שעון יוקרה לנשים – העולם מתקדם בכיוון הנכון

Gotawatch > שעון יוקרה לנשים – העולם מתקדם בכיוון הנכון

שעון יוקרה לנשים – העולם מתקדם בכיוון הנכון

שעון יוקרה לנשים – העולם מתקדם בכיוון הנכון

אין עוררין על כך, כי עולם השעונים נשלט ברובו על ידי גברים. יותר מודעות מפרסמות שעונים לגברים, גברים קונים יותר שעונים מאשר נשים, ונראה, כי שעוני הגברים הם אלה, שכיום, מהווים את רובו של הנוף ההורולוגי. שעוני היד לגברים תפשו את התאוצה האמיתית שלהם בשנות העשרים והשלושים של המאה הקודמת, ומאז, ניתן לומר, כי שוק שעוני היד עסק בעיקר בהם. בטוח למדי גם לטעון, כי במשך עשורים רבים היווה שוק השעונים לנשים רק מעין סרח עודף לשוק זה, כאשר דגמים רבים של שעוני נשים היוו גרסאות-לייט מופחתות בגודל או בקומפילציות של שעוני גברים, אולי עם כמה יהלומים או אבנים יקרות-למחצה, אשר שולבו בהם על מנת להפוך אותם ל"נשיים" מעט יותר, אבל לא יותר מכך.

למעבר לקטלוג שעוני נשים, לחץ כאן.שעון יוקרה לנשים - רולקס דייטג'אסט נשים 178240 מיד סייז 31ממ בייזל יהלומים

מזה שנים, הענף מתפתח ומשתנה במקצת, גם אם, בבירור, ניתן לקבוע כי מדובר בהתפתחות איטית למדי. ניתן לראות יותר ויותר נשים המחפשות שעון יוקרה לנשים, ומספר אספניות השעונים גם הולך וגדל. שוק שעוני היד לנשים הולך ותופס נפח משמעותי, וכמובן שהדבר משפיע על יצרניות השעונים, אשר כעת נדרשות לתכנן ולייצר שעונים הפונים לנשים, ולא קולקציות נלוות לאלה של שעוני הגברים.

נשים וקומפילציות

בשורה מרגשת נוספת עבור נשים שאוהבות שעונים היא, כי בשנים האחרונות, יצרניות השעונים פסעו לתוך העולם המודרני, כשהשעונים העדכניים שהן מציעות מורכבים מוצלחים יותר, וכן, חלקם מיועדים גם לנשים במיוחד! כיום, כל אישה יכולה לבחור מתוך שעון יוקרה לנשים מתוך מגוון של שעונים מורכבים, הכוללים קומפילציות כמו שעות במקומות שונים בעולם, Travel Time, כרונוגרפים, Skeletonised movement (מנגנוני פעולה שקופים) ותאריכון. שעוני נשים הפכו ליותר מורכבים, אבל מעניקים הרבה יותר מידע לעונדת אותם. נושא זה נדון במאמר שפורסם על ידי New York Times בשנת 2014 ונשא את הכותרת המתבקשת " Women & Watches: It’s Complicatedd".

נשים ושעונים – זה מורכב

"יצרניות השעונים שואפות לספק לנשים חובבות הקומפילציות את מבוקשן, בד בבד, ביחד עם שאיפתן לספק את מבוקשן של הנשים החובבות עיצוב וסגנון. המגמה היא דגמים חדשים המשלבים פונקציונליות ואופנתיות." כך מדגיש המאמר. המאמר אף מציין כיצד השתנו בשנים האחרונות טעמן של הנשים וציפיותיהן משעון היד שלהן. במיוחד בולט הדבר אצל נשים מאסיה, אשר, על פי המאמר, מעדיפות שעונים מכניים, למשל. דניאל צ’אנג, מנכ"ל חברת מותגי היוקרה Jaeger-LeCoultre, ציין כי יותר ויותר נשים משתתפות בכיתות האמן שהחברה שלו מארגנת והעוסקות בפירוק והרכבת שעונים בעלי מנגנון מכני. רואן אורלבאר, שנחשב לבר סמכא בתחום שעוני היוקרה, בשל פעילותו בהרודס, לונדון, סבור כי לשינויים שחלו בתפקודן של נשים בבית ובמקום העבודה ישנה השפעה ישירה על ההורולוגיה. הוא מוסיף, "בהחלט ראינו מגמה אצל נשים המעוניינות בקומפילציות, עם מותגים המגיבים לדרישה זו על ידי השקת קומפילציות בשעונים המיועדים לנשים". השעונים בעלי קומפילציית Moon Phase (מצב הירח ביחס לחודש) נחשבים למבוקשים במיוחד על ידי נשים חובבות שעונים.

