החלפה של רולקס

Gotawatch > החלפה של רולקס

החלפה של רולקס

לא כל אחד זוכה להחזיק על פרק ידו שעון של רולקס ומי שזוכה לא ממהר להחליפו, פשוט כי מי שיכול להרשות לעצמו לרכוש שעון שכזה, בדרך כלל גם יכול להרשות לעצמו לרכוש שעון רולקס נוסף, ולא בהכרח חדש יותר, וזאת כי לא חסרים דגמים ישנים ששווים עשרות אלפי שקלים. עם זאת, עדיין קורה שאנשים רוצים להחליף שעון רולקס כי השעון עבר בירושה והם לא מתחברים לעיצוב, הם מייחלים למצוא עסקה טובה שתוביל לרווח נאה, הם מיצו את השעון הנוכחי ובוחרים לשנות דגם וכדומה, כאשר לעיתים אנשים פועלים מתוך מטרות זדוניות, למשל הם מחזיקים בשעון מזויף ושואפים להחליפו בדגם מקורי. מכאן שאכן קיים ביקוש להחלפה של שעוני רולקס, אך חובה לוודא שההחלפה תתבצע באופן מקצועי.

טרייד אין

אז מה עושים אם מחליטים להחליף שעונים? ובכן הטבע האנושי של העידן הנוכחי מוביל אותנו בראש ובראשונה לרשת האינטרנטית, שם כידוע לכל ניתן למצוא כל שבב של מידע, ואכן מהר מאוד נמצא שיש פורום שעוסק בשעונים ומי שימשיך לחפש גם יימצא בפייסבוק קבוצות ייעודיות, אם כי קבוצה של החלפת שעונים ועוד של שעוני רולקס קשה למצוא. אי לכך טוב לדעת שאם אכן רוצים להחליף את השעון, הרי שבחנויות עלית שמוכרות רולקס תמצאו לכך מענה, כגון חנות גוטהלף, כאשר לרוב הדיל הוא כזה: הביאו לנו שעון רולקס ישן ובמקומו תקבלו שעון רולקס חדש – שווה!

ראש שקט

האם העסקה אכן משתלמת עבור החנות? ובכן חנות מקצועית שעוסקת בתחום גם תחזיק מעבדה מקצועית, כזו שיודעת לתקן, מחזיקה חלקים מקוריים שיכולים לתקן את החלק הפגום והיא כמובן יודעת לבחון האם השעון שמבקשים להחליף אכן מקורי, ולא רק זיוף מרשים. כמו כן, כפי שציינו קיימים לא מעט שעוני רולקס ישנים וששווים לא מעט, ואף יש שוק לשעוני רולקס יד שנייה, כך שניתן להיות רגועים ששני הצדדים מרוויחים, ופה ראוי לחדד שהרבה פעמים האדם שמבצע את העסקה מחזיק שעון רולקס ישן שכבר אינו עובד כתמול שלשום, ואילו האחריות כבר ממזמן אינה תקפה. מכאן שאם הוא מיצה את השעון ולא שש לשלם עבור התיקון, הרי שהחלפה מהווה אופציה מבטיחה, פשוט כי לא מוציאים שקל נוסף ובתמורה מקבלים שעון תקין, חדש ועם אחריות, לרוב של שנתיים.

מקרים מוזרים אודות החלפה של שעונים

חנויות גדולות שמחזיקות בשעוני עלית שמעו מגוון סיפורים משעשעים אודות הסיבות שמניעות אנשים להחליף שעונים. להלן המיטב:

