אודמר פיגה או פטק פיליפ?

Gotawatch > אודמר פיגה או פטק פיליפ?

אודמר פיגה או פטק פיליפ?

השוואה זו של פטק פיליפ ואודמר פיגה מתייחסת לשני שלישים של מה שמכונה "השילוש הקדוש" של השעונים. המותג השלישי ב"שילוש" זה הוא הוושרון קונסטנטין, הבכור והוותיק מבין שלושתם.

שעוני אודמר פיגה

אודמר פיגה היא יצרנית שעונים שוויצרית המייצרת שעוני איכות במשך 140 שנה (מאז 1875). זיהוי המותג שלהם הוא בעיקר בקרב אספני שעונים ואנשי מקצוע הורולוגיים. היא נחשבת למותג השביעי ברשימת מותגי השעונים השוויצריים המוכרים בעולם. יש לה שעונים איקוניים רבים, כולל הסדרה המלכותית המפורסמת אשר עוצבה על ידי ג’רלד ג'נטה האגדי. סדרות פופולריות אחרות כוללות את שעון הצלילה Royal Oak Offshore, האוסף הקלאסי של ג'ולס אודמר, הכולל כרונוגרפים, קומפילציות, וכמובן, אוסף המילניום הסגלגל בצורתו.

שעוני אודמר פיגה – יתרונות

מחיר

המחיר ההתחלתי של שעוני אודמר פיגה הוא נמוך במעט מזה של פטק פיליפ. מדובר על סדר גודל של כמה מאות דולרים, שנחשבים לזניחים, כאשר אנחנו מדברים על שעונים שמחירים בסביבות ה-12,000$ ומעלה.

ערך מכירה חוזרת

לשעוני אודמר פיגה יש ערכי מכירה חוזרת מעולים לעומת רוב מותגי השעונים האחרים. למספר דגמי אודמר פיגה יש ערך גבוה יותר מאשר לדגמי פטק פיליפ מסוימים ולהיפך. מלבד לשנתון הדגם הספציפי, ערך מכירה חוזרת תלוי גם בגורמים אחרים נוספים, כגון מצב השעון, האם הוא עדיין תחת אחריות, כמו גם, האם הוא מלווה בקופסה ובתיעוד המקוריים.

מבחר

לאודמר פיגה יש מבחר גדול מאוד של שעונים הנמצאים בייצור והרבה יותר הנמצאים בחוץ, בשוק הפתוח. ניתן למצוא כמות ניכרת של שעוני אודמר פיגה Royal Oak, בהשוואה לדגמי קולקציות אחרים של אודמר פיגה. מעט קל יותר (ברוב המקרים) לרכוש שעון של אודמר פיגה, מאשר שעון של פטק פיליפ. כמובן, הזמינות גם מאד תלויה בדגם השעון, העונה, וההיצע והביקוש הקיימים לדגם הספציפי.

עיצוב

אם אתם מחפשים שעון שנראה "מעניין" יותר, לאודמר פיגה יש יתרון, במיוחד בקולקציות ה- Royal Oak. שעוני פטק פיליפ נחשבים ליותר שמרניים, בעוד שעוני אודמר פיגה מצטיינים במראה ייחודי, במיוחד הדגמים המתומנים, בעלי המראה האוונגרדי שלהם.

שעוני אודמר פיגה – חסרונות

זיהוי מותג

אודמר פיגה, כמו שהזכרנו, היא מותג השעונים שנמצא במקום השביעי בעולם מבחינת היכרות, ואילו פטק פיליפ ממוקמת במקום השלישי ברשימה זו.

יוקרה

אודמר פיגה נחשבת לאחד\ת מיצרניות השעונים היוקרתיים ביותר בעולם, וכאמור, מהווה חלק מ"השילוש הקדוש" המכובד של השעונים. עם זאת, פטק פיליפ נחשבת לממוקמת ברמה גבוהה מעט יותר ממנה. זאת, מאחר ולזכותה של פטק פיליפ נזקפים מספר שעונים ייחודיים, כולל העובדה שהיא הייתה זו אשר המציאה את שעון היד. פטק פיליפ פיתחה גם חידושים הורולוגיים רבים וייצרה כמה מהשעונים המורכבים ביותר בעולם.

שעוני פטק פיליפ

פטק פיליפ היא יצרנית שעונים שוויצרית המייצרת שעוני איכות במשך קרוב ל-178 שנה (מאז 1839). בעוד ההבדל הכרונולוגי בין שתי היצרניות הוא רק 36 שנים, הרבה יכול להתרחש בעולם השעונים במהלך אותה תקופה, ואכן – גם התרחש והתחדש. פטק פיליפ היא מותג השעונים השוויצרי השלישי המוכר ביותר בעולם, ויש לה שעונים פופולריים רבים, כשעוני Twenty-4 לנשים, שעוני Calatrava הקלאסיים, Nautilus, ואת סדרות ה- Grand Complications. השעונים המשוכללים שלה באמת מפגינים את העליונות ההורולוגית שלה על המותגים האחרים.

שעוני פטק פיליפ – יתרונות

זיהוי מותג

פטק פיליפ הוא מותג השעונים השוויצרי היוקרתי השלישי הידוע ביותר בעולם, בעוד אודמר פיגה, כזכור, במקום השביעי. הסלוגן שלה מאז 1966 ("You never actually own a Patek Philippe. You merely look after it for the next generation") נחשב גם לאחד מהמוכרים ביותר בתחום.

יוקרה

פטק פיליפ מוחזק ברמה גבוהה מעט יותר מאשר אודמר פיגה מכמה סיבות. הם חברה מבוגרת עם כמה שעונים ייחודי שעונים כולל העובדה שהם ממש המציא את שעון היד. פטק פיליפ פיתח גם חידושים הומולוגיים רבים והפיק את אחד השעונים המורכבים בעולם.

כמובן, שמכאן, כל שאר "יתרונותיה" של אודמר פיגה כיצרנית שעונים הם "חסרונותיה" של פטק פיליפ, ולהיפך.

איזה מבין שני המותגים האלה הוא הטוב ביותר עבורכם?

בחירה בין שני המותגים האלה היא מסובכת למדי, מאחר ושניהם בעלי מאפיינים דומים, פרט לאותן "שונויות" שהזכרנו. התעלמות מהמותג ומהיצרנית ובחינת הפונקציונאליות של השעון יכולה להוות עבורכם קצה חוט להתחלת הבחירה.

אם תחליטו להשוות, אחד לאחד, יש לזכור מספר דברים: אספני שעונים מנוסים יזהו את שני המותגים באופן מיידי, מבחינת מחיר התחלתי, השעונים משני המותגים מתחילים פחות או יותר באותו מחיר, כך שערכם מאוזן למדי, והביקוש לשני השעונים, אף הוא, כמעט זהה.

מבחינת יוקרה, פטק פיליפ יכול להיות בחירה מצוינת, אבל במונחים של מה יותר אופנתי, כרגע, אודמר פיגה נמצאת ביתרון קל בזכות כמה מפורסמים בחשיפה גבוהה, כגון ג'יי- זי וארנולד שוורצנגר, שנחשבים לחובבי אודמר פיגה. לכל אחת מהחברות גישה שונה, ובשורה התחתונה, חשוב, יותר מכל, שתחושו שהשעון שלכם ממלא את תפקידו על הצד הטוב ביותר

Share with

התחילו להקליד ולחצו ENTER לחיפוש

Shopping Cart

אין מוצרים בסל הקניות.