כיצד להבדיל בין רולקס אמתי למזויף?

Gotawatch > כיצד להבדיל בין רולקס אמתי למזויף?

כיצד להבדיל בין רולקס אמתי למזויף?

כיצד להבדיל בין רולקס אמתי למזויף?

מעוניינים לדעת האם השעון המיוחד שמוצע לכם למכירה אמתי או מזויף? מצאתם בחפצים האישיים של קרוב משפחה שהלך לעולמו שעון רולקס אבל אתם חושדים שמדובר בזיוף מוצלח ותו לא? נמצאים לקראת נסיעה לחו"ל, מעוניינים לחזור עם שעון רולקס חדש ומפחדים שינסו למכור לכם זיוף? במאמר שלפניכם נספק לכם שלל טיפים שיאפשרו לכם לדעת האם השעון שאתם מתעניינים לגביו הוא חיקוי או שמא מדובר בדבר האמיתי. לפני שנפתח בדברים נציין רק שאם אתם מקפידים לרכוש את השעון ישירות מהחברה עצמה או ממשווק מורשה, מטבע הדברים, אין לכם שום סיבה לחשוש.


גוטהלף ע. שעונים – שעוני רולקס מקוריים בלבד


שעון רולקס

מחיר השעון

אם אתם מתעניינים לגבי שעון רולקס שמוצע לכם במחיר של 300 דולרים ומטה, קחו בחשבון שאין שום סיכוי שמדובר אכן ברולקס. שעוני רולקס הם שעונים יוקרתיים ויקרים ולכן אם העסקה המוצעת לכם נראית אטרקטיבית מכדי להתקיים במציאות, היא ככול הנראה אכן כזו. היו זהירים ביותר ודאגו להשוות את המחיר המוצע לכם, למחיר של הדגם הספציפי באתר הרשמי של חברת רולקס או באתרים אחרים שבהם מופיעים דגמים דומים המוצעים למכירה. שעוני רולקס מקוריים, לרבות שעוני רולקס משומשים, לרוב לא נמכרים במחירים של פחות מ-2000 דולר.
בהקשר זה יש לציין כי ישנם כאלו שינסו למכור לכם שעון מזויף בעלות של שעון אמתי ולכן בעוד שמחיר נמוך בצורה מחשידה ברוב המוחלט של המקרים מעיד על כך שמדובר בשעון מזויף, הרי שמחיר גבוה לא בהכרח מעיד על כך שמדובר ברולקס אמתי.

מספר סידורי ומספר מודל (Serial & Model Number)

מספר המודל והמספר הסידורי אמורים להיות מוטבעים בצורה ברורה על גוף השעון, באזור החיבור של הרצועה. למעשה כדי לחשוף את הספרות, יש לנתק את הרצועה מגוף השעון. מספר המודל (Case reference או Model number) חרוט בין הזיזים שתופסים את הרצועה באזור השעה 12:00 ואילו המספר הסידורי (Serial number) של השעון, חרוט בדיוק בצד הנגדי, בין הזיזים בשעה 6:00. הספרות בשעון רולקס אמתי מדויקות לחלוטין וכאשר תאירו אותן, הן יבריקו כיהלום. בשעוני רולקס מזויפים, ניתן לזהות בקלות רבה יחסית שהספרות דהויות, לא אחידות או שחוקות.

חריטות בגב השעון (Caseback)

