מחירי רולקס – על מה כל המהומה?

Gotawatch > מחירי רולקס – על מה כל המהומה?

מחירי רולקס – על מה כל המהומה?

שעוני רולקס – על מה כל המהומה?

אדם המעוניין לשדר לחברה כי הוא שייך לבני המעמד הגבוה, כי הוא מעודכן, אופנתי ויחד עם זאת על זמני וקלאסי, אדם הרוצה לשדר מצליחנות בעסקים ובכלל – יבחר בשעון רולקס כדי להביע זאת – מבלי לומר מילה. בשל העבודה כי ענידת רולקס היא מעל הכל סמל סטטוס, מחירי רולקס נחשבים ליקרים ושעוני רולקס נחשבים למותג שעוני יוקרה. אז מה הופך את רולקס למותג יוקרתי כל כך?
מחירי רולקס גוטהלף שעוני יוקרה יד 2

קריטריוני איכות משפיעים על מחירי רולקס

שעונים רבים מתהדרים בכך שהם שעוני יוקרה, אך אין זה אומר שכך הם באמת. למעשה, כדי להיכנס לקטגוריה הנחשקת של מותג שעוני יוקרה, יש לעמוד בכמה קריטריונים. החשוב והעיקרי שבהם הוא קריטריון האיכות. קריטריון זה נמדד בכל הפרמטרים הנוגעים לייצור השעון – איכות חומרי הגלם, איכות המנגנון, איכות ההרכבה וגם מבנה השעון ועיצובו. על כל אחד מהקריטריונים נרחיב מיד, אך חשוב להבין כי מחירי רולקס נגזרים מהעמידה בסטנדרטים הגבוהים הללו השייכים לשעוני היוקרה.

איכות החומרים

שעוני יד עשוים בדרך כלל מפלדה. בשעוני רולקס, משתמשים בפלדה מיוחדת המורכבת מסגסוגת. הרכב מתכות זה מגובה בפטנט יחודי לחברה. כמו כן, הזהב בו משתמשים יהיה 18 קארט וגם היהלומים, אם הם משובצים בשעון, יעמדו בסטנדרט הגבוה ביותר שקיים. חומרי הגלם בהם בוחרים יצרני רולקס להשתמש, הם אלה שיוצרים, בשילוב, כמובן, עם אלמנטים נוספים, את השעון האיכותי והיוקרתי שאנו מכירים. שימוש בחומרי גלם יקרים, מן הסתם, משפיע באופן ישיר על מחירי רולקס, על דגמיהם השונים.

איכות המנגנון וההרכבה

המנגנון הנהוג בדרך כלל בשעוני יוקרה הוא מנגנון שעון מכני. מותגי היוקרה, ובכללם גם רולקס, לעולם לא יעשו שימוש במנגנון המיוצר באופן חיצוני. את כל המנגנונים של שעוני הרולקס המותג מייצר בעצמו, שלא כמו במותגי השעון הנחותים יותר שאינם שעוני יוקרה, בהם נעשה שימוש במנגנון מוזמן ומוכן מראש. כל שעון רולקס עובר הרכבה אישית של המנגנון ושאר החלקים אצל שען מומחה ומטופל בעבודת יד מתקדמת במיוחד.

לאחר ההרכבה, עובר המנגנון בקרת איכות מוקפדת במיוחד, אצל הגוף הקרוי COSC – גוף שוויצרי ניטרלי, שאינו קשור אל רולקס, המקבל את השעון לידיו ועורך לו מבחני בקרת איכות קפדניים. מבחני בקרת האיכות נוגעים הן לאיכות ההרכבה, הן לאיכות המנגנון והן בדיקה של החומר עצמו, העמידות וכן בדיקה האם הפטנטים הייחודים המצויים בכל שעוני רולקס ובשעונים ספציפיים באופן מיוחד – מתפקדים כראוי ובנויים באופן המשביע את הדעת. לכן, עבודה שאינה מקצועית אינה מתקבלת אצל החבריםם ברולקס – כל שעון, ללא קשר למחירו, עובר תהליך זהה של הרכבה ידנית ובקרת איכות לאחר מכן, להבטחת המוצר המוגמר המהוקצע והאמין ביותר שקיים.

