שעוני קוסמוגרף

Gotawatch > שעוני קוסמוגרף

שעוני קוסמוגרף


אם אתם מחפשים שעון יד ואתם רוצים איכות וגם עמידות לאורך זמן, יש לא מעט יצרנים שתוכלו לבחור מהשעונים שלהם. רולקס הוא אחד מהם והוא אולי המותג החזק ביותר בעולם השעונים, מותג שקיים כבר למעלה מ-100 שנה ולא איבד מקיסמו ומשמו הטוב עד היום.
בכל מה שקשור לעולם השעונים, יש מושגים רבים שכדאי להכיר כשאחד מהם הוא המונח "קוסמוגרף". זהו מונח שהוא הכלאה בין שתי מילים לטיניות, קוסמוס שזה יקום וגרף שזו כתיבה, ייצוג, וכיום המונח קוסמוגרף מתייחס לסדרת השעונים הכרונוגרפיים של רולקס כשההתייחסות הראשונית למונח היתה בהקשר של הכרונוגרף הראשון שהיא הציגה בשנת 1963, אך היום הוא מתייחס לדגמים שונים גם של חברות אחרות.

שעונים שונים – מנגנונים שונים

בשביל לצלול לעולם השעונים עוד יותר עמוק, צריך קודם להבין אילו מנגנונים קיימים ומה אתם מחפשים. אז הנה המנגנונים השונים וההבדלים ביניהם:

  • המנגנון האוטומטי – אלו שעונים שמונעים על ידי תנועה של היד, כשמה שמפעיל את הקפיץ הוא הפעולה של היד. יש שעונים אוטומטיים שאוגרים אנרגיה מה שאומר שהם ימשיכו לעבוד גם אם השעון לא מונח על היד אלא אגר אנרגיה מהתזוזות הקודמות, ומה שמיוחד בהם הוא שהם לא דורשים החלפה של סוללה, תיקונים וטיפולים שונים יקרים. השעונים האוטומטיים אלו שעונים שרבים מחובבי עולם השענות מעדיפים, אנשים שעוסקים בספורט ולא רוצים להתעסק עם סוללות כמו גם אספנים רבים.
  • המנגנון המכני – השעונים בעלי המנגנון המכני אלו שעונים שהאנרגיה שלהם נוצרת בעת מתיחת הקפיץ שלהם ושחרורו. בשביל שהשעון ימשיך לעבוד צריך לזכור למתוח את הקפיץ שלו, ויש לסוג הזה של השעונים "משוגעים לדבר" שלמרות אי הנוחות שבו מעדיפים אותו על פני כל אופציה אחרת.
  • השעונים הסולאריים – אלו שעונים שניתן לראות היום יותר ויותר, זאת בעיקר בשל הרצון בקיימות והמאמץ הגלובלי להקטין כמה שיותר את צריכת האנרגיה כמו פריטים ומוצרים רבים אחרים שיוצאים כל הזמן אל השוק. אלו שעונים שמופעלים בעזרת קרני אור, כשבשעון עצמו יש רכיב שקולט את האור והופך אותו לאנרגיה. האנרגיה נאגרת בשעון כך שהוא יכול להמשיך ולעבוד גם כשאין אור זמין בסביבה.
  • שעוני הקוורץ – השעונים הנפוצים והפופולאריים ביותר כיום אלו שעונים שמבוססים על מנגנון הקוורץ. המנגנון מתבסס על גביש קוורץ שיוצר אות חשמלי ומסייע לדיוק של השעון. ניתן לראות את המנגנון הזה בשעונים פשוטים כמו גם בשעוני יוקרה.

שעון יוקרה חייב להיות יקר

אם אתם מחפשים שעון יוקרה, בין אם הוא שעון קוסמוגרף או כזה שלא, אתם צריכים לוודא שזהו שעון מקורי ושאין סיכוי שרימו אתכם ועומדים למכור לכם שעון מזויף. לכל חברה יש את הסימנים שלה שמעידים שזהו שעון מקורי, כך לדוגמא ברולקס השעונים יהיו עמידים למים, יהיו עם כיתוב ברור ונקי ובמקום הנכון בכל דגם ודגם וכדאי מאוד לקחת מישהו שמבין בסוג השעונים שאתם מבררים לגביו כדי לעשות את הבחירה הנכונה.
אבל יש פרמטר אחד שמשותף לכל שעוני היוקרה. יש דבר אחד שחייב להדליק אצלכם נורה אדומה ולא לתת לכם לעשות את הטעות ולקנות משהו שהוא לא באמת מה שאתם חושבים.
שעוני יוקרה כשמם כן הם, אלו שעונים לא זולים. בין אם אלו שעונים חדשים או שעונים מיד שנייה, המחיר שלהם הוא כזה שלא כל אחד יכול להרשות לעצמו. כך לדוגמא השעונים של חברת רולקס אלו שעונים שעולים אלפי דולרים ואף עשרות אלפי דולרים וצפונה מכך. עם מישהו הציע לכם שעון רולקס ב-100 דולרים, חדש מהאריזה ו"ישירות מהחברה" אתם צריכים להבין מהר מאוד שעובדים עליכם.
שעוני יוקרה עולים לא מעט ומחיר נמוך הוא משהו שלא יכול להיות, וזה הדבר הראשון שאתם צריכים לשים אליו לב. גם אם המחיר הוא מחיר הגיוני אתם עדיין נדרשים להמשיך ולברר לגבי השעון והאם הוא שעון מקורי.

בחירת החנות המתאימה

בבואכם לבחור שעון יוקרה ולא משנה של איזה חברה כמו גם לא משנה עם איזה מנגנון, אתם צריכים קודם כל לבחור את החנות הנכונה, זו שתדעו שאתם עומדים לעשות בה עסקה טובה, שאתם עומדים להיות מרוצים ושאף אחד לא עומד לרמות אתכם. בשביל שזה יקרה, יש כמה דברים שאתם צריכים לברר:

  • וותק – אם אתם מוצאים חנות שזה עתה החלה את דרכה גם אם היא מציעה לכם מחירים מפתים, תחשבו שוב. אז נכון, כל עסק חדש יעשה מבצעים ומחירים טובים וזה לא אומר שצריך לפסול את כולם, אבל מה לעשות, לוותק יש את היתרונות שלו. חנות עם וותק היא חנות מוכרת יותר, היא חנות שלא סתם ממשיכה לעבוד והוותק שלה מעיד על מה אנשים חושבים עליה… עסק שקיים לא מעט שנים הוא כנראה עסק שמשדר משהו חיובי.
  • אמינות – אמינות היא הפרמטר השני שצריך לבדוק לגביו. איך תבדקו אמינות של חנות שעונים? קודם כל תבררו ברשת וסביר להניח שתבינו מהר מאוד מי היא החנות ומי הבעלים שלה. הרשת היא גם מקום ללא מעט פייק אבל אפשר להבין מהי הרוח ומהן תגובות ופידבקים אותנטיים.
  • אינטראקציה – רכישת שעון יוקרה היא לא דבר של מה בכך. היא הוצאה לא קטנה וככזו, היא צריכה להיות בוודאות מלאה. אתם אמורים מהר מאוד להרגיש אם יש לכם אינטראקציה עם מי שעומד מולכם ושאתם סומכים על מה שהוא אומר.

כדאי שתעשו בדיקה רצינית על החנות ממנה אתם עומדים לקנות כדי שלא תצטערו על כך אחר כך.

Share with

התחילו להקליד ולחצו ENTER לחיפוש

Shopping Cart

אין מוצרים בסל הקניות.