שעון יד לנשים

Gotawatch > שעון יד לנשים

שעון יד לנשים

כיצד מודדים את גודל רצועת שעון יד לאשה?

ישנן סיבות רבות לכך כי רצועת שעון יד לאישה תדרוש החלפה או תיקון, ובהתאם לכך, מספר אפשרויות ההחלפה או התיקון העומדות בפניכם. לדוגמה, הסיבה להחלפה עשויה להיות טעם אישי (רצועת שעון חדשה יכולה להעניק לשעון מראה עדכני ולהוסיף לו ליטוש חדש ואופנתי), או שאולי רצועת השעון פשוט שחוקה, משופשפת או שבורה (במקרים מסוימים, גם רצועת שעון יד לאישה שנפגעה ניתנת לתיקון באמצעים ביתיים).
שעון יד לנשים

ישנם סוגים רבים של רצועות שעון יד לאשה שעשויים להיות מותאמים לסגנונות שעון ספציפיים, ובהתאם לסוג השעון, ייתכן שיהיה צורך לבחור רצועה או צמיד חוליות שתוכננו במיוחד כך שיתאימו לדגם זה. למזלנו, מגוון רצועות השעונים הוא גדול ורחב, כך שעומדות בפנינו לא מעט אפשרויות, כאשר מגיע הזמן לשקול החלפת רצועת שעון היד שלכם ברצועה חדשה.

מדידת רצועת שעון יד לאשה

הדבר החשוב ביותר שיש להתחשב בו בעת החלפת רצועת שעון יד הוא המדידה. בין אם מדובר בתיקון רצועה קיימת או ברכישת רצועה חדשה, תמיד תצטרכו לדעת את מידותיה של הרצועה, וכשמדובר בשעון היד, לרוחב הקייס ודרך חיבורו לרצועה יש חשיבות רבה.

ישנם ארבעה סוגי רצועות שעוני יד נפוצים:

  • רצועות עור או סיליקון המחולקות לשתיים ומחוברות לקייס באמצעות תושבת ופין מכל צד של הקייס. הן עשויות שני חלקים, ולרוב, האבזם המחבר הוא אבזם עם לשונית המקובעת בחור ברצועה.
  • רצועות חוליות העשויות ממתכת או רצועות גומי / ניילון המחוברות לקייס באמצעות תושבת ופין מכל צד של הקייס. אלה הן רצועות רציפות בהן האבזם נמצא במרכזן ואיננו נפתח, אלא "מתקפל" לצורך סגירה.
  • רצועות ספורט בעלות חיבור מיוחד. גם רצועות אלה מחוברות לקייס באמצעות תושבת ופין מכל צד של הקייס, אבל החיבור איננו גלוי, אלא מכוסה על ידי כיסוי מיוחד.
  • רצועות רציפות עשויות עור, סיליקון, או כל חומר אחר, המושחלות דרך התושבות של הקייס. לכאורה, יכולות להחליף כל רצועה אחרת בעלת שני חלקים, אבל בשעונים המתאימים לרצועות אלה, הפינים מקובעים בחוזקה והתושבת מעוצבת במיוחד לרצועה רציפה ונמצאת בזווית מיוחדת ומוגבהת המתאימה לכך. האבזם המחבר הוא אבזם עם לשונית המקובעת בחור ברצועה.

מה צריך לדעת לפני המדידה?

כאשר מדובר ברצועת שעון יד לאישה, לגבר או לילד, ישנן שתי מידות שמשחקות תפקיד: רוחב הרצועה במקום בו היא מתחברת לקייס של השעון ואורכה של רצועת השעון. את שתי המידות הללו, ישנן דרכים שונות למדוד והן משתנות בהתאם לסוג רצועת השעון ולשאלה האם השעון נמצא איתכם או לא.

