11 עובדות לא ידועות אודות חברת פטק פיליפ

Gotawatch > 11 עובדות לא ידועות אודות חברת פטק פיליפ

11 עובדות לא ידועות אודות חברת פטק פיליפ

אודות חברת פטק פיליפ

אם נביט על עשרות השנים שחלפו מאז הוקמה חברת פטק פיליפ, נגלה, כי, באופן מפתיע, ביחס לאינספור העובדות הידועות שיש עליה, יש לא פחות עובדות שאינן ידועות ומעניינות לא פחות מאלה הידועות. הפעם, ערכנו חיפוש נרחב ומעמיק ברשת, ודלינו כל פירור מידע מעניין, כל עובדה משעשעת וכל אנקדוטה, העוסקת בחברת פטק פיליפ, בשעוניה ובאנשים שמאחוריה.

11 עובדות לא ידועות אודות חברת פטק פיליפ

חדשנות נמצאת ב-DNA של חברת פטק פיליפ החל מיום היווסדה: החברה רשמה יותר מ-80 פטנטים על החידושים והמצאות שלה (כולל לוח השנה השנתי ומנגנוני זמן עולמי), וכך שנטייתה לחדשנות איננה חדשה. כבר ב-1844, השען הצרפתי ז’אן אדריאן פיליפ משך לראשונה את תשומת לבו של היזם הפולני אנטואן נורברט דה פאטק, עם מנגנון המתיחה והכיוון שלו בביצוע על ידי כפתור בודד – שיפור עצום על פני השעונים הסטנדרטיים של אז, שנזקקו לכפתור (ומוט) שונים לכל אחת מהפעולות.

פטק פיליפ ייצרה את שעון היד השוויצרי הראשון: בעוד ששעוני יד לנשים הם חלק מהנוף היומיומי שלנו, שעונים מכניים ומורכבים נשארים עדיין, בד"כ, נחלתם של הגברים. למרות זאת, השעון השוויצרי הראשון שתועד, נוצר, למעשה, ע"י פטק פיליפ עבור הרוזנת ההונגרית קוסוביץ'. המדובר בשעון זעיר המשולב בצמיד זהב ולא בסיכת נוי, אשר שימשו את הנשים בשנת 1868 לענידת שעוניהן.

כיצד התחילה חברת פאטק פיליפ לייצר שעוני קוורץ: תגובתה של החברה להופעת תעשיית שעוני הקוורץ בשנת ה-1970, הייתה הצטרפות לקונסורציום בן 21 חברים של מותגי שעונים שוויצריים (כולל פיאגט ואומגה), אשר יצר את מנגנון הקוורץ Beta 21 high-end. לאחר מכן, ייצרה חברת פטק פיליפ מנגנוני קוורץ משלה, כ- calibre E15 ו-E23, בגימור ברמה גבוה, כמו של המנגנונים המכניים.

לוחות המחוגים של שעוני פטק פיליפ: מאחורי לוח המחוגים של פאטק פיליפ עומד המדע. החברה מעסיקה כימאי מומחה, שלרמת מקצועיותו ישנם רק מעט מתחרים בשוויץ. ביום אחד, הוא עשוי להיתקל בארבע וריאציות של צבע באמבט הטבילה שלו, בהתאם לזמן ביום ולרמת לחות, לכן, הוא צריך כל הזמן להיות עם אצבע על הדופק. במידה וקבוצה של לוחות מחוגים הייתה חורגת מגדר הצבעים הנדרשים בדגם מסוים, אנשים היו משתגעים ומנסה לקנות את החריגים, בשל נדירותם, ולכן קריטי כי כל כל לוחות המחוגים יהיו זהים לחלוטין.

תהליך יצירת לוח המחוגים: קיימים בין 50 ל -100 שלבים במטרה ליצור לוח מחוגים ממוצע. וכל לוח כזה עובר בין 12 ל-20 טבילות באמבט, עד שהוא מגיע לצבעו הנכון.

