כיצד הפכו שעוני רולקס לשם נרדף ליוקרה, סטייל והישגיות?

Gotawatch > כיצד הפכו שעוני רולקס לשם נרדף ליוקרה, סטייל והישגיות?

כיצד הפכו שעוני רולקס לשם נרדף ליוקרה, סטייל והישגיות?

דגמי רולקס מתהדרים באיכות ובסגנון יוצאי דופן, אבל לא אלו לבדם הם שהפכו את שעוני החברה לכה נחשקים. מה הוביל להצלחה חסרת התקדים של המותג ומהם המחירים המקובלים בשוק השעונים החדשים אל מול שעונים מיד שנייה

עבור רבים, שעוני יוקרה הם הרבה מעבר לתפקידם העיקרי – הצגת השעה, אלא שאלו הפכו זה מכבר לסמלים של מורשת, אומנות וזהות אישית. בלב העניין וגורמי המשיכה שלהם טמונים המלאכה המורכבת וההנדסה המדויקת, המגולמים באמצעות השעונים האלה. כל שעון יוקרה הוא עדות למסורות בנות מאות שנים, שבהן תשומת לב קפדנית לפרטים, שעות של עבודת יד ומלאכת מחשבת ושימוש בחומרים נדירים, מתכנסים ליצירת פריט נצחי, הלכה למעשה. הפלאים המכניים החבויים מאחורי חזית השעון – גלגלי השיניים, הקפיצים והמנופים הרוקדים בהרמוניה, הם לרוב תוצאה של חידושים חסרי תקדים, המציגים את כושר ההמצאה האנושי במיטבו.

סמלים של מעמד והישגים

מעבר לאומנות, שעוני יוקרה משמשים כסמלים חזקים של מעמד והישגים. בעולם מוצף במוצרים ארעיים וחד פעמיים, בעלות על שעון שעומד במבחן הזמן יכולה להיות גם עוגן לעבר וגם גשר לעתיד.  מעבר לטעם אישי ולסטייל, שעון יוקרה מעיד גם על רמה מסוימת של הישגיות וכושר הבחנה. יתרה מזאת, מורשתם של מותגים ידועים, עם ההיסטוריות והקונוטציות שלהם עם דמויות איקוניות, מוסיפה ערך בלתי מוחשי לשעונים הללו. במילים אחרות, לענוד שעון יוקרה זה ללכת עם פיסת היסטוריה, אמנות ותרבות על פרק היד.

השקעה שהיא מעבר לחומרית

עבור אספנים וחובבי שעוני יוקרה רבים, השקעה בשעון יוקרה היא גם דרך מוחשית לשמר את העושר. שעונים אלה שומרים על ערכם הכלכלי לעתים קרובות, ובמיוחד דגמים נדירים או כאלו שהושקו במהדורה מוגבלת. אבל מעבר להיבט הכספי, ההשקעה האמיתית היא רגשית. הטקס של העברת שעון מדור לדור, ציון אבני דרך משמעותיות באמצעות העברת השעון לדור הבא ועוד, משדרגים אותו מפריט גשמי למורשת חשובה, המחברת בין דורות בחוטי זמן וזיכרון.

כיצד הפך המותג רולקס לשם נרדף לשעוני יוקרה?

הטיפוס של רולקס לפסגת עולם שעוני היוקרה הוא תוצאה של שילוב של שיווק גאוני, אומנות שאין שניה לה ומחויבות בלתי מעורערת למצוינות. רולקס, שנוסדה בשנת 1905 על ידי הנס ווילסדורף ואלפרד דייויס בלונדון, בידלה את עצמה במהירות ברוח החדשנות שלה. בשנת 1926, המותג חשף את דגם ה-Oyster, שעון היד העמיד למים הראשון בעולם, שגילם את הפיצ׳רים והיתרונות החדשניים שלו. לאחר מכן סומנה אבן דרך נוספת, בשנת ,1931 כאשר רולקס הציגה את מנגנון הליפוף העצמי הראשון עם רוטור Perpetual – מה שהיווה אבן יסוד של ממש בהיסטוריה של ייצור השעונים.

