רולקס זהב: האלמנטים שמשפיעים על המחיר

Gotawatch > רולקס זהב: האלמנטים שמשפיעים על המחיר

רולקס זהב: האלמנטים שמשפיעים על המחיר

מחירי רולקס זהב

לשעוני יוקרה, כמו לכל מוצר או שירות אחר, ישנו מחיר נקוב, אותו, נדרשים המעוניינים בשעון לשלם. אבל, במרבית המקרים, כאשר מדובר באביזר כזה, ערכו של השעון וכדאיותו לרוכש, אינם מסתכמים אך ורק בשוויו הפיננסי של השעון, אלא כוללים אלמנטים נזילים נוספים, כמו רמת האופנתיות שלו והתדמית שהוא משדר. אם נבחן בדרך זו את מחירם של שעוני היוקרה, נגלה כי מחירי רולקס זהב, באופן מפתיע, נחשבים לנמוכים בצורה ניכרת, ביחס למחירי שעונים אחרים אשר דומים להם ברמת היוקרה והאיכות שלהם.

שעון רולקס זהב צהוב

כיצד נקבע מחירו של שעון יוקרתי בישראל?

הנה מספר מהגורמים הבולטים המשפיעים על מחירו של שעון יוקרתי בישראל:

  • שעונים ממוספרים או שעונים ממהדורות מוגבלות – ברור שגם בתחום שעוני היוקרה יש עניין של היצע וביקוש המשפיעים על המחירים ועל נכונותם של הרוכשים לשלם עבורם.
  • סדרות פרימיום – גם מותגים ידועים ויוקרתיים נוהגים להעלות את רף ה"יוקרתיות", והמחיר של סדרת היוקרה – עולה בהתאם.
  • עלייה בביקוש הנובעת מהופעה בסרטים, על פרקי ידיהם של סלבס או אנשים בעלי השפעה וכד’.
  • בחירת פרזנטורים משפיעים – גם כאן, למכתיבי דעת קהל ישנה השפעה גדולה. מוצרים יוקרתיים מקושרים אוטומטית לאנשים מצליחים, ובחירת פרזנטורים מתחומים מסוימים (למשל, ספורט או אומנות) מחזקת את תדמית השעון היוקרתי.
  • גילו של השעון – שעוני וינטג' נחשבים לפריטי אומנות ונמכרים במכירות פומביות יוקרתיות בסכומים שעולים הרבה על מחירם המקורי. הם נחשבים לפריטים נחשקים וישנם אספנים של יצרנית שעונים ספציפית, שעונים משנת ייצור ספציפית וכן הלאה.
  • המוניטין של החברה המייצרת את השעון – ככל שיצרנית השעון היא בעלת מוניטין מבוסס וותיק יותר, מחירי שעוני היוקרה שלה עשויים להיות גבוהים יותר, מאחר והרוכשים יודעים כי הם משלמים עבור איכות.
  • תכתיבי החברה המייצרת – יצרניות שעונים מסוימות מכתיבות טווח מחירים אחיד למגוון מוצריהם. כך, למשל, מחירי רולקס זהב שתרכשו ממשווק ישראלי, על פי הנחיית רולקס העולמית, אמורים להיות זהים למחירי רולקס זהב שתרכשו בכל מדינה אחרת בעולם.
  • רגולציות כלל עולמיות (מחירון שוויץ, Swiss made).
  • ליינים מקבילים או זולים – מותגים מקבילים (למשל, הליינים של טיודור, המקבילה מבית רולקס) או ליינים זולים יותר בשל ייצור חלופי זול יותר.
  • מחיר מוצרי הגלם בעולם – ליצרניות השעונים ישנם אילוצים משל עצמן בעת ייצור השעון. שינויים במחירם של אלה באופן משמעותי, משפיע על מחירו של השעון הסופי. לדוגמה, בעת שינוי מחירי הזהב בעולם, ישתנו אף מחירי רולקס זהב. ברוב המקרים אין מדובר בתנודות חדות כלפי מעלה או מטה, ולרוב, הן לא תורגשנה במוצרים קיימים, אלא רק בקולקציות חדשות, אבל עדיין, זהו גורם שיש לו השפעה על מחירי שעונים.

