אודמר פיגה – מיהו ומהו?

Gotawatch > אודמר פיגה – מיהו ומהו?

אודמר פיגה – מיהו ומהו?

בואו נצעד מעט אחורה בזמן, עד לשנת 1875, השנה בה ג’ולס לואיס אודמר התאחד בשיתוף פעולה עסקי עם אדוארד אוגוסטה פיגה. הם עבדו יחד במטרה לפתח שעונים המצוידים במנגנונים מורכבים, באותה רמת דיוק המלווה את שעוני אודמר פיגה עד היום. גם לפני שילוב הכישורים ביניהם עסקו שני הגברים באופן עצמאי בעבודה על שעונים. אודמר היה יצרן מנגנוני שעונים מסובכים שהתאים לשעונים אותם ייצרו שענים אחרים, ואילו פיגה היה מבצע את הרגולציה הסופית על שעונים, כעצמאי. כאשר התאחדו, הם המשיכו לפצל את האחריות ביניהם, וכאשר הקימו את החברה, אודמר היה האחראי על ייצור השעונים מההיבטים הטכניים ואילו פיגה התמקד במכירות, בניהול ובדרישות האדמיניסטרטיביות אשר הציב העסק החדש.

שלהי המאה ה-19

ב-1892 עבדו שני האדונים אודמר ופיגה על פיתוח שעון היד הראשון שהוא בעל מנגנון Minute repeater. שעון ה-"Grande Complication" שוחרר בשנת 1899, עם 7 קומפליקציות שונות. השעון הציג Minute repeater בסדרה של שלושה גונגים, צלילים שונים, Perpetual calendar, Deadbeat seconds, כרונוגרף עם שניות קופצות ומחוג Split-seconds.

שנות הביניים

בתחילת 1900

גם לאחר פטירתם של אודמר ופיגה (אשר נפטרו בשנים 1918 ו-1919 בהתאמה), החברה עדיין המשיכה לגדול ולהתפרסם. בהנהלת החברה תמיד כיהנו בני שתי המשפחות אשר התחילו את הדרך להצלחה (הדבר נכון לגבי החברה אפילו כיום). השנים הללו הביאו לתוספות חדשות רבות לרשימת החדשנות של אודמר פיגה. בשנת 1915, ייצרה החברה את קליבר 5-minute repeater הקטן ביותר, שגודלו רק 15.8 מ"מ. 10 שנים מאוחר יותר, ייצרה את קליבר שעון הכיס הדק ביותר (בקוטר של 1.32 מ"מ). שעון הכיס ה-Skeletonized הראשון של אודמר פיגה נוצר ב- 1934 (שעון שכל מנגנונו בנוי, מלכתחילה, בצורה של שלד-שעון, למשל, גלגלי השיניים אינם מלאים וכו'), ובשנת 1946 הגיע גם שעון היד הדק ביותר. שעון היד הראשון של הראשון של אודמר פיגה עם perpetual calendar הוצג בשנת 1957, ובשנת 1967 הציגה החברה את הקליבר בעל המתיחה העצמית בעל הרוטור הדק שעוביו רק 2.45 מ"מ.

The Royal Oak

שעון הפלדה הספורטיבי האיכותי הראשון הוצג בשנת 1972, כשהוא ממתג לנצח, את החברה כחדשנית ופורצת דרך. השעון, אשר כיום, עדיין נושא גם כיום תכונות עיצוב דומות למדי, כלל בייזל פלדה מתומן וברגים העשויים זהב לבן. ייצור שעון זה סייע להעלות את פלדה לדרגה של מתכת יקרה, בתודעה הציבורית בכל הנוגע לשעוני יוקרה. The Royal Oak עוצב מחדש בסוף שנות ה-80, כאשר המעצב עמנואל גוויט הציג סקיצה המציגה שעון רציני המסוגל להתמודד עם כוחות הטבע השונים. העיצוב החדש נקרא, בסופו של דבר, Royal Oak Offshore, לאחר שקיבל תמיכה של היו"ר של אודמר פיגה באותה עת.

ההווה

אודמר פיגה המשיכה וממשיכה בנתיב הפיתוח שלה גם כיום, בעודה חוגגת את יום השנה ה-144 שלה. עד היום, שעוני אודמר פיגה מתוכננים בקפידה על ידי שענים ומיוצרים בעבודת יד קפדנית. הם נבחנים, נבדקים ומשופרים ידנית מכל פינה וזווית, כדי להסיר כל עקבות של חוסר שלמות.

אודמר פיגה השקיעה מעל ל-140 שנים בהתמחות בבניית השעונים שלהם. החברה גאה במיוחד על ייצור שעוני ספורט יוקרתיים, המסוגלים לעמוד כמעט בכל דבר שעלול לקרות, כשחוללה מהפכה בהכנסת חומרים חדשים (כגון פחמן וטיטניום) לתחום ייצור השעונים. השליטה בחברה עדיין נתונה בידיהן של המשפחות המייסדות, דבר המאפשר לחברה להמשיך בפיתוח החזון הייחודי שלה.

המצאות בולטות ופטנטים

להלן כמה מן המצאות הבולטות של אודמר פיגה:

  • בשנת 1892, יצרה את מנגנון ה-Minute repeat הראשון בעולם, אשר נמכר לאחר מכן ל Louis Brandt frères (Omega SA).
  • ב-1899 ייצרה אודמר פיגה שעון כיס Grand Complication עם 7 קומפילציות.
  • בשנת 1921, יצרה את שעון ה- Jumping-hour הראשון בעולם, המונע על ידי Calibre HPVM10.
  • בשנת 1934, הציגה את שעון השלד (Skeletonized) הראשון.
  • בשנת 1946, הציגה את השעון הדק ביותר בעולם, עם מנגנון בעובי 1.64 מ"מ.
  • בשנת 1972, הציגה את שעון הספורט הראשון בעולם הספורט היוקרתי, The Royal Oak.
  • ב-1986 יצרה שעון יד טורביון אוטומטי דק במיוחד (Caliber 2870), בעובי של רק 5.3 מ"מ (כולל הקייס).
  • בשנים 1995/96, ייצרה את השעון האוטומטי הראשון של "Grande Complication" על בסיס Caliber 2885.
  • בשנת 2006, הציגה את ה- direct-impulse escapement הראשון בעולם, המבוסס על עיצובו של השען בן המאה ה-18, רוברט רובין.
  • בשנים 2007/08, פיתחה את השעון הראשון שהקייס שלו מבוסס פחמן וכך גם המנגנון שלו (Royal Oak Carbon Concept).
Share with

התחילו להקליד ולחצו ENTER לחיפוש

Shopping Cart

אין מוצרים בסל הקניות.