Skeletonised movement

הפואטיקה שבפונקציונליות

עבור נשים העונדות שעונים, אפילו בקומפילציות, הדגש מושם על היופי ועל הפואטיקה שישנם בהן. נקודה זו צוינה במאמר על ידי מומחית השעונים הפריזאית, Béatrice Rouhier. רוהייה הדגישה, כי נשים, למעשה, מחפשות פואטיקה בשעונים שהן רוכשות. "עבור נשים, הנקודה היא, כן, טכנית זה שעון… אבל זה שעון, שגם "מספר" סיפור". כך, למשל, כשנשאלה מדוע היא אוהבת את שעון ה- Moon Phase שלה, אמרה אווה מלמסטרום שיבדסני, מנהלת הקריאייטיב של Soneva, רשת אתרי נופש וספא בבנגקוק: "אני אוהבת את המראה שלו ואת תנועת הירח. זה שעון מדהים, כל כך יפה. אני לא משתמשת בו עבור הפונקציה – אני פשוט אוהבת את יופיו".

סליחה, מה השעה באנטרקטיקה עכשיו?

קומפילציה נוספת המבוקשת מאד על ידי נשים, כאשר הן מחפשות שעון יוקרה לנשים הוא היכולת להראות בו זמנית את השעה במקומות שונים בעולם. כיום, בעידן בו הקריירה מובילה נשים לטיסות טראנס-אטלנטיות, מעבר בין אזורי זמן שונים וניהול חברות גלובליות, היכולת לדעת את הזמן ביעד הטיסה שלך, או בסניף של החברה אשר נמצא במדינה או ביבשת אחרת לא יסולא בפז. עבור אנדריאה סייפרט, מנהלת השיווק של Gatehouse Publishing, אשר נוסעת הרבה מסינגפור דרך אזורי זמן שונים בשל העסקים חובקי העולם של חברת ההוצאה לאור הבינ"ל, היכולת לראות את השעה במקומות שונים בעולם היא לא רק מומלצת, אלא אף חיונית. ברור שאף היא מברכת על הפיכתם של שעונים לנשים לבעלי קומפילציות רבות יותר, יחד עם עיצוב נשי אופנתי.

ונקודת מבט נשית לגמרי לסיום

שימוש מעניין בשעונים בעלי קומפילציית Moon Phase עושה ה-The Lunar Hair Chart, אשר דוגלת בטיפול בשיער במועדים מסוימים, הנקבעים על פי מצב הירח. מאחר ובמועדים מסוימים בחודש, על פי שיטה זו, צומח שיער אם הוא מסופר יותר מאשר במועדים אחרים, ניתן להימנע מתספורת בהם, על מנת לשמר את התספורת במצבה זמן רב יותר. הצורך להסתפר בסלוני שיער שאיננו הסלון הקבוע שלך, מעורר חשש שנשות עסקים, אשר נוסעות לעיתים קרובות, מכירות ומודעות לו היטב ומקרוב. תודו שזה שימוש מעניין שמאפשר שעון יוקרה לנשים בעל קומפילציית Moon Phase שלא העליתם על דעתכם.

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי, פנו אלינו, גוטהלף ע. שעונים.

Share with

התחילו להקליד ולחצו ENTER לחיפוש

Shopping Cart

אין מוצרים בסל הקניות.