שעון רולקס חדש או יד שניה – יתרונות וחסרונות

Gotawatch > שעון רולקס חדש או יד שניה – יתרונות וחסרונות

שעון רולקס חדש או יד שניה – יתרונות וחסרונות

כשאנחנו מדברים על שעון, זה לא ממש מסתדר לנו עם המונח – יד שניה. בדרך כלל עבור רובינו, השעון הוא לא מוצר כל כך יקר. זאת מהסיבה הפשוטה, כי אנחנו לא רוכשים שעון מאוד יקר…
על כן, כאשר השעון מתקלקל, אנחנו פשוט זורקים את השעון הישן בלי הרבה נקיפות מצפון או סנטימנטים, ורוכשים שעון חדש. כי השעונים הזולים הם לגמרי מחוץ לשוק היד השנייה.
אך כאשר מדובר בשעונים יקרים כמו שעוני רולקס, הסיפור הוא שונה לגמרי. מדובר בשעונים שהמחירים שלהם עשויים לנסוק עד ל – 50.000 ₪ ואפילו 60.000 ₪.

למה כדאי לחשוב על שעון רולקס יד שנייה?

שעוני רולקס הם שעונים שקנו להם שם והם התבססו בתודעה הציבורית כסמלי יוקרה ומעמד. שעוני רולקס הם ממש לא רק שעון שנועד להורות את השעה. מדובר בסמל, במותג במוצר שנועד לתייג את האדם ואת המעמד שלו.זו הסיבה שאנשים שמבינים ביוקרה, לא מוותרים על שעונים דווקא מהמותג הנחשב.
אנשים רבים מעדיפים לרכוש דווקא שעון חדש ומדגם חדש. אך יחד עם זאת יש גם רבים שמעדיפים את השעונים מיד שניה ולא תמיד בגלל המחיר. יש לכך כמה וכמה סיבות טובות כפי שנפרט להלן.

ההבדל במחיר בין שעוני רולקס מיד ראשונה לשעוני רולקס מיד שנייה

לא נתכחש כי עבור רבים השיקול של המחיר הוא שיקול מכריע. ברור שמחירו של שעון יד שניה יהיה זול יותר ממחירו של שעון חדש מהאריזה. המחיר עשוי להיות זול במידה משמעותית ומדובר לפעמים בפערים של ערות אלפי שקלים.
אך כאן חשוב לציין כי לעומת מותגים אחרים, הרי ששעוני רולקס הם שעונים ששומרים על הערך הגבוה שלהם גם אם הם כבר לא בשימוש ראשוני. עם כל זה המחיר דווקא כן יהיה זול יותר ביחס למחיר הכללי של שעוני רולקס חדשים.כך למעשה יכולים אנשים רבים להרשות לעצמם לרכוש שעון רולקס בלי שהיה עליהם לשבור חיסכון לצורך כך.

מתי יורד הערך של שעון רולקס?

בניגוד לשעוני מותג אחרים, הערך של שעוני רולקס מתחיל להשתנות מיד כשהוא נכנס לשימוש. כלומר מיד כשקונים שעון רולקס הוא כבר מתחיל לאבד מערכו, לפני שיקרה לו משהו מבחינה חיצונית. כלומר גם אם אין לו כל שריטה או שהוא עדיין מדייק בזמן עד אלפית השנייה, עצם הדבר שהוא כבר נכנס לשימוש, הוא כבר מאבד מערכו.
כך ששעון רולקס יד שנייה אינו בהכרח בעל ערך פחות ביחס לשעון רולקס מיד ראשונה.

מבחר של שעונים לבחירה

המהדורות של שעוני רולקס החדשים הם מוגבלים למכירה והם מוצגים בדרך כלל רק למשך תקופה קצרה בלבד. לא תמיד קל למצוא את השעון שעונה על טעמו של הלקוח.
אנשים שמוכנים לשמוע גם על שעונים מיד שניה, הרי שהמבחר שלהם יהיה הרבה יותר גדול. כך למעשה הם נחשפים למגוון דגמים גדול יותר, לגרסאות מוקדמות של דגמים קיימים ולמגוון חומרים המרכיבים את השעונים הללו אשר להם מגוון גדול של תכונות.

שעונים אופנתיים

שעוני רולקס הם שעונים שנשארים באופנה גם אחרי שנים רבות שהדגם הספציפי יצא לאור. כך שזה בהחלט לא מחייב אותנו לרכוש שעון חדש דווקא על מנת להיות אופנתיים ולענוד שעון שהוא ה’צעקה האחרונה'.

ערך עולה של שעון רולקס יד שנייה

מעניין לציין כי למרות המחירים הנמוכים, ישנם מצבים אשר בהם הערך של שעון רולקס יעלה עם הזמן ואנשים הרוכשים שעון מיד שנייה עשויים למצוא את עצמם לאחר תקופה עם שעון בעל ערך גבוה יותר.
כי אם הדגם הזה כבר לא יהיה קיים בשוק הוא יהפוך לשעון נדיר ובעל ערך אספני ועל כן הוא יהיה הרבה יותר יקר וערכי. במקרים רבים יוכל בעל השעון למכור את השעון במחיר גבוה פי כמה ביחס למחיר הראשוני שלו.

שעון ישן שהוא כמו חדש

לא פעם באים אנשים לרכוש שעון יד שניה והם מנסים לתהות לגבי מצבו של השעון אותו הם מבקשים לרכוש. הם מחפשים את הצבע שכבר אולי המתקלף, הם בוחנים את השעון בשבע עיניים ומחפשים אם ישנן שריטות הם רוצים לראות אם יש בלאי ובקיצור, הם מחפשים את סימני הדרך שהותיר הזמן על השעון המדובר. אך למרבה הפלא השעונים הללו ברוב רובם של המקרים, נראים ממש כמו חדשים לכל דבר. זאת בגלל הייצור המוקפד מלכתחילה של השעונים הללו ששומרים על המראה המושלם שלהם לאורך זמן. מעבר לכך, השעונים עוברים טיפול ושיפוץ יסודיים לפני שהם מוצגים למכירה כך שהם בהחלט נראים כמו חדשים לכל דבר.

רוכשים בטוח

חשוב לדעת כי שעון רולקס הוא שעון מידי יקר מכדי שנרכוש אותו בלי לבדוק לעומק מה אנחנו קונים. לא פעם אפשר לראות פרסומים שונים המציעים לרכוש שעוני רולקס במבצע או שעונים יד שנייה במחירים מפתיעים כאשר לא תמיד עומד מאחוריהם המותג האמיתי. יש לזכור ולדעת כי השעון הוא יקר מידי מכדי לרכוש אותו כלאחר יד במבצע בזק או במכירה שמציעה לנו שעונים במחירים מגוחכים.
יש לשים לב מי המוכר, מה הוא מציע והאם הוא אכן הכתובת האמינה, עליו אכן אפשר יהיה לסמוך כי השעון הנרכש אכן יהיה שעון אמיתי ובטוח.
כאן לא משנה אם זה שעון חדש או שעון משומש. זהו כלל ברזל שיש לזכור אותו בכל מקרה.
אז לפני שאתם מתפתים לרכוש שעון חדש, חשבו גם על האפשרות של שעון רולקס יד שנייה. יכול להיות שזה שווה לכם יותר.

Share with

התחילו להקליד ולחצו ENTER לחיפוש

Shopping Cart

אין מוצרים בסל הקניות.