הקייס המכיל את המנגנון: הקייסים והצמידים מיוצרים במחוז Perly. ליטוש קייס אחד, המכיל את המנגנון אורך בממוצע בין שעה וחצי לשעתיים. בקייסים עשויים פלטינה, הממוצע הוא ארבע שעות.

הצמידים: כל צמידי השעונים מלוטשים באופן ידני. ליטוש צמיד נאוטילוס, למשל, אורך זמן רב. כל חוליה נחתכת בנפרד ובפני עצמה, אחת לאחר השנייה, כשמשך הזמן הנדרש לכל חיתוך חוליה כזה הוא 6 דקות ו-45 שניות. לאחר מכן, הן מורכבות ידנית, ולוקח כ-7 שעות כדי להבריק באופן ידני צמיד אחד במלואו!

המנגנון: ייצור של מרכיבי מנגנון אחד, בהתאם למורכבותו, מחייב את מומחיותם של אנשים מקצוע מיומנים וכולל בין 1,200 ל-1,500 שלבים נפרדים.

ההרכבה: הרכבת כל שעון מכני אורכת בין תשעה חודשים לשנה. הבדיקה הסופית, לפני שחרורו של שעון כזה מתחומי החברה, אורכת 15 ימים רציפים, ומבוצעת על ידי מומחים.

זמן המחקר: 3 עד 5 שנים הוא הזמן הנדרש למחקר, בטרם פיתוח מודל חדש.

כוח האדם: 1,035 עובדים מעורבים בייצור של כל שעון בודד.

שיאי עולם: חברת פטק פיליפ נחשבת כמחזיקת שיאי עולם בפיתוח ובהרכבת מנגנוני שעון מורכבים (Complications): Calibre 89 (עם 33 קומפילציות), Graves Supercomplication (עם 24 קומפילציות) ו- Calibre 2000 (עם 21 קומפילציות).

שישה טיפים לשימוש נכון בשעון

מאחר ואי אפשר רק להשתעשע, וצריך גם מידע משמעותי ואפקטיבי, צירפנו לכם שישה טיפים מאת חברת פטק פיליפ:

  1. אם בבעלותכם שעון בעל מנגנון מתיחה ידני, לעולם אל תמתחו את השעון כאשר הוא על פרק ידכם, מתיחה בצורה כזו עלולה לעקם את מוט הקראון של השעון.
  2. אף פעם אל תגדירו פונקציות של השעון כאשר מחוגי השעון מורים על השעות בין 10:00 ל02:00 בבוקר או בערב, הדבר עלול להרוס את המנגנון. הדרך הטובה ביותר להימנע מכך, היא לכוון את מחוגי השעון לשעה 06:30, להגדיר את התכונות האחרות, ואז, לבסוף, לכוון את השעון לשעה הנכונה.
  3. וודאו תמיד כי מוט הקראון מוכנס לקייס והקראון נמצא במקומו. מוט קראון שאיננו מהודק או סגור לחלוטין עלול לגרום לכניסת מים ואבק לקייס של השעון.
  4. רוב הכרונוגרפים אינם מיועדים לפעילות רציפה של 24 שעות, זה גורם לבלאי מואץ למנגנון השעון, מכיוון שמנגנונים כאלה נועדו לאירועים מיוחדים, ולא לשימוש ממושך.
  5. הקפידו להכניס את השעון שלכם לטיפול מקצועי לפחות אחת לשנתיים. תחזוקה שוטפת תאפשר לשעון שלכם לפעול טוב יותר ולאורך זמן.
  6. בעת שימוש בטרמינולוגיה של עולם השעונים, השתמשו במונח "לוח מחוגים" ולא "פני השעון" ובמונחים "רצועה" או "צמיד" ולא במונח "חגורה".
Share with

התחילו להקליד ולחצו ENTER לחיפוש

Shopping Cart

אין מוצרים בסל הקניות.