מה מייחד שעוני רולקס?

Gotawatch > מה מייחד שעוני רולקס?

מה מייחד שעוני רולקס?

רבים תוהים לגבים ייחודם של שעוני הרולקס המפורסמים, אבל רק המומחים בתחום יכולים להבדיל בין ניואנסים שונים, כמו למשל, על ההבדל בין ה-Rolex Submariner משנת 1970 מהגרסה של 1980, זה דורש עין חדה של אנליסט משפטי וגם סבלנות של חוקר. ואכן, מומחי רולקס נוטים לכיוון טקסונומיות מפורטות של שינויים זעירים, ורולקס אכן מציגה את העדכונים השנתיים המצטברים שלה, לעיתים, שינויים רבים נראים בלתי ניתנים לזיהוי. לאנשים הפוגשים לראשונה מידע זה, הדבר יכול לצייר את המותג כמאיים וכמבלבל.

אבל אם נתעלם מהניתוח השנתי ונדבק לקטלוג הנוכחי, הקטלוג של רולקס הוא למעשה קל למדי להבנה. רולקס מייצרת מנגנונים מסובכים יחסית, משתמשת בחמש סגסוגות לצורך ייצור הקייסים שלה, מציעה חמישה סוגים של צמיד, שני סוגים של סוגרים וכן הלאה. אתם לומדים את העיקרון של אבני הבניין הבסיסיות המייחדות שעוני רולקס, וכל שעון רולקס שתפגשו מנקודה זו והלאה, יהיה קל לאפיון.

דגם או מספרי אסמכתה בתוך סדרה מסוימת של שעונים (שעוני רולקס Submariner, למשל) נוטים ללכת על פי תוכנית אבולוציונית (כלומר: שעון Rolex GMT Master II המודרני, הכולל בייזל Pepsi הוא 126710BLRO שנשמע מסובך למדי, אבל כאשר אתם מבינים ש- ref. 16710 היה הדור האחרון של GMT Master II שכלל בייזל Pepsi לפני שהנוכחי (126710) יצא, תוכלו לראות כיצד מספר דגם אחד מתפתח לבא אחריו.

הטרמינולוגיה של שעוני רולקס

Oyster: זהו השם אשר מייסד רולקס, הנס ווילסדורף, נתן לשעונים העמידים במים, השעונים המוקדמים ביותר של 1920. Oyster נותרה המטאפורה העיקרית לרולקס, והיא מופיעה במספר שמות דגמים וניאולוגיות.

Cyclop: נרשם כפטנט על ידי רולקס בתחילת 1950. זוהי העינית המגדלת שהופכת את התאריך לגדול יותר. במקורה, חלק מגביש שהודבק על דגמי הפלקסיגלאס המוקדמים. הקיקלופ הפך מאוחר יותר לפיסת זכוכית נוספת המודבקת על כיסוי הספיר בדגמים המכילים תאריך.

Helium Escape Valve (HEV): במקורו פותח על ידי רולקס ו-Doxa. זהו שסתום חד-כיווני מופעל קפיץ, המשולב ברייס ומאפשר להליום ולגזים אחרים לצאת מהשעון בעת שצוללנים עולים לפני הים לאחר צלילה לעומקים גדולים. במקור, פותח עבור צוללנים מקצועיים, אשר גילו כי זגוגית השעונים שלהם התנפצה בשל העלייה בלחץ בתוך השעון.

תשעה חומרים מהם מיוצרים שעוני רולקס

רולקס ממציאה ומייצרת את רוב החומרים שלה בעצמה. בהתעלמות ממספר חומרים אזוטריים המשמשים במיוחד במנגנוני שעוני רולקס, כמעט כל שעוני רולקס עשויים רק מתשעה חומרים.

Oystersteel: כחלק ממשפחת פלדת 904L, Oystersteel יכול להשיג את ההתנגדות לקורוזיה והליטוש המבריק של מתכות יקרות.

