דרכים יצירתיות להרוס שעונים יוקרתיים לנשים

Gotawatch > דרכים יצירתיות להרוס שעונים יוקרתיים לנשים

דרכים יצירתיות להרוס שעונים יוקרתיים לנשים

דרכים יצירתיות להרוס שעונים יוקרתיים לנשים

בין אם קנית את השעון שלך בשל המראה המהמם שלו, קנית אותו כי לכולן כבר יש, או כי המוכר/ת בחנות היו משכנעים מידי, אין ספק כי השעון שלך יקר לליבך. כולם כותבים מאמרים רציניים שמסבירים לך כיצד לשמור על השעון שלך נקי, כיצד לשמור עליו פועל ותקין. הפעם, נחה עלינו הרוח, והחלטנו לספר לך מספר דרכים בהן נשים שונות הורסות את השעון שלהן.

דרכים יצירתיות להרוס שעונים יוקרתיים לנשים
מקור: instagram.com/akivagothelf

1. התקלחי, תיהני מאמבטיה מרגיעה וארוכה, או שבי בג’קוזי ענודה בשעון העמיד במים שלך

בניגוד לאמונה הרווחת, עמיד במים (Water resistant) אינו אומר אטום לחדירת מים (Waterproof), לפחות לא כאשר מדובר בשעונים. כאשר שעונים יוקרתיים לנשים מיוצרים, ברוב המקרים, נבחרים מספר פריטים מתוך קו הייצור של הדגם, והם אלה הנבחנים כדי לבדוק את רמת עמידותם בפני מים. אבל, גם בדיקה זו מתבצעת באופן חד פעמי, וכאשר השעון חדש וטרם היה בשימוש. אטמים שתפקידם למנוע ממים לחדור לשעון נוטים להתדרדר לאורך הזמן, ולכן, שעונים המוגדרים כ"עמידים בפני מים" לא נועדו להיות חשופים לשהייה ממושכת במים או בלחות, אלא, אם כן, הם, כמובן, שעוני צלילה אמיתיים.

שפריץ מים מתוקים מזדמן איננו פוגע בשעון עמיד במים, אז אם את באמת מתכוונת להזיק לו, השאירי את השעון על פרק ידך בזמן השחייה בבריכה, או טבלי אותו מתחת למים בזמן שאת יושבת באמבט החם. מים מלוחים אף הם עשויים לפגוע בשעון דרך איכול חלקי המתכת שלו, כך שאם את באמת רוצה להרוס את השעון שלך, דאגי לטבול את פרק ידך הענוד בו במי הים, בעת ההפלגה הבאה שלך או בעת הטיול הבא על החוף.

2. החליפי את סוללת השעון שלך בעצמך

החלפת סוללה בעצמך? כיצד יכול דבר פשוט כמו הכנסת סוללה חדשה לגרום נזק לשעון שלך? ברוב המקרים זה לא, למרות שזה מבטל את האחריות הקיימת על השעון. עם זאת, בכל פעם שפותחים את החלק האחורי של השעון כדי להחליף את הסוללה, מסתכנים בלהרוס את פעולתו העדינה באמצעות האצבעות הלא מנוסות. תוכלי גם להרוס את עמידות השעון בפני מים, מכיוון שכל פעם שנפתח גב הקייס של השעון, צריך להתקין אטמים חדשים. חוסר בהתקנת אטם חדש + שהייה באמבטיה יכולים ליצור את הנזק.

אוקיי. קדימה, תפסי מברג והחליפי את הסוללה בעצמך. למה לטרוח ולשלוח אותו לשען מומחה ומוסמך, כאשר את יכולה בקלות להרוס את השעון שלך בעצמך?

3. DIY בתיקון השעון או הבאת השעון לתיקון מהיר ולא מורשה

כשהיית קטנה, זוכרת שהרכבת כל מיני דגמים, בלי לקרוא את ההוראות. אז מה אם נותרו לך התום ההרכבה, חלק או שניים "עודפים"? אם השעון שלך פועל לאט או מהר, או אפילו אם הוא לא פועל בכלל, האם אדם מוכשר כמותך איננו יכול לתקן את זה?

הסירי את גב השעון והתחילי לחטט בקרביו, רצוי באמצעות כלים לא עדינים, ישנים ולא מתאימים. עד מהרה תגלי שעלית על הדרך הבטוחה, המהירה והיעילה להרוס את השעון.

4. חשפי את השעון המכני שלך לכימיקלים או לשדות מגנטיים

אם את עובדת בסביבה בה ישנם כימיקלים, ממיסים או מגנטים חזקים, חשיפת שעון מכני לאחד מהאלמנטים הללו יכולה לגרום לו נזק, במיוחד אם מדובר בחשיפה מתמשכת ולאורך זמן. כימיקלים שכיחים יכולים להרוס את הציפויים האנטי-רפלקטיביים שעל גבי גבישי הספיר. בעוד שלחלק מהשעונים המכניים המודרניים ישנה התנגדות מגנטית, חשיפת שעון מכני עתיק לשדה מגנטי חזק (אם תצליחי למצוא אחד), תהיה דרך מצוינת ליצור "בעיות התנהגות" ופגיעה בשעון שלך.

5. חשפי את השעון המכני שלך לטמפרטורות קיצוניות

דרך יעילה נוספת לפגוע בשעון מכני היא להעביר אותו במהירות רבה בין טמפרטורה חמה לטמפרטורה קרה הלוך וחזור כמה פעמים, כשאת גורמת לחלקים להתרחב או להתכווץ במהירות וליצירת אדי מים בתוך הקייס, אשר יהפכו את השעון שלך לבלתי שמיש.

6. אל תקפידי לשמור על טיפול ותחזוקה מקצועיים בתדירות הנכונה

שעונים יוקרתיים לנשים או שעוני יוקרה בכלל, צריכים לעבור פעולות תחזוקה מסוימות אחת לתקופה (המצוינת במסמכים שקיבלת יחד עם השעון). בנוסף לזה, כל פעילות חריגה או אירוע חריג, מחייבים את שליחתו של השעון לטיפול. אי ביצוע פעולות אלה מזיק לשעון.

אנחנו מניחים שהבנת שאנחנו מתלוצצים כבר בפסקה הראשונה של המאמר. כל הפסקאות מתייחסות לדברים שאסור לך לעשות, בהנחה שאת כמובן רוצה לשמור על השעון היוקרתי שלך.

אבל, גם אם לא צריך לקחת דבר ממה שכתבנו כאן ברצינות, לפחות מטרה אחת טובה הושגה:

על דרך השלילה, תוכלי לדעת מה עלול להזיק לשעון האיכותי שלך וכמובן – להימנע מלעשות זאת.

ליעוץ מקצועי, הצעות מחיר ועוד, פנו אלינו – גוטהלף ע. שעונים.

Share with

התחילו להקליד ולחצו ENTER לחיפוש

Shopping Cart

אין מוצרים בסל הקניות.