טיפים להחלפת רצועות שעונים לנשים

Gotawatch > טיפים להחלפת רצועות שעונים לנשים

טיפים להחלפת רצועות שעונים לנשים

טיפים להחלפת רצועות שעונים לנשים

לשעון יד אופנתי או קלאסי ישנם הרבה יתרונות, כאשר הוא ממוקם באלגנטיות על פרק כף היד שלנו. בנוסף לפונקציונאליות שלו (שבינינו, מי זקוק כיום לשעון כדי לדעת מה השעה? בשביל זה יש טלפון סלולרי), כיום, עם כל כך הרבה דגמים בעיצובים שונים, הוא משמש כתכשיט לכל דבר, כהצהרה אופנתית, אישית או עסקית, ובעיקר – כסמל סטטוס. אבל, על מנת ליצור את הרושם המושלם, לא רק השעון עצמו חייב להיות פרפקט, אלא גם הרצועה שלו, זו המצמידה אותו לפרק היד. רצועה כזו, כשהיא פגומה ורופפת (או סתם לא אופנתית), לא רק עלולה לגרוע מהלוק המושלם שאנחנו מחפשים, אלא גם עלולה להביא לכך שנאבד את השעון היקר לליבנו (וכשמדובר בשעונים יוקרתיים, גם לכיסנו).
טיפים להחלפת רצועות שעונים לנשים

אז צריך להחליף את הרצועה!

הנה מעט רקע על רצועות שעונים לנשים, גברים וילדים.

רצועות שעוני היד מתחלקות למספר חומרי גלם עיקריים

  • רצועות שעון עשויות עור – רצועות העור העכשוויות הינן הרבה פחות עמידות מבעבר, ובהערכה זהירה, בשימוש יומיומי, רצועת עור תחזיק מעמד עד שנתיים במצב פחות או יותר טוב. לאחר מכן, היא מתבלה ויש להחליפה. ישנם סוגים שונים של רצועות עור, במרקמים שונים, צבעים שונים, סגנונות שונים, רצועות עמידות למים וכאלה שלא, רצועות מודבקות או תפורות ועוד אופציות רבות. אבל, ככלל, רצועת עור נחשבת לקלאסית הרבה יותר מרצועות עשויות מחומרים אחרים. למרות זאת, למותגים איכותיים שונים (למשל, רולקס) ישנה האופציה להשיג רצועות סיליקון חלופיות תואמות, עבור כאלה האלרגיים לעור, או כאלה שמבחינה אידיאולוגית לא משתמשים בעור ומוצריו.
  • רצועות שעון עשויות מתכת – למרות ההבדלים האדירים בין רצועות עור ומתכת, ברוב המקרים, עקרון החלפת רצועות עשויות משני החומרים הללו דומות מאד, וכל מה שאתם עשויים להזדקק לו לשם כך הוא Spring bar tool ויד יציבה. עם זאת, בשל היותן עשויות מתכת, יש לטפל בהן בעדינות רבה הרבה יותר, על מנת שלא לפגוע בגימור של מתכת, ועל ידי כך, להרוס את האסתטיות של הרצועה.
  • רצועות שעון עשויות גומי – רצועות גומי נחשבות לסופר-עמידות, עם זאת, בסופו של דבר, גם הן צריכות להיות מוחלפות מידי פעם. לרוב, רצועות השעון מחוברות לקייס בפינים קפיציים, אשר מוסתרים מתחת לקייס. שימו לב! ייתכן שיהיה עליכם לרכוש רצועת שעון מדגם ספציפי מאד כדי להחליף את רצועת הגומי הקיימת, לסוג החיבור של הרצועה לקייס של השעון שברשותכם.
  • רצועות ספורט עשויות וולקרו וניילון – רצועות מסוג זה מתאימות במיוחד לאנשים שעושים חיים קשים לשעונים שלהם. הם קלים מאד להסרה בשל הוולקרו ומתאימים לאנשים בעלי אלרגיות למתכת, מאחר והשעון עצמו איננו נוגע בעור העונד אותו.
  • רצועות שעון עשויות ניילון – רצועות אופנתיות וורסטיליות, באות במגוון ענק של צבעים ודוגמאות, וקלות מאד להחלפה. מתאימות במיוחד לאנשים מחפשים לגוון ולשנות, ולכאלה שמתאימים את צבעי רצועת השעון לבגד.

