שעוני רולקס 2020 – השפעת משבר הקורונה על ייצור שעונים חדשים

Gotawatch > שעוני רולקס 2020 – השפעת משבר הקורונה על ייצור שעונים חדשים

שעוני רולקס 2020 – השפעת משבר הקורונה על ייצור שעונים חדשים


אם אתם מחובבי שעוני היוקרה אתם לא לבד. יש לא מעט אנשים שיודעים להעריך שעון יפה ויוקרתי, אוהבים ללכת עם אחד כזה ואם אין להם, הם מחכים לרגע בו הם יתאבזרו באחד כזה. יש סוגים שונים של שעונים ולכל אחד יש את הייחודיות שלו ואת המראה המיוחד שלו ולכל אחד יש את התקציב שלו והאפשרות לקנות שעון יוקרה חדש או יד שנייה, ואם אתם כבר בעניין, אין מותג יותר מוכר מ"רולקס".

למה בכלל לענוד שעון יוקרה?

אם אתם מחפשים רק לדעת מה השעה, אתם לא צריכים כמובן שעון יוקרה ובטח לא שעון כמו רולקס, המותג המוביל בעולם לשעוני יוקרה. אבל אם אתם מחפשים יותר מזה, אין ספק ששעון רולקס יכול להיות בדיוק מה שאתם מחפשים. הנה כמה סיבות למה בכלל לענוד שעון יוקרה של רולקס:

  • פיסת האומנות שלכם – רולקס ושעון יוקרה באופן כללי הוא לא רק שעון. זה ללכת עם פיסת אומנות על היד, הרבה יותר מסתם מתכת שמראה מה השעה. הוא יאפשר לכם להיראות משכילים ומתקדמים, יאפשר לכם להיראות מיוחדים ולא שגרתיים.
  • ייקחו אתכם יותר ברצינות – אם תיראו מישהו עם רולקס אמיתי על היד, לא תעשו לו כבוד? סביר להניח שכן… אם אתם רוצים להילקח ברצינות שעון יוקרה וספציפית רולקס זה בדיוק מה שאתם צריכים על היד. יעשו איתכם יותר עסקים, יתייחסו אליכם בצורה מכובדת יותר, יעריכו יותר את דעתכם ובכלל, הוא יעשה לכם רק טוב.
  • יסובבו אחריכם את הראש – לא רק דוגמניות גורמות לראשים להסתובב, גם אנשים שהולכים עם אביזרי יוקרה, עם תכשיטים מכובדים ועם בגדים יקרים. שעון רולקס על היד באירוע חברתי ישר יסובב ראשים, ואם אתם אוהבים ומחפשים את זה, זה בדיוק בשבילכם.

ואז הגיעה הקורונה…

אנשים ומוכנים לשלם לא מעט בשביל להיראות טוב, בשביל להיות עם הפאסיליטיז שהם אוהבים. הם מוכנים להוציא לא מעט בשביל להשיג את מה שהם רוצים, בשביל לקיים את התשוקות והשגעונות שלהם ובכללם ללכת עם שעוני יוקרה.
כל זה היה רלוונטי לפני שהעולם התהפך, לפני שהקורונה הגיעה לעולם וטרפה את כל הקלפים. אם פעם רולקס הייתה מייצרת לפחות 2,000 שעונים ביום (כן כן, קראתם נכון, 2,000 שעונים ביום מה שהכניס לה כ-5 מיליארד שקלים בשנה!) היום הייצור שלה הוא פחות. כמה פחות? כנראה במספרים משמעותיים וכמו כל עסק גדול ויצרני, גם החברה הייתה צריכה לחשב מסלול מחדש. אז מה ההשפעה של הקורונה על ייצור שעונים חדשים של רולקס? הנה נגיעה ממנה.

אסור לעבוד בהתקהלות

ההשפעה הראשונה של הקורונה על ייצור שעוני הרולקס מגיעה כמובן משיטת הייצור, מזה שיש לא מעט אנשים שעובדים במפעלי החברה. שעון אחד גם עובר לא מעט ידיים עד שהוא מאושר לשיווק וכידוע, מעבר בין ידיים יכול להיות מאוד בעייתי (אם כי כפפות אמורות לתת מענה לפחות חלקי) אם החברה ייצרה כ-2,000 שעונים ביום, זה אומר שהיא צריכה להעסיק לא מעט אנשים. אז נכון שיש היום מיכון מתקדם אבל עדיין, מותג כמו רולקס לא יכול לאשר מוצרים לשיווק בלי שהם עברו בדיקה קפדנית.
חוסר היכולת להתקבל, לעבוד מספר אנשים גדול במקום אחד הפך את כל עניין הייצור לבעייתי במיוחד והתוצאה, בלי קשר לביקוש, ייצור מופחת של שעוני רולקס.

חנויות שעונים נסגרו

אם נניח רגע בצד את כמות השעונים שחברת רולקס מייצרת כן או לא, צריך לקחת בחשבון שרוב שעוני החברה נמכרים בחנויות ברחבי העולם. מה הבעיה עם החנויות? שתקופה ארוכה הן לא עבדו בכלל ויש עדיין מדינות בהן אין חנויות אלא סגר בגלל הקורונה. הקורונה גרמה לכאוס עולמי בכל מה שנוגע לעסקים, בעיקר אלו הפיזיים. המזל הגדול הוא שאנחנו חיים היום בעידן האון ליין מה שאומר שיש לא מעט סחורה שנמכר דרך הרשת, מה שסביר להניח שהציל לא מעט עסקים ובהם כנראה גם חברת רולקס.
חשוב לזכור שחלק מאותן חנויות שנסגרו לתקופת הסגר לא חזרו לפעול אחרי וגם לא יחזרו לפעול. לא מעט עסקים פשטו אך הרגל וכל עסק משפיע על המון עסקים אחרים.

ללקוחות אין כסף

המרכיב שמשפיע הכי הרבה על הצלחתו של עסק הוא כמובן המכירות שיש או אין בו. תקופת הקורונה הפחיתה משמעותית את הייצור כי… אין כל כך מי שיקנה! יש לא מעט אנשים שעברו "מאיגרא רמאלביראעמיקתא" – אנשים שהיה להם לא מעט כסף והיו יכולים להרשות לעצמם שעוני יוקרה אבל אחרי הקורונה הם כבר במצב כלכלי אחר ולא מצליחים להתאושש. כשאין מי שיקנה את הסחורה לא כדאי לייצר אותה ולכן הייצור המצומצם של הרולקס

שינוע הסחורה ברחבי העולם

כל עולם התעופה השתנה מן הקצה אל הקצה. אם בעבר היו יוצאות מאות טיסות לכל יעד שהוא ביום, הרי שבעידן הקורונה זה לא קורה. גם הטיסות שנושאות איתן סחורה הצטמצמו בצורה משמעותית מה שעוד גורם הפרעה לייצור שעוני הרולקס.
אין ספק שהעולם השתנה ושעולם המסחר בפרט כבר לא ייראה אותו הדבר לפחות לא בזמן הקרוב. יש לא מעט חברות שספגו מכה קשה ובכללן חברת רולקס, בעיקר בשל ירידת המכירות התלולה שהובילה מן הסתם גם לפיטורין ולצמצומים. לנו לא נותר אלא לקוות שהעולם יצליח להתגבר על המשבר הגדול הזה ויצא מחוזק.

Share with

התחילו להקליד ולחצו ENTER לחיפוש

Shopping Cart

אין מוצרים בסל הקניות.