שעוני זהב לגברים

Gotawatch > שעוני זהב לגברים

שעוני זהב לגברים

שום דבר איננו מצהיר על מותרות יותר משעון זהב אלגנטי ונאה. יתכן שאתם עשויים לחשוב כי שעוני זהב לגברים נמצאים הרחק מעבר לתקציב שלכם, אבל, בחלק מהמקרים מדובר בסטיגמה המטופחת באדיקות על ידי יצרניות השעונים (מהסיבות המובנות לחלוטין של מיתוג יוקרתי). האמת היא, שישנם כמה דגמים מדהימים במחירים סבירים, שאפילו הופכים למשתלמים עוד יותר, כאשר אתם רוכשים אותם בתשלומים בכרטיס האשראי שלכם. כך שאם אתם מתייחסים אל שעון הזהב שלכם כאל השקעה לכל דבר (כן, גם השקעה בתדמית שלכם היא השקעה!), סביר להניח כי תמצאו את הדרך המתאימה לכם להפוך לבעליו הגאים של שעון זהב אלגנטי וגברי.
שעוני זהב לגברים

אבל, רגע – קונים שעון זהב או שעון מוזהב?

דילמה נפוצה מאד בה נתקלים גברים (וגם נשים) המחפשים שעון זהב. ישנם שעונים מוזהבים, בגוון זהב, אבל הם אינם עשויים מזהב אמיתי. זה איננו, בהכרח, אומר שהם אינם שעונים טובים ומדויקים. למעשה, ישנם הרבה שעונים מצופים זהב שמגיעים מבית טוב והם, עצמם, טובים מאד, אלא שהם אינם שעוני זהב, אלא שעונים מצופים בזהב. למולם, יש את שעוני זהב לגברים, שמיועדים למי שמחפש שעון זהב אמיתי. בפועל, גם שעון זהב אמיתי לא בהכרח יהיה כולו עשוי מהזהב הצהוב הקונבנציונאלי (המשדר איכות ויוקרה) שאנחנו מכירים ומזהים, והדוגמה הטובה ביותר לכך היא ה- Rolex Submariner המוכר שהצמיד שלו אמנם עשוי זהב, אולם לוח מחוגי השעון שלו מגיע בגוונים אחרים (שחור או כחול, למשל).

שעוני זהב אמיתי לגברים

מן הסתם, בעובדה כי אלה הם שעונים שמשולב זהב אמיתי בעיצוב שלהם, נעוצה הסיבות לאיכותם, תדמיתם היוקרתית ו… כמובן, גם מחירם, הגבוה בהרבה ממחירם שלל השעונים המצופים זהב. על מנת לסבר את האוזן – ההבדלים נעים בין סדרי גודל של מאות בודדות של דולרים לשעון מצופה זהב באיכות טובה לאלפי ועשרות אלפי דולרים לשעון אשר עשוי מזהב אמיתי. האם המחיר שווה זאת?

בואו נבדוק.

ההבדל העיקרי בין שעון זהב לשעון מצופה זהב (כמובן, אחרי המחיר והתדמית, בהם כבר עסקנו) הוא ההבדל בין זהב מוצק לבין שכבת זהב המצפה את החומר ממנו עשוי השעון (לרוב, כאשר המדובר בשעונים איכותיים, חומר זה הוא פלדת אל-חלד – Stainless Steel). בעוד זהב, בטיפול הנכון, שומר על מראהו לנצח, ציפוי הזהב נשחק עם השנים ומגלה את החומר שמתחתיו. לכאורה, זה בסדר (כי מה יכול להיות רע בפלדת אל-חלד?), אלא שבמהלך תהליך זה, עלול השעון להיות מוכתם ולהתכער, כך שהיופי שהיה לו כשעון "זהב" נעלם ומפנה את מקומו למשהו לא ברור המנומר בכתמי זהב. שימוש בחומרי ניקוי חריפים, או אפילו בבושם המכיל אלכוהול, עלול להאיץ את התהליך ולהותיר בידיכם שעון עירום מציפוי הזהב שלו מוקדם משתכננתם. שעון זהב אמיתי, באופן הגיוני, אינו עובר את התהליך הזה.

