שלושה דגמי שעוני רולקס שאסור לכם לפספס

Gotawatch > שלושה דגמי שעוני רולקס שאסור לכם לפספס

שלושה דגמי שעוני רולקס שאסור לכם לפספס

שלושה דגמי שעוני רולקס שאסור לכם לפספס

מגזין WatchTime האמריקאי פרסם באתרו כתבה בתחילת שנת 2017, אשר זכתה לכותרת "5 Affordable Rolex Watches for New Collectors" – "חמישה דגמי שעוני רולקס שהינם ברי רכישה לאספנים חדשים". עניין "ברי הרכישה" הוא אמנם עניין פיננסי אישי הנתון לשיקוליו הפרטיים של כל אספן, אבל אותם חמישה דגמים שמגזין WatchTime הפנה אליהם את הזרקורים בהחלט יכולים להוות מדגם מעניין ומייצג של הדגמים שייצרה רולקס לאורך השנים. רולקס נחשבת למותג השעונים המוכר והנחשק ביותר בעולם, עם טווח מחירים שנמצא מחוץ להישג כיסם של רובנו. יחד עם זאת, ישנם מספר דגמי רולקס פופולריים הנמצאים כיום בשוק, ומתאימים לאספנים שתקציבם לרכישת שעון איננו עולה על 10,000$. אנחנו שלפנו מתוך אותם חמישה את שלושה השעונים, שלדעתנו מייצגים את רולקס בצורה הטובה ביותר, וכיום – גם המשתלמת.

Rolex Oyster Perpetual

ברולקס מכנים אותו "Quintessential Oyster" – הצדפה המושלמת, ומתייחסים אליו כאל אות ומופת לקונספט של שעוני רולקס אויסטר. קשה להתווכח עם זה, ושעון זה מספק נקודת כניסה מצוינת לעולם של רולקס.

Oyster Perpetual מציע לבעליו מהיתרונות המתקדמים הרבים בהם ידועה רולקס, כולל כמה מהחידושים הטכנולוגיים הבולטים ביותר. קייס נירוסטה 904L בקוטר של 36 מ"מ מספק לעונד אותו אפשרות לצלילה לעומק של עד ל-100 מ’ (או ל-300 רגל). החלק המרכזי של הקייס יצוק מפלדה בגוש אחד, הקראון עושה שימוש במערכת Twinlock וזכוכית השעון בלתי פגיעה לשריטות.

דגם זה מופעל על ידי מנגנון המתיחה העצמית של רולקס, Caliber 3130, המנגנון שלו, נושא את אות ה-.Official Swiss Chronometer Certification, וכמו שאר מנגנוני שעוני רולקס, הוא ידוע בדיוקו ואמינותו. הדיוק שלו מתאפשר באמצעות Free-sprung balance, הזוכה להערכה אצל האספנים ומשולב במנגנונים הטובים ביותר. קפיץ ה-Parachrom הכחול מציע הגנה מצוינת כנגד זעזועים, שדות מגנטיים ושינויי טמפרטורה. מחירו הממוצע של36-mm Oyster Perpetual הוא כ-5,400$.

Rolex Explorer

ה- Rolex Explorerנחשב לאייקון דייקנות אמיתי, לא רק בין שעוני רולקס, אלא גם בשאר התחום הרחב יותר של שעונים מוקשחים ומדויקים. הוא היה השעון אשר ליווה את סר אדמונד הילארי וטנזינג נורגיי, כאשר הם הפכו לראשונים שכבשו את פסגת האוורסט במאי 1953. הישג הזה הוא רק אחד מני רבים של ה-Rolex Explorer, אבל הוא מסמל גם רוח הרפתקנית המנחה את רולקס בחיפוש אחר השלמות, וגם את אלה הרואים ב- Rolex Explorerשלהם חלק מהותי מהצלחתם.

בהשקה המחודשת שבשנת 2010, ה-Explorer נשאר נאמן למורשתו שהחלה בשנת 1953. סימוני שעות ומחוגים ב- Chromalightכחול מבטיחים ראות מצוינת בכל תנאי מזג האוויר. קייס 39-mm Oyster , קראון Twinlock וזכוכית עמידה, מגנים על המנגנון מכל נזק.