ישנם מעט מאוד דגמים של שעוני רולקס שמגיעים עם חריטה בגב השעון. אי לכך, אם בשעון שאתם מתעניינים לגביו ישנה חריטה בחלק האחורי, רוב הסיכויים שלא מדובר בשעון רולקס אמתי, אלא בזיוף. ובכל זאת, חשוב להכיר את החריטות המופיעות על שעוני רולקס מקוריים, למען הסר ספק. בדגמי Sea-Dweller, מופיע הכיתוב: “Rolex Oyster Original Gas Escape Valve”וישנם גם שעוני רולקס לנשים עם החריטה הבאה: “Original Rolex Design”. ישנם דגמים מוקדמים מאוד עם הכיתוב "Rolex Patent" או "Patent Pending" וכן ישנו סיכוי שתתקלו בדגם הנושא את הכיתוב "Milgauss" פעמיים על גב המכשיר.
כל כיתוב אחר, בדגש על כיתוב שאינו סימטרי ואינו מדויק, הנוטה לפיזור ואסתטיקה נמוכה, מעיד על כך שמדובר בזיוף. לכלל הנ"ל ישנו סייג אחד: ישנם אנשים הבוחרים לחרוט על גב הרולקס שלהם הקדשה אישית או כל כיתוב שהוא מסיבות כאלו ואחרות. בהתאם לכך, אם מוצע לכם רולקס משומש עם חריטה בגב השעון, קחו בחשבון שישנה אפשרות שמדובר בשעון שהיה שייך לאדם שבחר לבצע חריטה אישית.
כמו כן נציין כי למעט דגמים נדירים ביותר שיוצרו בשנות ה-30 של המאה הקודמת, החלק האחורי של השעון לא אמור להיות שקוף (ישנם שני דגמים בלבד שהכיסוי האחורי שלהם יוצר מזכוכית). לפיכך אם אתם בוחנים שעון שניתן לראות את המנגנונים הפנימיים שלו דרך הכיסוי האחורי, ככול הנראה מדובר בזיוף.

זכוכית המגדלת בחלונית התאריך

בדגמים המצוידים בחלונית המראה את התאריך (כמו למשל Submariner או DateJust), הספרות שמציינות את התאריך צריכות להיות קטנות מאוד על מנת שניתן יהיה להכניס 31 תאריכים שונים. כפועל יוצא מכך, זכוכית המגדלת בחלונית התאריך, עוצמתית מאוד יחסית ומגדילה פי 2.5 (הזכוכית גורמת לכך שהתאריך ממש "יקפוץ לעין"). בשעוני רולקס מזויפים לרוב הזכוכית מגדילה פי 1.5 ולכן התאריך נותר קטן מאוד וקשה לקריאה. ישנם אף דגמים שבהם מותקנת בחלונית זכוכית פשוטה, מה שהופך את הספרות לקטנות במיוחד.
מדובר בסימן מובהק לכך שאתם בוחנים זיוף של רולקס ולא רולקס אמתי ובנוסף, בשעוני רולקס מקוריים, ניתן להבחין בכך שהספרות המציינות את התאריך ממוקמות בדיוק במרכז החלונית. בדגמים מזויפים, הן לא יופיעו בדיוק במרכז אלא תמיד מעט יותר למעלה או למטה.

צליל תקתוק

אם אתם יכולים לקחת את השעון לסביבה שקטה לחלוטין, עשו זאת. שעוני רולקס אמתיים לא אמורים להשמיע צליל תקתוק בזמן הפעולה שלהם. שעוני רולקס מזויפים לעומת זאת, לא יפעלו בצורה שקטה לחלוטין וישמיעו גם ישמיעו את צליל התקתוק הקלאסי המוכר. כמו כן בשעוני רולקס מזויפים, ניתן להבחין בכך שהתנועה של מחוג השניות אינה רציפה, אלא מקוטעת. זאת כמובן בניגוד לשעוני רולקס אמתיים, שבהם מחוג השניות נע בצורה חלקה לחלוטין, ללא קיטועים.

עמידות במים

כל הדגמים של שעוני רולקס ללא יוצא מן הכלל עמידים לחלוטין במים. לעומת זאת חלק ניכר מהחיקויים של רולקס, לא עמידים כלל במים. אם אתם לא בטוחים שמדובר ברולקס אמתי, באפשרותכם פשוט לטבול אותו לכמה דקות בכוס מים ולבדוק האם המים חדרו לגוף השעון. חשוב לזכור כמובן שהבדיקה הזו יכולה לקלקל את השעון אם מדובר בזיוף.

אם זה לא מושלם, זה כנראה לא רולקס

בסופו של דבר המחירים של שעוני רולקס גבוהים משום שהלקוח משלם עבור השלמות של המכשיר. כאשר אתם בוחנים שעון שמתיימר להיות רולקס, נסו למצוא כל עדות לחוסר שלמות. הכוונה היא למשל לחוסר סימטריות, עיוותים כאלו ואחרים, שגיאות כתיב, חוסר אותיות או כל סימן אחר. אם מדובר בשעון פחות ממושלם, קרוב לוודאי שמדובר בזיוף.

חזרה לדף הבית: gotawatch.com

Share with

התחילו להקליד ולחצו ENTER לחיפוש

Shopping Cart

אין מוצרים בסל הקניות.