יתרונות וחסרונות רולקס דייטונה

Gotawatch > יתרונות וחסרונות רולקס דייטונה

יתרונות וחסרונות רולקס דייטונה

יתרונות וחסרונות רולקס דייטונה

בעת בחירת השעון שילווה אתכם בעת פעילותכם, חשוב מאד לבחור את השעון המציע את התכונות והביצועים המתאימים לסוג הפעילות הספציפית שאותה אתם מתכוונים לבצע. עבור אלה המעוניינים בפעילויות אקסטרים, ממרוצי מכוניות ועד לצלילה, רולקס מציעה דגמי שעונים שתוכננו מלכתחילה, תוך כדי התחשבות בפעילויות הספציפיות הללו. שני הדגמים המרשימים ביותר שלה בתחום זה, הם רולקס דייטונה ורולקס סבמרינר (Submariner). אבל איזה מבין שני אלה מהווה את הדרך הטובה ביותר להשקיע את כספכם? לצורך מתן תשובה לשאלה זו, חשוב לבחון את התכונות הרבות של שני השעונים, ואז להשוות אותם לצרכים ולסוג הפעילות בה אתם רוצים להשתמש בשעון. הכנו עבורכם מדריך קצר, שיעזור לכם להכיר את שני הדגמים ותכונותיהם.

בתחרות ראש בראש, איזה דגם ינצח: רולקס סבמרינר או רולקס דייטונה?

מבחינת הלוק

העובדה היא, כי לכל אחד משני השעונים יש יתרונות ברורים כאשר מדובר פונקציונאליות במטרה הספציפית שלשמה הם תוכננו. למרות זאת, המראה הוא חלק בלתי נפרד מהקסם של שעוני רולקס, וכאן, יש לנו תיקו: הרולקס סבמרינר, מבחינת הלוק, נחשב למעט יותר קז’ואל מהדייטונה, אבל שני הדגמים משתלבים היטב עם מגוון סגנונות לבוש, כך שמבחינה אופנתית, שני הדגמים מספקים לכם את אותה הגמישות בבחירת מה שתלבשו, מעבר לשעון.

רולקס סבמרינר

מאז שנחה עינו של האדם הראשון על האוקיינוס, הוא נחשב בעינינו כמסתורי וצופן סוד. למי שמעז לחקור את מעמקיו, מציעה רולקס את הרולקס סבמרינר, השעון הראשון שנוצר בתקופה שנחשבת לתחילת תקופת הצלילה המודרנית, ותוכנן במיוחד עבור צוללנים.

דגם רולקס סבמרינר הוצג בשנת 1954, לאחר שהופעלו על רולקס לחצים לייצר שעון צלילה פונקציונאלי ויפה. בתשומת לב לפרטים הנוגעים לבטיחות הצוללן, כגון בייזל חד כיווני ומספרים קלים לקריאה, רולקס הציגה את הרולקס סבמרינר כ"שעון עבודה" (להבדיל מהשעונים המשמשים כאקססורי). יחד עם זאת, הפופולריות שלו הרקיעה שחקים דווקא כאשר הדגם זכה לחשיפה נרחבת כשעון שעיטר את פרק ידו של ג'יימס בונד, בין אם היה זה בסרטים בהם שון קונרי גילם את התפקיד ובין אם באלה שרוג'ר מור עשה זאת. תאוצה נוספת בפופולריות שלו, צבר השעון כשעיטר את פרק ידו של האיש והאגדה – סטיב מקווין.

רולקס דייטונה

אין ספק כי שאגת המנוע ונהיגה במהירות גבוהה היא מרגשת ומזרימה אדרנלין, אבל ניטור זמן, כאשר מהירות היא המטרה, עשוי להתגלות כמשימה קשה.The Oyster Perpetual Cosmograph Daytona נחשב לשעון המושלם עבור אלה המחפשים ביצועים טובים, מנגנון הנדסי מוצלח עד לדרגת אומנות ממש, וכמובן – תשוקה לנהיגה ולמהירות. רולקס דייטונה מהווה את הדוגמה הטובה ביותר של לגישתה של רולקס לכרונוגרפיה. הוא אמין, עמיד בפני מים, ובעל מנגנון מתיחה עצמית, בין כל שאר התכונות הרבות והטובות שלו.