זהב Everose 18K: על ידי הוספת נחושת וכסף לנוסחה שלה, רולקס משיגה את הזהב הוורוד החם הייחודי שלה.

זהב צהוב 18K: סגסוגת זו היא קלאסית ויש לה את הגוון האיקוני המוכר.

זהב לבן 18K: זהב לבן של רולקס נראה כאילו הוא מקרין אור.

פלטינום: רולקס משתמשת בפלטינה 950 בלבד. 950 היא סגסוגת בריכוז גבוהה הכוללת רותניום לחוזק ובוהק.

Rolesor: לא ממש מתכת בפני עצמה, אלא השם שרולקס נתנה לשיטה ייחודית שלה לשילוב של Oystersteel וזהב בדגמים רבים בעלי שני צבעים.

Cerachrom: קרמיקה של רולקס אשר עמידה בפני שריטות, אטומה לקרני UV, והסטנדרט הנוכחי עבור הבייזל המורכב על שעוני הספורט של רולקס.

אבנים יקרות: לא משנה מי מהן, סביר להניח כי רולקס כבר שילבה אותן באחד מהשעונים שלה, אבל יהלומים הם הנפוצים ביותר.

Chromalight: חומר מחזיר אור של רולקס – כחול בלילה, לבן בוהק ביום.

שני סוגי מנגנון נעילת הצמיד של רולקס

Crownclasp / Crownlock: מנגנון נעילה מתוחכם שהופך לבלתי נראה כמעט לגמרי בעת נעילתו.

Oysterclasp / Oysterlock: המנגנון אליו מתייחסת רולקס כאל מנגנון הנעילה הפופולרי והמאובטח ביותר שלה. כולל מנגנון נעילה משני המקופל מעל הסוגר הראשי.

שני סוגי הרחבה לצמיד

Easylink: מנגנון פשוט זה מאפשר לכם להרחיב צמיד ב-5 מ"מ, ושימושי בעת שהגוף מתנפח בעת טיסה במטוס או, אולי, אחרי ארוחה גדולה.

Glidelock: מרחיב פטנטי המאפשר הרחבה של עד ל-20 מ"מ במדרגות של 2 מ"מ ומיועד לשימוש על חליפות צלילה רטובות.

שישה סוגי צמידי/רצועות רולקס

Jubilee Bracelet: למרות שחמישה החלקים המעודנים שלו יוצרים לוק אלגנטי, צמיד ה- Jubilee נשאר צמוד גם לשעוני הספורט של רולקס. הוא מוצע במתכות שונות בתוספת שלושה שילובי Rolesor ועשוי להיות מצויד בסגר Oysterlock או בסגר Crownlock.

Oyster Bracelet: צמיד שלושה החלקים גדול, פשוט ונראה ספורטיבי למראה. הצמידים מגיעים רק עם סגרי Oysterlock.

President Bracelet: פחות נפוץ מאחרים, ומשתמש שלושה חלקים מעוגלים באלגנטיות. מגיע רק עם Crownlock clasp.

President Bracelet: חמישה החלקים המעודנים יוצרים את הצמיד האלגנטי ביותר של הפרלמסטר רולקס. מגיע עם סגרי Crownlock בלבד.

רצועת עור של רולקס: מוצעות במגוון צבעים וסוגי עור, מצוידים בסגרי Oysterlock או באבזם פשוט.

צמיד גומי Oysterflex: מעט מאד רצועות אחרות עשויות גומי עשויות להלהיב אתכם, כמו שרצועת הגומי הזו תעשה. תשומת הלב לפרטים והעיצוב החדשני מוסיפים גמישות, נוחות וסגנון. צמידי Oysterflex מצויידים באבזמי Oysterlock.

אחרי הפירוט הזה אנחנו מניחים שהצלחתם להבין קצת את הייחודיות של רולקס על פני שאר סוגי השעונים – בהצלחה בבחירת שעון הרולקס הבא שלכם!

Share with

התחילו להקליד ולחצו ENTER לחיפוש

Shopping Cart

אין מוצרים בסל הקניות.