איך מחליפים רצועות שעונים לנשים?

מאחר ופינים קפיציים הם שיטת החיבור הרווחת כיום בין הרצועה לשעון, נסביר לכם כיצד מחליפים רצועות שעונים לנשים או לגברים, אשר, כפי שהזכרנו קודם, מרביתן עשויות עור או מתכת.

תושבות פינים קפיציים מתחלקות לשתיים: אלה שיש בהן חור ואלה ללא החור.

שלב 1

קבעו לאיזה סוג שייכת התושבת של השעון שלכם. הביטו בצד התושבת וראו אם היא חלקה או שהיא מכילה חור.

במידה והתושבת אינה מכילה חור:

שלב 2

החזיקו את השעון בצורה יציבה על השולחן, כשהוא עומד על צידו והצד התחתון של הקייס פונה אליכם. הסתכלו על הפין הגלוי באזור שבין התושבת לתחילת הרצועה.

שלב 3

השחילו Spring bar tool או מברג קטן ודק בעל ראש שטוח אחר למרווח הזה ולחצו את הפין כלפי מטה. בזמן הלחיצה, משכו את הפין לכיוונכם עד שראשו ייצא מאזור התושבת.

שלב 4

אחרי שחלקו העליון של הפין הקפיצי השתחרר מהתושבת, תוכלו לשלוף את חלקו התחתון בעדינות ולהוריד ממנו את הרצועה.

שלב 5

במידה והפין שלם ותקין ולא הוא היה הסיבה לפירוק הרצועה, השחילו עליו את הרצועה החדשה.

שלב 6

קבעו את חלקו התחתון של הפין בחלק התחתון של התושבת ובעזרת ה- Spring bar tool הקטינו את גובהו.

שלב 7

דחפו את הפין הקפיצי בעדינות למקומו, עד שיכנס לחור המוסתר בתושבת. בדקו על ידי משיכה עדינה ברצועה כי הכל נמצא במקומו.

שלב 8

חזרו על כל התהליך בתושבת ובפין הנמצאים בצד השני של הקייס.

במידה והתושבת מכילה חור:

שלב 2

החזיקו את השעון בצורה יציבה על השולחן, כשהוא עומד על צידו והצד התחתון של הקייס פונה אליכם.

שלב 3

השחילו מברג קטן ודק בעל ראש מחודד לחור שבתושבת ולחצו את הפין כלפי מטה. בזמן הלחיצה, משכו בעדינות את הפין והרצועה לכיוונכם עד שראשו ישתחרר מאזור התושבת.

שלב 4

אחרי שחלקו העליון של הפין הקפיצי השתחרר מהתושבת, תוכלו לשלוף את חלקו התחתון בעדינות ולהוריד ממנו את הרצועה.

שלב 5

במידה והפין שלם ותקין ולא הוא היה הסיבה לפירוק הרצועה, השחילו עליו את הרצועה החדשה.

שלב 6

קבעו את חלקו התחתון של הפין בחלק התחתון של התושבת ובעזרת ה- Spring bar tool הקטינו את גובהו.

שלב 7

דחפו את הפין הקפיצי בעדינות למקומו, עד שיכנס לחור בתושבת. בדקו על ידי משיכה עדינה ברצועה כי הכל נמצא במקומו.

שלב 8

חזרו על כל התהליך בתושבת ובפין הנמצאים בצד השני של הקייס.

זהו, עכשיו אתם כבר יודעים איך מחליפים רצועת שעון עשויה מעור או ממתכת בעצמכם, ואת השען תצטרכו לפגוש רק כשתרכשו שעון או רצועה חדשים.

ליעוץ מקצועי, הצעות מחיר ועוד, פנו אלינו – גוטהלף ע. שעונים.

Share with

התחילו להקליד ולחצו ENTER לחיפוש

Shopping Cart

אין מוצרים בסל הקניות.