כיצד לבחור שעון זהב לאישה?

Gotawatch > כיצד לבחור שעון זהב לאישה?

כיצד לבחור שעון זהב לאישה?

שעוני זהב, מעבר למחירו של הזהב המצוי בהם, נחשבים לשעונים המשדרים אמירה ברורה של הצלחה. תוכלו לראות אותם מעטרים את פרקי ידיהם של אנשי ונשות עסקים מצליחים, כאשר הם רוצים לשדר קלאסיות מאופקת ותחושת בטחון. ניתן לומר כי לא רק איכותו ומיתוגו של השעון קובעים את הרושם הנוצר, אלא אף החומר ממנו עשוי השעון, ואם הולכים על הרושם הקלאסי, אין כמו שעון זהב לאישה או לגבר, כדי לשדר אותו.

כיצד לבחור שעון זהב לאישה?

להלן מספר קווים מנחים לבחירת השעון המתאים:

שעון מעצבים או שעון איכותי שאיננו בהכרח ממותג?

יש כמה אמיתות מוסכמות (או אמיתות אוניברסאליות) אותן יש לזכור כאשר קונים שעון נשים. לדוגמה, היותו של השעון "מותג" ידוע זה נחמד, אבל לחלוטין איננו מהווה את הסיבה היחידה הנכונה לבחור בו. לא כל "מותג" יקלע לטעמה של כל אישה. יותר מכך – לעיתים, כאשר מדובר בשעון פונקציונאלי איכותי מול שעון ממותג, לעיתים, היתרון היחיד שיש לשעון מהסוג השני הוא המיתוג שלו. במיוחד בשוק שעוני היד הנשיים, ישנם דגמי שעונים רבים שהדבר היחיד שניתן לומר לזכותם הוא שהם ממותגים, ובכ"ז, מחירם גבוה באופן ניכר משל השעונים האחרים האיכותיים לא פחות, ולמרות זאת, יש להם ביקוש רב.

איזה סגנון של שעון יד לבחור?שעון רולקס זהב לאשה

בחירת סגנונו או צורתו של הקייס חשובה במיוחד כאשר מדובר בשעון נשי. הצורה הקלאסית ממשיכה להיות עגולה, אבל, כמה נשים מעדיפות את השעון שלהן נועז יותר, אולי מעט יותר "גברי" בצורת ריבוע. שעונים מלבניים יכולים להיות שיקיים מאד, בעוד שעונים מפותלים או בעלי צורות יוצאות דופן אחרות יכולים למשוך את העין ולהצהיר הצהרה אופנתית או אישית. סוגי השעונים השונים יכולים להתחלק לשעון יומיומי, שעון זהב לאישה לאירועים מיוחדים ושעון פונקציונאלי לעת העיסוק בספורט. בשני הסוגים הראשונים מושם הדגש על צורתו החיצונית של השעון ועל קישוט שלו (שעון שהוא גם תכשיט), בעוד ששעון מהסוג השלישי ייבחר על ידי בחינת הקומפילציות שלו ויכולתו לעמוד במשימות המוטלות עליו (כמו עומק הצלילה שהוא מאפשר לעונדת אותו, עמידותו בפני מים, פונקציות מובנות בו וכד’).

היקף פרק היד

היקף פרקי היד של נשים בד"כ קטן יותר מאלה של גברים ונע בין בערך מ-12 ס"מ עד ל-17 ס"מ). כתוצאה מכך, על מנת שלא "להעמיס" על פרק היד של העונדת וגם על עינו של המתבונן, קוטר הקייס של שעוני נשים נע בין 22 מ"מ ל-34 מ"מ, בהתאם לסגנון השעון ולחברה שייצרה אותו. קוטר שעון קטן יותר (של 22 מ"מ עד 28 מ"מ) יתאים יותר לפרק יד דק במיוחד (בהיקף 12 ס"מ עד 14 ס"מ), למשל, בעוד שקוטר שעון של 28 עד 34 מ"מ יתאים יותר לפרקי ידה של אישה ממוצעת (14-17 ס"מ). כמו כן, יש להדגיש כי גודלו של השעון עשוי גם להיות תלוי בשימוש שלו: שעוני קז'ואל ושעונים לאירועים מיוחדים נוטים להיות קטנים ועדינים יותר ובעלי עיצובים אלגנטיים, בעוד שעוני ספורט הינם בעלי לוחות מחוגים גדולים יותר ומחוגים מודגשים יותר. למרות כל האמור, ניתן למצוא שעונים אופנתיים, אשר משדרים אמירה כלשהי, ואז, למרות שהם מיועדים להיות שעון קז'ואל או שעון לאירועים מיוחדים, הם יהיו גדולים באופן מכוון.