האם המחיר הוא זה שיוצר את תדמית?

אולם, למרות כל הגורמים המשפיעים על המחיר, כפי שכתבנו בתחילה, מחירו של שעון יוקרתי הינו הרבה יותר גבוה משווי סך חומרי הגלם, מחיר ייצורו ומיסי היבוא שלו. יש הרבה מעבר לכך מתחת לפני השטח. אינטואיטיבית, אנחנו משייכים שעוני יוקרה לתדמית מסוימת. למשל, לאחר יציאתו של הסרט המעולה Glengarry Glen Ross לאקרנים ב-1992, ובו נאום ה- Always Be Closing של אלק בולדווין, בו הוא משתמש ב-Rolex Day-Date עשוי הזהב שלו כדי להבהיר את תפיסתו בנוגע להצלחה. עלהה לפני השטח הקשר הברור בין שעון יוקרתי למצליחנים. אם היו עדיין אנשים שפקפקו בכך לפני כן, או לא היו בטוחים שאכן כך הוא הדבר, נאום זה הבהיר להם כי מחירי רולקס זהב אכן משתלמים, כאשר אתה רוצה ליצור תדמית מסוימת.

שעון רולקס משובץ יהלומים

תדמית בינלאומית יוקרתית

אנחנו חיים בעולם עסקי, בו הרושם שאנחנו יוצרים הוא זה שיקבע כיצד יתייחסו אלינו הפרטנרים העסקיים שלנו, הקולגות והעובדים. שעון ממותג יוקרתי הוא סמל למעמד. יותר מכך, הוא משדר לאחרים, בלי להרבות במילים, רק בנצנוץ המתכת היקרה, כיצד אנחנו תופסים את עצמנו, מהי רמת הביטחון העצמי שלנו, ועד כמה אנחנו מעריכים את עצמנו כמצליחים או כמועמדים וראויים להצלחה. שעוני יוקרה, כמו שפת גוף אינטואיטיבית ובלתי מודעת, חוצים ארצות ושפות ואינם תלויים ביכולות הלינגוואליות שלנו או בשליטתנו בשפה המקומית. כניסה של איש עסקים ישראלי כשהוא ענוד ברולקס יוקרתי לאולם ישיבות בגרמניה, למשל, תשדר בדיוק את אותו הרושם העסקי הנחוץ לו, כפי שהייתה עושה בארה"ב, יפן, או בכל מדינה אחרת בעולם.

לסיכום:

נראה כי מחירם של שעוני יוקרה בכלל, ובפרט מחירי רולקס זהב, אינם עניין של דילמות כמותיות כלכליות מסוג "משתלם או לא משתלם", "שווה את המחיר או לא שווה", אלא שיש בהם הרבה מעבר לכך… מדובר בדברים, שלכאורה, לא ניתן לכמת אותם (כרושם, בטחון עצמי, תדמית ממותגת וכד'), אולם, אם אנחנו מתעקשים להכניס אותם לרובריקה פיננסית, נוכל לבדוק כמה כספים תוכל להכניס תדמית של איש עסקים מצליח ובטוח בעצמו, מול איש עסקים הססן, הפוסח על הסעיפים ומשדר רושם עלוב למדי? מה יהיו היקפי העסקים שיצליח לעשות כל אחד משני אלה?

וכעת, כאשר יש בידיכם את התשובות לכל השאלות זה הזמן לשאול את עצמכם, לאיזה סוג של אנשים אני שייך? האם נוח לי להיות שם?

האם כבר מצאתם את שעון הרולקס שלכם? אם עדיין לא מצאתם, אנחנו, בגוטהלף ע. שעונים, בחנות שברחוב ויצמן 2, ת"א, נשמח לעמוד לרשותכם בייעוץ והתאמה ולמצוא עבורכם את שעון הרולקס הממתין רק לכם.

Share with

התחילו להקליד ולחצו ENTER לחיפוש

Shopping Cart

אין מוצרים בסל הקניות.