כך תזהה רולקס אמיתי

Gotawatch > כך תזהה רולקס אמיתי

כך תזהה רולקס אמיתי

על פי פורבס, רולקס היא אחת מ-100 המותגים החזקים והמוכרים בעולם. רולקס כל כך מפורסמת, שהפכה לשם נרדף לקטגוריה שלמה של שעוני יוקרה, כמו גם סמל להצלחה עצמה. אין זה פלא, כי שעוני רולקס מועתקים בכל כך הרבה דרכים.

במהלך השנים, יצרני שעונים רבים בחו"ל ניסו לענות על הביקוש לרולקס על ידי ייצור שעונים מזויפים באיכות גבוהה. רבים מזיופי הרולקס הם כמעט העתקים מדויקים של עמיתיהם המקוריים, עד כי גם עיניים מיומנות ומנוסות עלולות ליפול בפח. כיום, כבר לא ניתן לזהות שעון רולקס מזויף, רק על ידי התבוננות פשוטה בו.

הדרך היחידה לדעת בוודאות האם מדובר ברולקס אמיתי, היא לקחת את השעון לסוחר מורשה, שען מוסמך או חנות שעונים איכותית, בה יוכלו לפתוח את הקייס ולראות את המנגנון שבתוך השעון. יחד עם זאת, ישנם כמה סימנים של שעוני רולקס מזויפים, אותם ניתן לתפוס בעין בלתי מזוינת ובלתי מקצועית.

לנוכח התחכום הגובר והולך של זייפני שעוני הרולקס, הנה מספר אינדיקטורים מרכזיים שיכולים לעזור לכם לזהות רולקס אמיתי בין המתחזים:

המראה החיצוני של שעון הרולקס

כל אותם הרכיבים אותם ניתן לראות בעין, מבלי לפתוח את הקייס, או להזדקק לעזרת מומחה.

  • גב הקייס – הדרך הקלה ביותר לזהות שעוני רולקס מזויפים היא להסתכל על גב הקייס של השעון, שכמעט תמיד עשוי ממתכת פשוטה. לחילופין, אם לשעון שאתם בודקים יש קייס שקוף שמאפשר למנגנון השעון להיראות, סביר להניח שמדובר בשעון רולקס מזויף, הרבה יותר סביר, מאשר זה, שבטעות נפלתם על פריט מאד נדיר מקולקציית שעוני 1030 השקופים שיוצרה על ידי רולקס.
  • תחריטים – גב הקייס של שעוני רולקס הוא חלק ונקי לחלוטין מתחריטים, אז אם אתם רואים תחריט על גב הקייס, זה הזמן לחשוד כי לא מדובר בשעון רולקס אמיתי. יחד עם זאת, יש לציין כי רולקס ייצרה שני דגמי שעונים עם גב קייס חרוט: Sea Dweller בעל הכיתוב Rolex Oyster Original Gas Escape Valve בקשת החיצונית שעל גב הקייס, ודגם Milgauss שאף הוא בעל עיצוב דומה.
  • איכות המתכת – רולקס לא מייצרת שעוני זהב 14 קראט או שעונים או צמידים מצופי זהב. רולקס אמיתי עשוי פלדה, זהב 18 קראט,או פלטינה. כך שאם אתם רואים רולקס עם זהב דהוי או מתכת אחרת הנשקפת מתחת לזהב, מדובר בשעון מזויף.
  • הזכוכית המגדלת – שעוני רולקס אמיתיים כוללים תאריך, רולקס מוסיפה זכוכית מגדלת שנקראת סייקלופ מעל לתאריך. עדשת הסייקלופ על פני שעון רולקס אמיתי תגדיל את התאריך פי 2.5 מהגודל האמיתי של האותיות, ותקפיץ את התאריך לגודל שיתפוס את כל בועת הזכוכית. רוב הזיופים יגדילו רק פי 1.5 או פחות מכך, מה שהופך את התאריך לקטן וקשה יותר לראיה. בנוסף, בחלונית התאריך של סייקלופ בשעון רולקס אמיתי המספר ממורכז מכל הכיוונים,ו זה לא תמיד ככה בשעונים המזויפים. אז אם התאריך שאתם רואים בסייקלופ אינו ממורכז, נראה בגודל זהה לספרות שמתחתיו או קשה לראיה, השעון עשוי להיות מזויף. חשוב לציין כי ישנם כמה דגמי רולקס מזויפים בעלי גופן גדול המודפס על גלגלת התאריך, מתוך ניסיון לחקות את המראה המוגדל.
  • המחוגים – בשעון רולקס אמיתי, מחוג ה-GMT ממוקם בין מחוג השעות לבין מחוג הדקות. מחוג ה-GMT ברולקס מזויף, לעתים קרובות יושב קרוב ללוח המחוגים ולא דחוק בין שני המחוגים האחרים. זה לא זלזול מצד הזייפנים, אלא אילוץ שנגרם על ידי האילוצים הספציפיים על המנגנון המזויף שבו הם משתמשים.
  • תמונות מטושטשות של השעון בהודעת המכירה – תמונות שנראות כאילו נלקחו מלוויין או מטוס סיור הן, בדרך כלל, הסימן הראשון למשהו שאינו כשורה. אפילו צלם חובב המשתמש במצלמת הטלפון אמור להיות מסוגל לצלם לוח מחוגים, קייס ומנגנון כהלכה. אם המוכר מסרב לספק כמה תמונות ברורות – זה הזמן להמשיך משם הלאה!

התחושה של שעון רולקס

  • משקל ותחושה – אחת מהדרכים לזהות שעון רולקס מזויף היא התחושה של השעון. שעוני רולקס מקוריים, במיוחד אלה המודרניים, מקנים תחושה "מוצקה". התחושה המוצקה, בדרך כלל, מגיעה ממשקלה הכבד של מתכת אמיתית בכל השעון. דגמי Rolex Oyster עשויים מחתיכה מוצקה של פלדה, 904L או מתכת יקרה. תוכלו להרגיש בכך במשקל עודף במרכז המנגנון. שעוני רולקס מזויפים הם, בדרך כלל, קלים יותר מאשר שעוני רולקס אמיתיים.
  • קראון המתיחה – בדקו את הקראון הנמתח בצד השעון. הקראון ברולקס מזויף יהיה, בדרך כלל, קראון בסיסי שמזיז את מחוגי הדקות והשעות, בזמן שברולקס אמיתי הקראון יכיל תחריטים וחריצים מעוצבים היטב שיכולים להיות מורגשים על ידי מגע בראש הקראון.
  • הפרטים הקטנים – רוב הסימנים של שעוני רולקס מזויפים הם פרטים קטנים המעידים על חוסר בקרת איכות קפדנית. בשעון רולקס אמיתי הכל בנוי היטב: איכות הגימור מושלמת, לוחות המחוגים מושלמים, החומר הזוהר בחשיכה מושלם, סימוני השעות והדקות מושלמים, והקייס והצמיד צריכים להרגיש מעוגלים וללא קצוות חדים.
Share with

התחילו להקליד ולחצו ENTER לחיפוש

Shopping Cart

אין מוצרים בסל הקניות.