רצועת עור או מתכת לשעון?

Gotawatch > רצועת עור או מתכת לשעון?

רצועת עור או מתכת לשעון?

כשאתם מתלבטים בין סוגי השעונים, קחו בחשבון לא רק את החיבה שלכם למראה מסוים אלא גם אילו חומרים משרתים אתכם הכי טוב. למי שסדר היום שלו תלוי בניהול מוקפד של הזמן, כדאי שיקנה שעון שיסב לו הנאה בכל פעם שהוא מסתכל בו. זה חלק מהערך המוסף של שעון יד שנראה בדיוק כמו שאוהבים, לא רק הפונקציונליות שלו.

בחירת שעון לנשים ולגברים

בחירת שעון יד היא בחירה שיש להקדיש לה תשומת לב משום שאנחנו לא קונים שעון בתדירות גבוהה, בוודאי לא מותג יוקרה מהמותגים שמוצעים בחנות גוטהלף. מחיר יקר משקף לא רק את השם והמוניטין של החברה אלא גם את האיכות ואת סטנדרט הייצור של השעון. שעון מבית טוב מבטא במדויק את מה שחשוב לחפש בשעון. הקריטריונים שונים מאדם לאדם, אבל כדאי לשים אליהם לב. שעוני גברים ושעוני נשים נבדלים ביניהם לא רק במראה ובגודל, אלא פעמים רבות גם בעיצוב שלוקח בחשבון את החשיבות האסתטית וההתאמה המגדרית. גם נשים מנהלות ובכירות יעדיפו שעונים נשיים יותר, גם כאשר מדובר ברצועת השעון וגם כאשר מדובר בעיצוב ובחומרים.

התאמת השעון למטרה שלו

ראשית, יש לחשוב על המטרה. שעון יד שנועד ליופי כתכשיט ולא רק ככלי עבודה יכול להיראות ולהיות הרבה פחות מסיבי ובדרך כלל מחפשים בו תכונו יותר מעודנות אסתטית. שעון ליום יום ככלי עבודה חייב להיות בעל התכונות שמתאימות אותו לסביבת העבודה שלכם, כמו בחירת זכוכית לשעון שתהיה עמידה נגד מכות או נגד שריטות. כמו כן, יש אנשים שיעדיפו מתכות שונות כשהם בוחרים שעון ובחנות גוטהלף ישמחו להסביר לכם על ההבדלים ביניהם, ולהסביר על שעוני זהב ומתכות יקרות לעומת מתכות אמינות אחרות, אם זה מה שחשוב לכם בשעון. מתכת מסוימת עלולה להיתפס כגברית או נשית מדי ולכן כדאי למדוד ולנסות בכל זאת כדי לוודא שאתם אוהבים את מראה השעון על פרק היד.

רצועת השעון – כיצד בוחרים?

החלק החשוב ביותר בשעון אחרי המנגנון הוא הרצועה שמחברת אותה אליכם. היא זאת שממנה אפשר לרוות נחת או לסבול כאשר היא אינה נוחה לכם ואינה מותאמת למראה שלכם או לרגישויות אחרות. ראשית, יש לציין את ההסתייגויות המובנות מאליהן, שיש לאנשים העדפות שלא יוותרו עליהן. יש אנשים שאוהבים רק רצועות עור ויש כאלה שלא יסכימו לנסות אותן וילכו רק עם רצועת מתכת.

בכל מקרה, הרצועה היא החלק שבולט אפילו יותר מהשעון עצמו ולכן האסתטיקה שלו חשובה, במיוחד כאשר היא מעור. שנית, יש לזכור שיש אנשים שמפתחים רגישות פיזית למרכיבי המתכת או העור, וזה לא תמיד כרוני. אפשר בהחלט לנסות מדי פעם באמצע החיים חומר שחשבתם שלא תוכלו לחיות אתו ותגלו שהגוף למד להסתגל. כך שגם מי שלא רצה לנסות מתכת יכול להתנסות בה, במיוחד כאשר היא חוברת לשעון של חברה מובילה שמשתמשת רק בחומרי גלם מעולים ובאיכות גבוהה.

שעון יד מתאים לאקלים

שעון יד מותאם לא רק לאדם אלא גם לאקלים המקום שבו הוא חי. אנשים שחיים במקומות חמים במיוחד לא ישמחו להזיע עם שעון יד שיש לו רצועה שגורמת לגירויים בגלל ההזעה או שמגבירה אותה. אפשר לבחור בפלדת אל חלד או בטיטניום שאינן גורמות הזעה. הבחירה חשובה גם משום שללא הזעה גם לא תהיה חלודה או גירוי, וכמובן שאם אתם מתכוונים להיכנס עם השעון למים ודאו שהרצועה גם היא מבית טוב. זו סיבה חשובה למה לבחור שעון יד ממותג ומוכר. נוח יותר, עם זאת, לענות שעון עם רצועת מתכת כאשר אתם פעילים מאוד גופנית.

רצועת עור איכותית

אם אתם מחובבי העור, זכרו כי עור נושם ו"מזיע", גם אם אתם בוחרים בסוג עור משובח שגם מעובד נכון וללא חומרים כימיים מגרים מדי. עם זאת, זכרו שעור אינו מחזיק מעמד שנים רבות ויש לו תוחלת חיים קצרה. לעור יש כמה דרגות עיבוד וייצור שמבטיחות את העמידות והאיכות שלו, מהעור האיכותי החזק ביותר שנקרא "Full Grain" , דרך סוגי העור המעובד "Top Grain" או עור עם הטבעה "Embossed". היתרון של רצועת עור הוא שהוא נוח ונעים יותר על העור למי שאוהב את המגע, ויש לו מראה קלאסי ואלגנטי מאוד, במיוחד כשהוא מהסוג המשובח והאיכותי באמת.

רצועות מתכת

רצועת מתכת יכולה לבוא הן כרצועה ממש והן כצמיד, שנעשה בו שימוש יותר לשעוני נשים. בשני הסוגים בדקו שכל החלקים הם אכן ממתכת איכותית, החיבורים אמינים וחזקים ואתם לא עומדים לאבד שעון בגלל חלקים רופפים או חלקים זולים שיישברו מהר. החוליות של רצועת שעון ממתכת חייבות להיות מספיק גמישות כדי ללפף את פרק היד, אבל גם מספיק חזקות בחיבור ביניהן כדי לא להישבר ולהיפרד. לפעמים תידרש התאמה של רצועת השעון באורכה לקונה, ובחנות גוטהלף ישמחו להתאים לכם את הרצועה לאורך הנכון.

את חומרי הרצועה יש להתאים לפי החוזק והאיתנות שלה כמו גם לפי הטעם והצרכים האישיים שלכם. יש רצועות מהודרות ויקרות כמו זהב ויש כאלה שאינם יכולים לשאת זאת. המתכות חייבות להיות חזקות ונוגדות חלודה ואת המידע על כך תוכלו לקבל מיועצי חנות גוטהלף שמכירים את כל תכונות המתכת.

Share with

התחילו להקליד ולחצו ENTER לחיפוש

Shopping Cart

אין מוצרים בסל הקניות.