מותגי שעונים לנשים כהשקעה לטווח ארוך

Gotawatch > מותגי שעונים לנשים כהשקעה לטווח ארוך

מותגי שעונים לנשים כהשקעה לטווח ארוך

ראשית נתחיל בהקדמה קצרצרה, שייתכן כי תסביר את הנקודות הלא ברורות שעלולות להתעורר בלבכם בהמשך, בעת קריאת הכתבה. כיום, בעידן היוניסקס, ישנם מעט מאד שעונים שנשארו מחוברים מבחינה מגדרית למגדר אליו כוונו בעת תכנונם וייצורם. למעט מקרים קיצוניים של ממש (שעונים כבדים וגדולים באופן מיוחד, או, לחילופין, שעונים עדינים באופן מיוחד), לרוב, כיום, מרבית השעונים משרתים גם גברים וגם נשים, כשהקריטריון הכמעט-יחיד הוא טעמו (או טעמה) של העונדים את השעון. זהו, אחרי שפרקנו את זה, ניתן להמשיך ולבחון מותגי שעונים מהאספקט שלהם כ"השקעה".

אילו מותגי שעונים לנשים מהווים השקעה לטווח הארוך?

מדובר בשאלה נפוצה ביותר, שמתחרה איתה ברמת השכיחות רק השאלה "איזה שעונים לגברים מתאימים כהשקעה?".

אספני שעונים, במיוחד החדשים שביניהם, תמיד מחפשים תשובה לכך, ולשאלה הנובעת מהשאלות הללו – איזה מותגים מציעים שעונים הנוטים להגדיל את ערכם לאורך זמן? אם תשאלו מומחה בתחום השעונים, סביר להניח שהוא יענה לכם ישנן כאן שתי תשובות, כמובן, הגרסה הקצרה והגרסה הארוכה. הגרסה הקצרה היא פשוטה: רולקס ופאטק פיליפ. הגרסה הארוכה יותר הוא קצת יותר מסובכת, שכן ישנם מספר היבטים הממלאים תפקיד חשוב בקביעת ערכו של שעון. ואנחנו לא מדברים על עליית המחירים השנתית שמותגים רבים נוקטים בה, אלא על היבטים כגון הכרה במוצר, מורשת, בלעדיות, זמינות ו- הרכיב שאולי משפיע ביותר על הביקוש – ביקוש. לכל אחד מהרכיבים הללו, ולכולם יחד, ישנה חשיבות בכל הנוגע לעליית ערכו של השעון לאורך זמן.

רולקס היא, כמובן, אחד מאותם מותגים כי היא מבוקשת מאד (גם על ידי אספני השעונים המושבעים וגם על ידי מי שאינם כאלה). יש לה מורשת נפלאה, כולל גיבוי מצד רשימה מרשימה של סלבס ואח"מים העונדים באופן קבוע (או מידי פעם) את דגמיה, ישנה רמה גבוהה של הכרה באיכותה, והמותג זמין באופן נרחב. נראה כי התערובת הנכונה של החומרים האלה גורמת לשעוני רולקס להגדיל את ערכם לאורך זמן. אותו הדבר נכון, פחות או יותר, לגבי פטק פיליפ, אם כי זמינותם של שעוני פאטק פיליפ החדשים מאופקת יותר, בשל מחיריהם הגבוהים יותר בהשוואה לרולקס. בלעדיות היא המרכיב המכריע עבור אספני פאטק יותר מאשר כמה קריטריונים אחרים.

מלבד רולקס ופאטק פיליפ, מותגי שעונים יוקרתיים עם ביקוש גבוה (בארה"ב) כוללים ברייטלינג, אומגה, אודמר פיגה, קרטייה, פאנראי, יגר-לקולטר ו- IWC (לא בהכרח על פי סדר הפופולאריות שלהם). אין זה אומר כי כל שעון שהמותגים הללו מייצרים באופן אוטומטי יגדיל את ערכו. לצורך כך, עלינו לבחון מקרוב יותר אילו דגמים ספציפיים של מותגים כאלה הם המבוקשים ביותר. זה לא מדע טילים, למרבה המזל. דגמי השעונים האלה כוללים קלאסיקות פופולריות כגון Rolex Submariner, Rolex Daytona, Patek Philippe Calatrava, Omega Speedmaster, Breitling Navitimer, , Panerai Luminor Marina TAG Heuer Carrera, Patek Philippe Nautilus, Audemars Piguet Royal Oak וכן הלאה – אותם דגמים אותם חובבי השעונים יכנו "החשודים הקבועים".

עם זאת, לא ניתן, אפילו מכל הדוגמאות של הדגמים האלה, לצפות לשמור, או להגדיל, את ערכם לאורך הזמן. ניתן להניח, כי הפריטים הקרובים ביותר לדגם הראשוני בזמן שהוצג, כשהם "נקיים" ככל האפשר, הם בעלי הסיכוי הטוב ביותר לשמור על ערכם או אפילו להגדיל אותו.

אם נבחן את Royal Oak של אודמר פיגה, לדוגמה, הדגמים בעלי הערך הגבוה ביותר הם הדגמים המקוריים – אלה שנקראו שעוני ה"ג’מבו". הדגמים המקוריים, בעלי Reference Number 5402, הפכו להיות יקר בטירוף. האם זה אומר שאם אתם קונים את דגם Reference 15202, גם הוא יגדיל את ערכו? לא, זה לא עד כדי כך פשוט. במיוחד אם שילמתם את מחירם הרשמי, אתה הולכים לספוג מכה קשה, במידה ותרצו למכור אותו מיד לאחר שקניתם אותו. יחד עם זאת, אם הייתם קונה דגם מיד שנייה (גם Reference 15202) לפני חמש שנים, כאשר הוא כבר היה בן מספר שנים (נניח מדגמי 2002-2006), הייתם משלמים מעט פחות מ-10,000 $. כיום, המחיר עלה באופן משמעותי, ועומד על בסביבות 16,000$. כלומר, הוא נשא יותר "ריבית" מאשר הייתם מקבלים על חשבון החיסכון שלכם בחמש השנים האחרונות.

אז, יש כאן גם עניין של קניית השעון ברגע הנכון ובמחיר הנכון. קשה לשלם מחיר מלא עבור שעון חדש ועדיין לצפות לרווח נאה על ההשקעה, אפילו עם רולקס ספורט מפלדת אל חלד.

אם אתם לוקחים את כל זה בחשבון, ישנם מספר מותגי שעונים לנשים שמהווים השקעה לטווח הארוך, עכשיו בואו נסכם בנוגע למותגים שעליהם כדאי לפקוח עין לטווח הארוך.

השאלה הבסיסית הייתה: "אילו מותגי שעונים לנשים שמהווים השקעה לטווח הארוך?" כפי שכתבתי בהתחלה, יש כאן שתי תשובות, גרסה קצרה וגרסה ארוכה. התשובה הקצרה פשוטה: רולקס ופאטק פיליפ. התשובה הארוכה היא בערך כל מה שכתבנו לאורך כל המאמר הנוכחי. ואם אתם מתעקשים לקבל רשימת דגמים, תוכלו, בתור התחלה, להתחיל בדגמים השעונים אותם הבאנו כדוגמה.

Share with

התחילו להקליד ולחצו ENTER לחיפוש

Shopping Cart

אין מוצרים בסל הקניות.