הנה משהו שצריך לזכור לפני שמתחילים למדוד את רצועת השעון: כאשר מדובר באורכה של הרצועה (המידה המקיפה את פרק היד), הכלל שחשוב לזכור הוא, כי עדיפה רצועה הדוקה מעט מאשר רצועה רופפת, מאחר ורצועה רופפת תניח לשעון להסתובב על פרק היד וחושפת את השעון לסכנה של היתפסות בחפצים או בבגדים. כאשר מדובר באורך הרצועה, לא תמיד תצליחו למצוא את המידה המדויקת שיושבת עליכם בול. מכיוון שישנן מספר מידות ספציפיות של רצועה, תוכלו למצוא את המידה הקרובה ביותר לנדרש, לחורר את הרצועה בהיקף הנדרש (ברצועות עור, למשל) או להסיר חוליות מרצועות העשויות מהן.

מדידת רצועת שעון עשויה מתכת

מאחר ורצועת מתכת עשויה בחתיכה אחת ארוכה ואילו רצועות עור עשויות שני חלקים, יש צורך בשיטות שונות כדי למדוד אותן.

כיצד למדוד רצועת שעון עשויה ממתכת?

לשם כך תצטרכו סרגל, ואם באמת בא לכם להקל על עצמכם, תוכלו להשתמש בקליבר דיגיטלי.

שלב 1

לפני שתוכלו למדוד את רצועת השעון, עליכם להפריד תחילה את הרצועה הישנה מהקייס. עשו זאת.

שלב 2

לאחר שהרצועה הישנה הוסרה, הדבר הראשון שיש לעשות, הוא לקבוע את רוחב הרצועה הנדרשת. אל תתפתו למדוד את הרוחב על ידי מדידת אורך הפינים שבקצות הרצועה, מכיוון שלרצועות מתכת יש פינים קפיציים הנכנסים לתוך התושבת, ומדידה שלהם עלולה לתת לכם מידות שגויות. מדדו את הרוחב הפנימי של התושבת, באמצעות סרגל. אמנם, קליבר דיגיטלי ייתן תוצאות מדויקות יותר, אבל זה נתון לשיקולכם. במידה ותוצאת המדידה אינה מספר שלם, יש לעגל את המידה כלפי מעלה אם מדובר בחמש ומעלה, ולעגל למטה אם פחות מחמש. במדידה באמצעות סרגל, קחו את השעון והניחו על דף נייר. באמצעות עפרון, סמנו על הנייר את קווי פנים התושבת ומדדו את המידה בסרגל.

שלב 3

כעת, כאשר יש בידיכם את רוחב הרצועה הרצוי, אתם עוברים למדידה של אורך הרצועה. תחילה, וודאו כי האבזם המתקפל סגור, על מנת לקבל מדידה אמיתית של היקף השעון ולא מידה מקסימלית. ישרו את רצועת השעון לאורך הסרגל. ודאו כי אתם מודדים את הרצועה כשקצה אחד שלה מוצמד ל-0 המסומן על הסרגל ולא מתחילת הסרגל (טעות נפוצה).

כיצד למדוד רצועת שעון מעור העשויה משני חלקים?

רצועות עור עשויות שני חלקים נמדדים בצורה שונה במקצת. שלבים 1 ו-2 זהים למדידת רצועת מתכת.

שלב 3

הצמידו את שני חלקי הרצועה האחד לשני (שני הצדדים השטוחים הנכנסים לתושבת צמודים זה לזה). מדדו את אורך העור בלבד מהבסיס האבזם (לא כולל אורך האבזם) ועד לסוף הרצועה.

אחרי שמדדתם את רצועת השעון, יש בידיכם את המידות שתסייענה לכם בקניית רצועת השעון החדשה שלכם. שימרו אותן, ותוכלו להשתמש בהן בכל פעם שתרצו להזמין רצועה חדשה, שתרענן את השעון הוותיק והטוב שלכם.

ליעוץ מקצועי, הצעות מחיר ועוד, פנו אלינו – גוטהלף ע. שעונים.

Share with

התחילו להקליד ולחצו ENTER לחיפוש

Shopping Cart

אין מוצרים בסל הקניות.