שעון רולקס דייטונה– סקירת דגם לאורך ההיסטוריה

Gotawatch > שעון רולקס דייטונה– סקירת דגם לאורך ההיסטוריה

שעון רולקס דייטונה– סקירת דגם לאורך ההיסטוריה


יש שעוני יד ויש את רולקס, החברה השוויצרית המוכרת ביותר בעולם. בבואכם לקנות שעון יד אתם עשויים לחפש שעון דיגיטלי או שעון חכם שמתאים יותר לעידן בו אנו חיים, אבל אם אתם מחפשים מותג, אם אתם מחפשים משהו אחר, מיוחד וכזה שמסובבים ראשים אתם מחפשים רולקס. רולקס הוא מותג השעונים המוכר והחזק ביותר בעולם יש שיגידו. הוא קיים כבר למעלה מ-100 שנה והחברה מיצבה את עצמה ככזו שהשעונים שלה מאפשרים למדוד בתנאים קיצוניים.
זו הסיבה שמטפסי הרים עונדים את שעוני רולקס ושצוללנים עושים בו שימוש, שטייסים שצריכים לדעת מהם הזמנים בצדדים שונים של העולם ושאנשים שמחפשים שעון יוקרה קונים את השעונים הללו. החברה ייצרה דגמים בקווים שונים מהם מהודרים יותר ומהם מקצועיים יותר והמחירים של שעוני רולקס מגיעים לאלפי דולרים ואף להרבה יותר מזה.
בין דגמי השעונים השונים של רולקס, יש את הרולקס דייטונה. אבל לפני שנסקור את הדייטונה ומה שהוא עבר לאורך ההיסטוריה, צריך להבין מאיפה הגיע השם הזה. בדייטונהביץ’ שבפלורידה נערך מרוץ מידי שנה שנקרא: מרוץ 24 השעות של דייטונה שזהו מרוץ סיבולת. בשנות ה-30 אחד מנהגי המרוצים במרוץ כתב לרולקס שהוא התרשם מהיכולות של השעונים שלהם ומהעמידות שלהם באתגר כזה, ואיתו הוא גם הצליח להגיע לשיא של אותה העת – מהירות של 484 קמ"ש על היבשה.

תחילת הדרך – שנת 1963

בשנת 1963 ייצרה רולקס את הדור הראשון של שדייטונה זאת לאחר שהיא הפכה למודדת הרשמית של המרוץ בשנת 1962. השעון הראשון שלה ה-6239 צויד בכרונוגרף ובטכימטר וייעודו היה לשמש שען עבודה לנהגי מרוצים. השעון צבר לאט לאט פופולאריות והפך לעוד יותר מוכר כשהוא נענד על ידי השחקן פול ניומן, שהיה ידוע גם בחיבתו העזה לנהיגת מרוצים.

שנת 1965

בשנת 1965 ייצרה רולקס את ה-6240, שעון שהביא את בשורת האטימות למים. בשעון זה שודרג תדר הפעימות של המנגנון ובו כפתורי תפעול הכרונוגרף הוברגו למקומם.

1971 – 1988

בהמשך ייצרה רולקס את הדייטונה עם המנגנון החדש – קליבר 727, כששני הדגמים שיוצרו אז הם ה-6265 וה-6263. בשנת 1970 היא חזרה לייצר טכימטר עשוי מפלדה כאשר המספרים חרוטים על הברזל.

1989 – תחילת ייצור הדור השני

דגמי רולקס הלכו והתקדמו עם השנים וההתקדמות העיקרית היתה המעבר למנגנון אוטומטי. מאז היא המשיכה בפיתוח המנגנונים ויצרה כמה שיתופי פעולה מעניינים,

2000 – מנגנון הכרונוגרף

רולקס שכללה במהלך השנים את המנגנונים שלה אך לא פנתה לכיוון חדש לגמרי. בשנת 2000 נולד הדור השלישי של הדייטונה, שעונים עם מנגנון כרונוגרף אוטומטי. המנגנון הראשון שהיא ייצרה בעצמה הוא מנגנון הקליבר 4130, שאמור להיות מדויק, עמיד ויעיל.