המנגנון של השעוןרולקס אייר קינג פלדה אוטומטי משובץ טבעת יהלומים נשים

בקניית כל שעון, אחת ההחלטות הראשוניות היא ההחלטה בין מנגנון מכני לקוורץ. רוב השעונים הקלאסיים שאנחנו מכירים הם שעונים מכניים, עם זאת, הם עלולים ללקות באי דיוק, אשר הופך אותם לפחות מתאימים מהשעונים המבוססים על מנגנוני קוורץ, ה"חידוש" אשר כבש את עולם שעונים בסערה בשנות ה-70. שעוני קוורץ הם אכן פרקטיים יותר, אמינים, בד"כ זולים יותר ודורשים פחות תחזוקה. עם זאת, נשים רבות, כמו גם גברים, ממשיכות לבחור בשעונים בעלי מנגנון מכני, כנראה שאך ורק בשל ההרגל.

החומרים מהם עשוי השעון

למראהו של שעון המיועד לנשים ישנה בעל חשיבות מכרעת, כמובן, הרבה יותר מאשר לשעוני גברים, ולחומר ממנו עשוי השעון ישנו תפקיד חיוני בכך. שעוני הזהב ממשיכים להיות מבוקשים מאד, ושימוש בזהב נחשב כיום לשכיח יותר בשעוני נשים מאשר בשעוני גברים. ישנם גוונים שונים של זהב המשמשים כיום, ואשר כוללים את הזהב הצהוב הקלאסי, זהב אדום, זהב לבן וזהב ורוד. פלטינה משמשת גם, לעתים קרובות, בשילוב עם אחד מגווני הזהב, כדי ליצור את אפקט ה- two-tone האופנתי. פלדת אל-חלד נמצאת גם היא בשימוש נרחב על ידי יצרניות השעונים, אבל זה, בעיקר, כדי לשוות לשעון מראה "גברי" יותר. שעונים קראמיים תופסים כיום נתח גדל יותר ויותר בעיצובים מודרניים של שעוני נשים, מכיוון שהיא עמידה בפני שריטות ומעשית יותר. כמו כן, כמו פלדת האל-חלד, מדובר בחומר לו מיוחסות תכונות היפו-אלרגניות, מה שמאפשר גם לנשים בעלות רגישויות לענוד שעונים העשויים מחומר זה.

רצועת שעון או צמיד

ישנן דרכים שונות "לחבר" את השעון לפרק היד של העונדת אותו. הצמיד יכול להיות מיקשה אחת מחומר כמו פלדת אל-חלד, או צמידי חוליות כבשעוני זהב או בשעונים המשלבים מתכות מסוגים וגוונים שונים. צמידים מהווים את הסטנדרט בשעונים האלגנטיים לאירועים מיוחדים, כמו גם בשעונים אופנתיים ליומיום. רצועות בד"כ עשויות עור בגווני עור או בצבעים שונים, צבען יכול להתאים ללוחות המחוגים, בצבע המנוגד להם או בצבע אופנתי אחר. את הרשימה משלימות רצועות העשויות מחומרים פלסטיים, שנחשבות לעמידות, ניתנות בקלות לניקוי ואינן פגיעות לשימוש בחומרים כמו בושם וקרם גוף מבושם.

מחפש שעון זהב לאשה? פנה אל המומחים, גוטהלף ע. שעונים.

Share with

התחילו להקליד ולחצו ENTER לחיפוש

Shopping Cart

אין מוצרים בסל הקניות.