  • אדם שאף להעניק לזוגתו מתנה יוקרתית ועל כן הוא החליט לקחת את שעון הרולקס הפרטי שלו ולהמירו בשעון נשי.
  • אדם קיבל בירושה שעון רולקס וכיוון שלא שש לשלם על בדיקה שמוודאת שאכן מדובר בשעון מקורי, הוא ביקש להחליפו בחנות מכובדת, לצד ההבנה שאם השעון אכן מקורי הוא יקבל גם כן דגם מקורי, כך שניתן ליהנות מהחזקה של שעון רולקס (או למכור אותו) ואפילו אין צורך לשלם על הבדיקה.
  • אדם הרס את השעון שלו והתקמצן על התיקון. אי לכך הוא ביקש לבצע החלפה של רולקס, מתוך ידיעה שיינתן לו בתמורה שעון שעובד כהלכה.
  • אדם אחד סיפר שהרגיש שהוא זקוק להתחלה חדשה ועל כן במקום לשנות מקום עבודה, או לצאת לחופשה, החליט שהוא ישיג את המטרה כל עוד יחליף את השעון שמלווה אותו בתקופה האחרונה.

המוניטין שמגן עליכם

כאשר עומדים להחליף שעון יוקרתי מסוג רולקס, יש כמה דברים שצריך לברר מראש, ופה נחדד שחנות שעונים שהיא משווקת מורשת חייבת לשמור על המוניטין שלה – אינה יכולה להרשות לעצמה לפגוע בשמה הטוב, משמע רק על משווק מורשה ניתן לסמוך שיעניק בתמורה שעון מקורי לצד עסקה שווה. מכאן שגם אם פונים אליכם עם הצעה שנשמעת כדאית, עדיין רצוי שלא למהר להתפתות, אלא מחליפים שעון יוקרה מסוג רולקס רק במקום מקצועי שבין היתר כולל מעבדה מקצועית, כזו שיודעת לבחון את הסימנים השונים. רוצים להבין כיצד בוחנים מקוריות של שעון רולקס? עברו לפסקה הבאה.

סימנים מזהים

כל עוד קונים שעון רולקס ממשווק מורשה, הרי שאין שום סיבה לחשוש, אך אם רוכשים (או מחליפים) ממקור אחר, הרי שאתם מוזמנים לעבור על הסעיפים הבאים, מתוך מטרה לבחון בעצמכם האם מדובר בשעון מקורי: ראשית מחיר נמוך מדי כבר מדליק נורת אזהרה, לאחר מכן רצוי לבחון את המספר הסידורי, משמע יש לבחון שהוא מוטמע באופן ברור בצמוד לחיבור של הרצועה, כך שעל מנת לבחון אותו בשלמותו צריך לנתק את הרצועה ממקומה. בנוסף, מספר סידורי מקורי יבריק כיהלום אם רק תאירו עליו בפנס. להבדיל, אם המספר דהוי, הרי לכם סימן אזהרה. מה עוד? רוב שעוני רולקס לא יכילו חריטות בגב השעון, אלא אם כן מדובר בחמשת הכיתובים הבאים:

  1. Original Rolex Design (בשעוני נשים).
  2. Rolex Patent" או "Patent Pending" (רק בדגמים מאוד מוקדמים).
  3. Rolex Oyster Original Gas Escape Valve (בדגמי Sea-Dweller).
  4. Milgauss (מופיע כפעמיים).
  5. חריטה בעלת אופי אישי כגון הקדשה.

בחינה אישית

אלו עיקרי הדברים, אך קיימים סימנים נוספים, ואם בוחרים לבצע בחינה אישית, מומלץ לקחת את השעון למקום שקט ולהקשיב למיכון. מה צריך לשמוע? דממה! שעון מקורי אינו אמור להפר אותה. בנוסף אל תהססו, אלא הכניסו את השעון לכוס מים. אם הוא אמתי לא אמורה להיות למוכר כל התנגדות לבצע את הניסוי. לבסוף נציין שטוב לדעת שהאופציה אכן קיימת, אך יש לוודא שמדובר בהחלפה מושכלת ואף תמיד רצוי לבחון מחדש את הסיבות שמובילות לבצע את ההחלפה, וזאת כי ייתכן שמדובר בדגם נדיר ששווה למכור ולא להחליף.

Share with

התחילו להקליד ולחצו ENTER לחיפוש

Shopping Cart

אין מוצרים בסל הקניות.