עם זאת, הדומיננטיות של שעוני רולקס אינה נובעת רק מהיכולת הטכנית והביצועים המרשימים שלהם. כבר בשלב מוקדם, ווילסדורף הבין את כוחו של מיתוג וזיהה בחוכמה הזדמנויות לחבר את המותג ולגרום לו להיות מזוהה עם הישגים אנושיים של ספורט ודיוק אנושיים. כשהשחיינית מרסדס גליצה שחתה בתעלת למאנש ב-1927, היא ענדה על צווארה את דגם האויסטר של רולקס, ובכך ביססה את הטענה של המותג כי השעון הזה עמיד למים וחיזקה את הקשר שלו עם ספורט אקסטרים. בחברה המשיכו לרקום מהלכים אסטרטגיים כאלה, והפכו את רולקס למזוהה עם טייסים, צוללנים, מטפסי הרים ונהגי מירוץ. עם הזמן, רולקס הפך להרבה מעבר לשעון, אלא להצהרה של שאפתנות, חוסן והצלחתו של האדם.

תמיד חדשני, גם במראה ובסגנון 

בנוסף, המחויבות של המותג לעיצוב על-זמני הבטיחה ששעוני רולקס לעולם לא יראו מיושנים. דגמים כמו Submariner, Datejust ו-Daytona הפכו לאיקוניים בפני עצמם, כאשר כל אחד מהם משדר הילה של אלגנטיות, חוסן וורסטיליות. המלאכה המוקפדת שמאחורי כל שעון, שבה חותרים לשלמות ללא הרף, החל מהחוגה הגלויה ביותר ועד לרכיבים הנסתרים, משדרגת עוד יותר את היוקרה שלו.

שיווק מתוחכם מעורר את הנחשקות של שעוני רולקס לאורך שנים

לבסוף, האקסקלוסיביות של רולקס, מטופחת על ידי ייצור מבוקר וקמפיינים שיווקיים דיסקרטיים, ואלו מעוררים את הנחשקות של השעונים באופן מתוחכם ומשמעותי. במקום להציף רוכשים פוטנציאליים בפרסום אגרסיבי, רולקס בחרה לתת לשעונים שלה ולדמויות שעונדות אותם לדבר בעד עצמם. במהלך כל שנות קיומה של החברה, תמהיל מחושב של תדמית המותג, בשילוב עם הישגים הורולוגיים אמיתיים, הפך את  רולקס לשם נרדף לפסגת האומנות של ייצור שעונים.

מהו טווח המחירים של שעוני רולקס חדשים ושעונים מיד שנייה?

כאשר מדובר בשעון רולקס מקורי, בין אם מדובר בשעון חדש או מיד שנייה, המחיר משתנה באופן משמעותי בהתאם לדגם, החומרים, הנדירות, המצב הנתון של השעון וגורמים נוספים. 

מחירי רולקס חדשים יכולים לנוע החל 20 אלף שקלים ועד ליותר ממאה אלף שקלים.

לדוגמא, Rolex Oyster Perpetual חדש מתומחר בסביבות $5,000 – $6,000. המחירים של Rolex Submariner בדגמים הבסיסיים, ללא פונקציות תאריך, מתחילים בסביבות $8,000, בעוד שאלה המגיעים עם פונקציות תאריך יכולים להגיע עד $9,000 או יותר. המחיר של שעון רולקס Day-Date לרוב מתחיל ב-$30,000 ומעלה, במיוחד כאשר מדובר בשעון העשוי מזהב או מפלטינה.

מחירי רולקס יד שנייה – נמוכים באופן משמעותי מאוד

כאשר פונים לשוק השעונים מיד שנייה, ניתן להשיג דגמי רולקס במחירים נגישים בהרבה, כל זאת בזמן שערכם כמעט ואינו פוחת. 

לדוגמא, את דגם ה-Rolex Oyster Perpetual בדרך כלל מתמחרים החל מ-$4,000, תלוי במצב ובגיל.

בדגם ה- Rolex Submariner המחירים יכולים לנוע בין $7,000 ל-$15,000 או יותר, במיוחד עבור דגמי וינטג' או כאלה במצב חדש.

את דגם ה-Day-date הנחשק של רולקס, בהתאם לגילו ולמצבו, ניתן להשיג במחירים הנעים בין $15,000 ל-$25,000 ומעלה.

התחילו להקליד ולחצו ENTER לחיפוש

Shopping Cart

אין מוצרים בסל הקניות.