איכות העיצוב

כפי שהזכרנו לעיל, העיצוב נגזר גם הוא משימוש בחומרים מתקדמים, דבר זה, בשילוב עם מעצבים דגולים ומוכשרים מאין כמוהם, יוצר שעון מעוצב בסטנדרטים גבוהים ובנראות עיצובית ייחודית ומתקדמת. כך למשל, לוח השעונים מיוצר, לעיתים, מחומר טבעי הנקרא אם הפנינה.

חומר זה מעובד לכדי לוח חלק ובאופן זה יוצר שעון ייחודי – אפילו בתוך דגמי רולקס. בנוסף לכך, מכיוון שמדובר בשעוני יוקרה, שעונים עשויים זהב או משובצים אבני חן או יהלומים הם לא מחזה נדיר. כאמור, השימוש בחומרים המתקדמים ביותר הקיימים בטבע – הן בגזרת הזהב והן בגזרת היהלומים – מעניקים לרולקס את המראה הייחודי והמיוחד לו, מראה המגובה בעיצוב קלאסי ומוקפד שאין שני לו.

עמידות לאורך שנים

התוצאה הישירה של שימוש בחומרי גלם מתקדמים, ההרכבה הידנית, תשומת הלב המיוחדת הניתנת לכל שעון והיותו של השעון עובר תחת כמה עיניים קפדניות הבודקות אותו – הופכות את רולקס, מעבר למותג יוקרתי ויקר, גם למותג הנחשב כעמיד לאורך שנים ארוכות.

כיום ניתן למצוא נתח שוק לא מבוטל לשעוני רולקס יד שניה, המתוארכים לשנים עברו – מה שמוכיח כי המנגנון וכן החומרים מהם עשוי השעון מחזיקים לאורך זמן רב. דבר זה, לעיתים, משכנע רבים לרכוש שעון יוקרה, מתוך מחשבה שמדובר בהשקעה חד פעמית שתישמר לשנים ארוכות. כיוון שכך, שעוני רולקס הם גם מותג סנטימנטלי העובר מדור לדור – מאב לבן ומאם לבת.

איך הכל התחיל?

מותג שעוני היוקרה רולקס התחיל את דרכו לפני כמאה שנים, כשהוא מבטיח (ומקיים) לייצר שעון בעל סטנדרטים גבוהים במיוחד ועמידות לאורך שנים. מטרת העל של היצרנים הייתה לייצר שעון יד אמין ומדויק, בשונה מהשעונים שנהגו באותה התקופה, שלא היו מדויקים כלל.

מקור השם רולקס אינו ברור לחלוטין. יש שאומרים שקביעת השם נקבעה לשם זה כיוון שהיצרנים רצו להעניק למותג שלהם שם קליט שניתן להגיה בכל שפה. אחרים גורסים כי מעצם היותו של השם קצר, ניתן לחרוט אותו על כל שעון לצרכי מיתוג, והוא יתאים ללוח השעונים בקלות.

אין ספק שחברת רולקס העולמית יודעת כיצד לשווק את מוצריה. רולקס עומדת מאחורי תחרויות ספורט רבות, ביניהם תחרויות טניס, גולף ומרוצי יאכטות יוקרתיים ומזוהה יותר מכל עם העשירון העליון ועם החיים הטובים. יחד עם זאת, שיווק לבדו ומיתוג לבדו אינם מספיקים. רולקס מיצבה את עצמה בראש מכירות שעוני היוקרה, גם מאחר ו- 100 שנות ניסיון הן לא דבר של מה בכך. במהלך מאה השנים הללו הוכיחה רולקס שוב ושוב כי היא מתמחה בעיצוב שעוני יוקרה קלאסיים ויוקרתיים, תוך שמירה על סטנדרט גבוה ואיכות ללא פשרות.

דבר זה הקנה לה, ללא ספק, את הזכות והיכולת לשרת את כל מי שידו משגת לרכוש את אחד משעוני רולקס היוקרתיים וליהנות מעיצוב מתקדם, מנגנון איכותי, נוחות מקסימלית והנאה לאורך שנים ארוכות, מבלי שהמנגנון יתבלה ויתקלקל.

ליעוץ מקצועי, הצעות מחיר ועוד, פנו אלינו – גוטהלף ע. שעונים.

Share with

התחילו להקליד ולחצו ENTER לחיפוש

Shopping Cart

אין מוצרים בסל הקניות.