רולקס דייטונה נקרא על שם העיר שבה נערך לראשונה מרוץ ה- NASCAR. מאז ומתמיד, דייטונה הייתה קשורה למרוצי מכוניות, ושעון רולקס דייטונה מנציח את המוניטין הזה בפונקציות הכרונוגרף שלו. במקורו תוכנן הדגם עבור נהגי מרוץ, ובתהילה שלו הוא זכה, כאשר פול ניומן התהדר בשעון כזה משלו. מ- Reference 6238והלאה, התפתח דגם הדייטונה משעון פשוט לשעון "כרונוגרף", אשר הכיל את כל הנדרש לתזמון במרוצי המכוניות.

רולקס דייטונה, או הקוסמוגרף, הושק במקור ב-1963. זה היה דור חדש של כרונוגרף, שנחשב, במובנים רבים לכרונוגרף האולטימטיבי. מעצם היותו מיועד לנהגי מרוץ, רולקס דייטונה מספק את הביצועים הגבוהים, במקביל לכך שנותר נוח ואלגנטי כבעבר. הוא מציע מספר תכונות ספציפיות המיועדות לנהגי מרוץ, שאין בדגמי שעונים אחרים. למשל, מחוגי כרונוגרף שניתן לראות בקלות, מכיוון שהם בולטים בבירור בניגודיות חזקה מאד, הסקאלה הטכימטרית, המאפשרת למשתמש למדוד את המהירות הממוצעת למרחק נתון, הועברה מפני השעון אל היקף הבייזל. עיצוב מחודש זה, יחד עם צבעים מנוגדים, הפך את הסימנים להרבה יותר קריאים.

תכונותיו של רולקס דייטונה

בשנת 2013, רולקס דייטונה הפך לדגם ה- Oyster הראשון המוגדר כ"מקצועי" ומוצע בפלטינה. הוא מציע לוח מחוגים בצבע כחול-קרח, הבלעדי לדגמי רולקס פלטינה. כמו כן, מצויד השעון גם בבייזל Monobloc Cerachrom (העשוי חומר קרמי המשולב בפלטינה), הבלעדי לרולקס ומספק עמידות יוצאת דופן נגד שריטות, במקביל למראה נאה ואסתטי. המראה הטכני והספורטיבי של השעון הופך אותו לקל לזיהוי ולנצחי.

יתרונות וחסרונות רולקס סבמרינר מול רולקס דייטונה

שעוני רולקס נחשבים תמיד להשקעה טובה, לא משנה באיזה דגם תבחרו. עם זאת, לשני הדגמים הללו ישנם מאפיינים מסוימים אשר הופכים אותם מהשקעה טובה לבחירה מצוינת

יתרונות רולקס סבמרינר

מדובר בדגם קלאסי וותיק, הנמצא בייצור יותר מ-60 שנה

מושלם לצלילה בשל הספרות הקלות לקריאה שלו

עמיד במים

פשוט ואלגנטי

טווח המחירים שלו נמוך יותר מזה של הדייטונה

שומר על ערך טוב וקל למכירה

מכיל חלונית תאריך וזכוכית מגדלת לקריאת התאריך

בייזל חד כיווני הנע רק בכיוון אחד לבטיחותו של הצוללן

חסרונות רולקס סבמרינר

לא אלגנטי כמו דייטונה

מראה לוח המחוגים הפשוט שלו נחשב כ"לא מרשים", יחסית לדייטונה

יתרונות רולקס דייטונה

לוחות מחוגים משניים – תמיד פופולארי

גיוון בצבע ובסגנון דבר המקל על התאמת השעון לסגנונות לבוש שונים

סימטריה בעיצוב ההופכת את מראו לאטרקטיבי להפליא

יכולות תזמון קלות לשימוש המאפשרות שימוש לכמה אספקטים של מרוץ בבת אחת

חסרונות רולקס דייטונה

תכונות הכרונוגרף אינן פופולאריות כבעבר, רוב האנשים מעדיפים טכנולוגיה דיגיטלית לצורך תזמון ורבים מהקונים רולקס דייטונה אינם עוסקים במרוצים

איננו כולל תאריך

מחירו גבוה יותר משל דגמי רולקס אחרים

בשורה התחתונה, רולקס דייטונה הוא שעון מקצועי, אבל יחד עם זאת, העיצוב שלו הוא אלגנטי, ולכן, הוא מהווה בחירה טובה, גם למי שזקוק לפונקציונאליות שלו, וגם למי שבוחר בו רק בשל המראה האטרקטיבי שלו.

Share with

התחילו להקליד ולחצו ENTER לחיפוש

Shopping Cart

אין מוצרים בסל הקניות.