כיצד קונים שעוני זהב לגברים (או שעונים בכלל)?

האמת היא, שאין מדריך אחד שמתאים לקניית כל סוגי השעונים, בעיקר בשל העובדה כי ישנן כל כך הרבה משפחות שעונים שונים לבחירה. בין אם אתם מחפשים שעון אלגנטי שישלים את הלוק, שעון צלילה, שעון המיועד למדידת זמנים וכד’, ישנם גורמים רבים אותם יש לשקול לפני שאתם מחליטים. למשל, אם אתם קונים שעון להשלמת הלוק, תצטרכו לשים לב לעובי של הקייס (אתם לא רוצים קייס מגושם וגמלוני), לגודל הקראון (כמובן שככל שהוא קטן יותר כך הלוק מעודן יותר) ולאיכותה של רצועת העור ( עור מתבלה מהר יותר, אחרי הכל). בבחירת שעון צלילה תצטרכו לשים לב כי הרצועה מספיק גדולה וניתנת להתאמה לענידה מעל לחליפת הצלילה, בנוסף, ליכולת העמידה בצלילה, כמובן. בשעונים המלווים אתכם בזמן שאתם מטיסים מטוס קל, תצטרכו למצוא שעון בעל קראון גדול מספיק שתוכלו לטפל בו בעת שאתם עושים את הכפפות, ושעון המיועד לשמש אתכם בעת נהיגת מכונית במרוץ, נדרש לכרונוגרף בתפקוד מלא.

אבל, מאחר ורובנו לא עושים אף אחד מהדברים הנ"ל (העברת התחנות בשלט הטלוויזיה איננה דורשת מהשעון שלכם תכונות-על, לפחות לא ככל הידוע לנו), את השעון שאתם מתכוונים לרכוש, יש לבחון על פי ארבעה קווי יסוד עיקריים, אליהם כדאי להיות מודעים:

מותגים שוויצרים הם, בדרך כלל, ההימור הבטוח ביותר

אם המנגנון של השעון (אוטומטי או מכני) יוצר על ידי יצרנית שעונים שוויצרית גדולה, סביר להניח כי איכותו, מראש, תהיה טובה יותר מאשר מנגנון אשר יוצר בייצור המוני על ידי יצרנית עלומת-שם.

בחנו את ה-Lugs ונסו למצוא קצוות חדים

Lugs (ה"רגליים" האוחזות את רצועת השעון), או כל נקודה חדה אחרת בשעון, מעידה על ייצור ברמה נמוכה וגימור לקוי. אם יצרנית השעון זלזלה בפרט גלוי על פני השטח, אתם לא רוצים לבחון את המנגנון של השעון הספציפי הזה.

ודאו שהשעון, לכל הפחות, עמיד בפני מים

מרביתנו איננו זקוקים לשעון צלילה, אבל, גם ללא צלילה, השעון שלנו נחשף למים (אפילו כשאנו שוטפים ידיים). לכן, הקפידו לבחור שעון עמיד למים, ושהדבר יהיה מצוין עליו בפירוש. אל תניחו הנחות, זה עלול לעלות לכם בשעון!

השקיעו בזכוכית עמידה בפני שריטות

כמו בסעיף הקודם – מרביתנו איננו מעורבים בטיפוס על הרים או בפילוס הדרך בג'ונגל, אבל, שעון הענוד על פרק היד חשוף לשריטות ולמכות שעלולות לנפץ את הזכוכית שלו, במידה שהיא איננה מאיכות טובה. כך שהזכוכית היא בהחלט אחד מהחלקים החשובים ביותר אליהם יש לשים לב בעת רכישת שעון!

Share with

התחילו להקליד ולחצו ENTER לחיפוש

Shopping Cart

אין מוצרים בסל הקניות.