איך בוחרים שעון מקורי?

הדייטונה הוא רק אחד מהדגמים שחברת רולקס ייצרה ומייצרת. למעשה, היא מייצרת כבר שנים ארוכות מעל ל-2000 שעונים ביום וההכנסות של החברה נאמדות בקרוב ל-5 מיליארד דולרים בשנה. בגלל הביקוש הרב לשעוני רולקס החלו לא מעט זיופים להסתובב בשוק, ומי שמחפש שעון רולקס צריך לדעת את זה ולהיזהר.
כדאי כמובן לקחת מישהו שמבין ויודע איך נראה שעון רולקס אמיתי ולא מזויף כדי לא ליפול. שווה לכם אפילו לשלם למישהו, העיקר שלא תיפלו ותקנו שעון שיביא לכם רק עוגמת נפש. מה הדבר הראשון שאתם צריכים לשים לב אליו כשאתם מחפשים שעון רולקס? המחיר כמובן. אם מציעים לכם שעון רולקס ב-50 דולרים, אין סיכוי שזהו שעון מקורי של רולקס. שעוני רולקס הם שעונים שעולים אלפי דולרים, עשרות אלפי דולרים ואף צפונה מכך.

סימנים נוספים שמעידים על מקוריות השעון

  • מנגנון השעון – רולקס מייצרת שעונים עם מנגנון מתיחה עצמית. אם אתם רואים שעון רולקס קוורץ או כזה שמופעל על ידי סוללה, זה לא שעון רולקס באמת.
  • הכיתוב – רולקס חורטת את שם המותג לתוכה אם כי מיקום החריטה יכול להשתנות בין הדגמים השונים. בנוסף, הכיתוב המודפס על שעוני רולקס צריך להיות כיתוב חד, ללא כתמים, ברור ונקי ואם זה לא ככה יכול מאוד להיות שלא מדובר על שעון רולקס.
  • עמידות למים – רולקס כידוע מתגאה בכך שהשעונים שלה מתאימים לתנאים קיצוניים. חלק מהשעונים אף אמורים להחזיק מעמד בעומק של 100 מטרים ולכן צריך לוודא שהוא אכן כזה.
  • מספרים סידוריים – המספרים הסידוריים של הדגמים השונים של רולקס נראים בתוך השעון. המספר הסידורי נמצא באזור הספרה 6 ומספר הדגם נמצא בסביבות הספרה 12.

שעון מקורי או שעון יד שנייה?

אם אתם רוצים לקנות שעון רולקס דייטונה או כל שעון רולקס אחר, אתם יכולים כמובן לקנות אותו חדש מהאריזה. אבל יש גם אופציה נוספת שהיא רכישה של שעון מיד שנייה, שאם הוא שמור טוב מה שסביר להניח שכן, הוא ייראה בדיוק כמו חדש.
חשוב לדעת ששעונים חדשים מוגבלים. ברגע שדגם מסוים מפסיק להיות מיוצר, אי אפשר למצוא אותו כחדש כמעט (ברגע שהוא נגמר בחנויות) אבל שעוני רולקס יד שנייה, ניתן למצוא מדגמים שונים. זה אומר שיש הרבה יותר אפשרויות וזה אומר שהמבחר גדול.
בנוסף, הערך של שעון מיד שנייה נשמר שנים ארוכות בעוד ששעון חדש מאבד הרבה מערכו מיד כשהוא נמכר. גם את זה צריך לקחת בחשבון כמו גם פרמטרים אחרים. אין ספק ששעון יד שנייה הוא אופציה שבהחלט כדאי לקחת בחשבון.

Share with

התחילו להקליד ולחצו ENTER לחיפוש

Shopping Cart

אין מוצרים בסל הקניות.