוני יוקרה אינו מוגבל, במקרים רבים הביקוע עולה על קצב הייצור ובתקופת הקורונה אף נתקלנו בהאטה בייצור שעוני יוקרה.

האמונה הרווחת היא שרולקס מייצרת כמיליון יחידות בכל שנה, אך למעשה החברה שולטת בהפצת המוצרים ומי מקבל מה, ברמת הקמעונאות. זה מקשה יותר ויותר על רכישת המותג בקמעונאות אצל סוחר מורשה אשר בתורו מגביל את ההיצע ומתדלק שוק של שעוני יוקרה יד שניה משגשג ומשתלם.

ואם חשבתם ששעון יוקרה חדש בהכרח שווה יותר משעון יד שניה, כדאי שתדעו שישנם שעוני יוקרה רבים אשר העלו את ערכם באופן דרמטי לאורך השנים. שעוני רולקס יד שנייה מפורסמים כמו Rolex Cosmograph Daytona יכולים להיות שווים פי שתיים או שלוש ממחירם המקורי.

ירידה בהיצע היא לא הגורם היחיד שמניע את שוק המכירה החוזרת. גם סיפורו של ה'אספן' הסטריאוטיפי, שבאופן היסטורי יבחר שעון המבוסס על חיבה לאמנות השעונים, מתפתח.

לחשיפה ונגישות באינטרנט יש השפעה עצומה על דור צעיר וגדל של קונים שמתעניין בשוק. תוכן הקשור לשעוני יוקרה יצר למעלה מ-173 מיליון צפיות ב-TikTok, על פי דיווחי האפליקציה.

עולם השעונים היוקרתי שהיה פעם חמקמק, זמין כעת להמונים באמצעות יוצרי תוכן המפרסמים סרטונים על רכישת שעון בפעם הראשונה או מתן מבט אל מאחורי הקלעים על קריירה בתעשייה.

חשבונות אחרים באינסטגרם מפרסמים מגמות, שינויים במחירים וחדשות שוק, מה שמבטיח שהתובנות בענף יהיו נגישות ומובנות ללא מאמץ.

הפרמטרים הללו הם שגורמים לשוק שעוני היוקרה לתקתק בתקופה שבה משקיע נבון יכול לנצל הזדמנות צומחת. לכן אין זה מפתיע ששמות היוקרה הגדולים ביותר כמו רולקס, אודמר פיגה ופטק פיליפ שולטים בשוק וממשיכים להעלות את ערכם.

על פי נתוני מכירות שנאספו לאורך שנים רבות, רולקס השיגה בממוצע ביצועים טובים יותר מאלו שהניבו נכסים גדולים כמו נדל"ן, מניות וזהב.

המחיר הממוצע של רולקס הוא כעת יותר מ-14,000 דולר – כמעט פי שלושה מהממוצע של 2011 של 5,000 דולר. דגמים פופולריים כמו Daytona, Date Just ו-Sky-Dweller נמצאים בקצה הגבוה של הסקאלה.

ה-Cosmograph Daytona נסחר ביותר מ-31,000 דולר בממוצע בשוק המשני – כאשר בקמעונאות, הוא נמכר בערך בשליש מהמחיר הזה. שעון ה-Sky-Dweller, שהוצג רק ב-2012, יותר מהכפיל את מחירו בשוק שעוני יוקרה יד שניה בתוך עשור בלבד!

לאחר שפעם הוא נתפס כיוניקורן מוערך בעולם שעוני היוקרה, פטק פיליפ הלך בדרכו של רולקס וביסס את המותג כעמוד התווך למשקיעים, כאשר שעוני הספורט מפלדה כמו Patek Philippe Nautilus וה-Aquanaut נמצאים בטופ עבור משקיעים.

כאשר פטק פיליפ שחרר את שעון נאוטילוס המהולל שלו עם חוגה ירוקה בלעדית, אפילו בני משפחה של הנשיא של חברת פטק, טיירי שטרן, לא הצליחו להשיג אחד. דגם אטום במפעל נמכר במכירה פומבית במעל 641,000 דולר אוסטרלי בשנה שעברה – גבוה פי 11 ממחירו המקורי שעמד על 47,641 דולר אוסטרלי.

ב-2012 בנג'מין קליימר, מייסד אתר השעונים Hodinkee, קנה פטק פיליפ נאוטילוס משנות ה-70 תמורת 18,000 דולר אשר שווה היום לפחות 75,000 דולר.

יום השנה ה-40 של Nautilus נקרא הגביע הקדוש של קולקציית Nautilus, שנמכר בקמעונאות של קצת יותר מ-150,000 דולר אוסטרלי כאשר הוא שוחרר בשנת 2016. כעת הוא נמכר במעל 1.1 מיליון דולר אוסטרלי באינטרנט.

בניגוד לשוק ההשקעות של המותגים הקודמים שציינו, אודמר פיג'ה, המכונה מלך שעוני הספורט, פונה אל קהל מעודן יותר. השעונים שלו הם סמל שאפתני ליכולת ספורטיבית המעטרים את פרקי ידיהם של שחקני טניס מנצחים ונהגי פורמולה 1 ברמה עולמית.

על פי השוק הדיגיטלי של שעוני יוקרה Chronext, כל הפניות של Royal Oak עולות במחיר, ובמיוחד ה-Royal Oak Jumbo Extra-Thin, יותר מהכפיל את שוויו מאז 2020.

המותג הוא גם אמן הבלעדיות ומייצר פחות שעונים משני היריבים הגדולים שלו. החברה יצרה כ-44,000 שעונים ב-2019, על פי הערכות בנק ההשקעות מורגן סטנלי. ועם המחסור באים מחירים גבוהים יותר.

Chronext מזכירה גם שייסוף הערך צפוי להימשך כאשר לא נראה צפי לעצירת עליית מחירי השעונים.

לסיכום

אפשר להסיק כי שוק שעוני היוקרה מיד שניה משגשג וצומח ללא הרף. שעונים ממותגי היוקרה המובילים בעולם נמכרים כיום בשוק יד שניה במחיר גבוה יותר ממחירם המקורי. משום כך, שוק שעוני יוקרה מיד שניה מהווה פלטפורמת השקעה חכמה ומניבה עבור אלו שיודעים לנצל אותה היטב.

ב"גוטהלף ע. שענים" אנו משווקים מגוון רחב של שעוני יוקרה מהמותגים המובילים בעולם, בהם מבחר שעונים מיד שניה באיכות מצויינת. לבחירת השעון המתאים ביותר עבורכם, צרו איתנו קשר ונשמח לסייע לכם.

התחילו להקליד ולחצו ENTER לחיפוש

Shopping Cart

אין מוצרים בסל הקניות.