בפנים – מנגנון המתיחה העצמית Caliber 3132 הוא מקור הדיוק והעמידות של הדגם הזה, וכמובן שגם הוא Certified Chronometer. ה- Free-sprung balance מושג באמצעות שני בולמי זעזועים Paraflex (שפותחו ונרשמו כפטנט ע"י רולקס), וקפיץ ה-Parachrom הכחול מבטיח דיוק גבוה. השעון מצויד באבזם Oysterlock ובמערכת Easylink comfort system, המאפשרת הגדלת הצמיד ב-5 מ"מ. מחירו הממוצע של Rolex Explorer הוא כ-6,550$.

Rolex Datejust II

Rolex Datejust הוא שעון רב-גוני. כאשר גברים אומרים שהם רוצים שעון שהם יכולים לענוד בעת שהם לבושים בג'ינס וגם כאשר הם לבושים בחליפה – Rolex Datejust הוא השעון האולטימטיבי עבורם, בשל הוורסטיליות שלו.

ה-Datejust מייצג גם את העיצוב המסורתי והמכובד של רולקס. למרות שעיצוב הדגם עודכן מאז יציאתו לשוק בשנת 1945, הוא נשאר קמע מוכר, המזוהה עם טעם ועידון. בשנת 2009, השיקה רולקס את הדגם הנוכחי, Datejust II, בקוטר 41 מ"מ. השינוי האחרון שהוכנס, ממלא את הרצון לשעון שמפגין נוכחות מודגשת על פרק היד של העונד.

קייס הנירוסטה 904L זמין עם עוד סימן היכר של שעוני רולקס הניתן לזיהוי מיד, הבייזל המחורץ. כאשר דגם ה-Oyster הופיע בשנת 1926, הבייזל המחורץ שימש למטרה ספציפית – הוא אפשר לקראון לאטום את הקייס באופן הרמטי, כדי למנוע חדירת מים. מנגנון המתיחה העצמית נושא את התואר כרונומטר, אשר הוענק לו על ידי Swiss Official Chronometer Testing Institute (COSC), וכולל Microstella variable-inertia balance, בולמי זעזועים Paraflex, קפיץ איזון Parachrom עם Breguet overcoil לשיפור הדיוק. מחירו הממוצע של Rolex Datejust II הוא כ-9,100$.

לסיכום

כפי שניתן לראות, במהלך השנים הוציאה רולקס דגמי שעונים רבים, כשהקו המנחה אותה הוא איכותם של השעונים ואיכותם של המנגנונים העומדים מאחוריהם. יכולתה של רולקס לייצר שעונים עמידים וקשיחים, ועם זאת – לא לוותר על האסתטיקה ועל המראה החיצוני המתוחכם המאפיין את שעוני רולקס לאורך כל השנים, ממצב אותה ומבסס את מקומה היטב בתור השעון הנחשק והמוכר ביותר בעולם.

נכון, השעונים שלה פונקציונאליים, הם נוצרו כדי לטפס על פסגות הרים, לצלול למעמקי הים (וכל זאת, מבלי לאבד ולו שנייה מהדיוק שלהם), אבל, אין ספק, שכיום, כשאתם קונים שעון רולקס, אתם לא עושים זאת כי אתם מתכוונים לצלול איתו, לטוס או לנהוג במכונית מרוץ. אתם עושים זאת, כי, למרות שתוכלו (אם תרצו) לבצע כל אחת מהפעולות הללו, עדיין, מעל לכל דבר אחר, שעוני רולקס מהווים "חותמת" להצלחה, הם משדרים אמינות, יציבות ומהימנות – בדיוק כל מה שאיש עסקים צריך לשדר.

ליעוץ מקצועי, הצעות מחיר ועוד, פנו אלינו – גוטהלף ע. שעונים.

Share with

התחילו להקליד ולחצו ENTER לחיפוש

Shopping Cart

אין מוצרים בסל הקניות.